DAH - 2 (kit i upute)

Re: DAH - 2 (kit i upute)

PostPostao/la pamook » 22 ruj 2012, 09:16

a DAH-2.5 - preamp ? Cisto da se nesto dogadja do DAH-3?
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DAH - 2 (kit i upute)

PostPostao/la davorin » 22 ruj 2012, 09:37

pamook je napisao/la:a DAH-2.5 - preamp ? Cisto da se nesto dogadja do DAH-3?


Da je sve počelo sa DAH-0.5, podržao bih ovu ideju! :D
davorin
 
Postovi: 1011
Pridružen/a: 14 stu 2011, 16:48
Lokacija: Zadar

Re: DAH - 2 (kit i upute)

PostPostao/la tom_hifi » 22 ruj 2012, 10:43

Opa, ima tu dobrih ideja i s jedne i s druge strane.

harkonen je napisao/la:DAH-3, za kojeg je još možda prerano, trebao bi biti možda malo drugačiji, iskreno - razmišljao sam o
hibridu....


Kako to, imaš već iskustva time ili samo neku odličnu ideju koju bi htio isprobati u praksi?
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: DAH - 2 (kit i upute)

PostPostao/la harkonen » 22 ruj 2012, 10:49

Par je razloga zašto se PP6c33 ne bi uklopio u "našu" kit filozofiju - prvo cijena, masivno kućište (ili monoblokovi -
bolja varijanta), prilični zahtjevi za mjestom u prostoru zbog ventilacije, neopisivo više problema za početnike.....
no, tko misli da bi se prihvatio kreiranja tog kita, pisanja foto uputa i ostalog - samo naprijed, dapače.
Ja nemam nikakav isključiv monopol na DAH kitove, da neko ne pomisli, tako da je bavljenje time u svrhu pomoći
i promidžbe audio samogradnje potpuno slobodno i volio bih ustvari da se neko upusti u to. Ideja ima, preampi
recimo nisu za baciti, a ako se izvede kako treba, preamp može biti komponenta koja će zadnja iz setupa.

Držim da, ako se baš inzistira, sve može biti kit, no da bi se postigla određena povoljnija cijena za sve potrebni su kupci.
E, a tu sve staje. Svi se busaju u prsa kako to čim se proizvede (ili pripremi) mora biti njihovo, a kad dođe taj čas,
maca popapala..... no, s obzirom na stanje u džepovima, to je razumljivo. Možda jednom dođe red i na takvog teškaša,
za sada je po mojoj procjeni vrijeme za jeftinije projekte.

Odgovor Tomu - iskustva se po nešto ima, a odmah ću i reći o čemu bi se radilo - cijevni ulaz i obrtač, a mosfet circlotron izlaz. Nije ni to jeftina priča, ali je neuobičajena i zvučno zanimljiva, a opet moguća za izvedbu ili manje iskusnima. U svakom slučaju - možda to bude nešto za slijedeći TF, tko zna. GM100 kištra je ipak prevelika za transport do....do.....do... :-)
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: DAH - 2 (kit i upute)

PostPostao/la tom_hifi » 22 ruj 2012, 11:05

Da imam sredstva, upute i kitove bih vrlo rado napravio/radio, ali i sam si sve objasnio kakva je situacija.

Kaj se tiče babuški, vrlo vrlo zanimljiva lampa, meni uz GM-70. Ali, da bi se to napravilo kako spada, opet treba puno sredstva, ići na monoblokove ili tko će ga već znati :lol: Kaligula će dobro znati za GK-71, koju je još teže ukrotiti od GM-70, koliko smo već svi upoznati :)

GM100? Pa kaj to još ne stoji kod Deana, mislim na kištru? :geek: Ako ništa drugo, može se čuti kod tebe, kad kad bude gotovo :ugeek: :mrgreen:

Hibrida nisam nikad čuo, a volio bih. Znatiželja je uvijek dobra stvar, ako se zna kontrolirati. ;)

A kaj se tiče preampa, njegova konstrukcija je, u principu, daleko jeftinija nego konstrukcija integrirca ili izlaza.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: DAH - 2 (kit i upute)

PostPostao/la pamook » 22 ruj 2012, 12:01

harkonen je napisao/la:. Ideja ima, preampi recimo nisu za baciti, a ako se izvede kako treba, preamp može biti komponenta koja će zadnja iz setupa.



Moj glas bi isao u ovom smjeru, vrlo rado bih se upustio a neizrecivo je lakse ako se radi o kitu i podrsci konstruktora (plural) direktno, bas kao i za DAH x... :hail:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DAH - 2 (kit i upute)

PostPostao/la Edison » 22 ruj 2012, 12:47

pamook je napisao/la:
harkonen je napisao/la:. Ideja ima, preampi recimo nisu za baciti, a ako se izvede kako treba, preamp može biti komponenta koja će zadnja iz setupa.



Moj glas bi isao u ovom smjeru, vrlo rado bih se upustio a neizrecivo je lakse ako se radi o kitu i podrsci konstruktora (plural) direktno, bas kao i za DAH x... :hail:


Hajmo, harkonen! Jedan preamp s brojem 2.5.
Evo, vec imas dvije musterije, pamooka i mene.
A i Dean bi mogao neku kistricu za to sloziti...

Cisto radi malo jesenske zivosti... :)
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: DAH - 2 (kit i upute)

PostPostao/la harkonen » 22 ruj 2012, 13:21

A što ne biste sami posložili projekat, pa ne bi bio prvi put - recimo 6n6p je preamp već
slagan unekoliko puta, ta lampa ima sve što treba plus povoljnu cijenu, možda se samo malo poigrati sa tranzistorskim
anodnim CCS-om da vidimo što ona zaista sve može dati, njoj je pojačanje ok za ovu namjenu, na izlazu katodno
(a može se uzeti signal van i ispred katodnog, tko ga ne voli), sve skupa neće se tražiti po mojoj procijeni više od 100-120 Eur (ako ide ispravljačica, sve sa trafoima i prigušnicom) onda plus dalje điđe tko želi - poput daljinskog, selektora, motorizacije, kutije......
Napajanje bi vam moglo biti LCRCRC tipa da imate i pasivnu stabilizaciju . Sa malim izmjenama takav preamp može
prihvatiti mnoštvo dvostrukih trioda, možete napraviti i male selektore za izmjenu nekoliko raznih tipova veznih kondova
zbog zanimljivih testova koja vam to pruža itd,itd....
Odnosno možda da otvorite takvu temu (DAH 2.5) pa da počnete slagati ideje.
Kad završite,napravit ćemo procjenu cijene koštanja, upogoniti s@kija i deana i to je to. Svako će sudjelovati sa svojom
foto uputom. Eto, počnite.
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: DAH - 2 (kit i upute)

PostPostao/la pamook » 22 ruj 2012, 15:56

evo, citam ja ovaj tvoj post vec 10ak puta, i unatoc tome sto sam dobrim dijelom razumio sto pise, pokusam ja sebi malo to dublje pojasnit pa kao mozda ipak pokusam...

nebu islo :lol:

jbga, jedno je znat zamijenit gumu na autu, a sasvim drugo znat i koji saraf i koji navoj i koji korak navoja treba bit za doticni...

rado, ali prevelik zalogaj (za mene)... sastavit i gustat, vise nego rado, ali probat sve to proc a ne znat ni odakle krenut - :alright: :lol:

:hail:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DAH - 2 (kit i upute)

PostPostao/la audio kutak » 22 ruj 2012, 17:14

pamook je napisao/la:rado, ali prevelik zalogaj (za mene)... sastavit i gustat, vise nego rado, ali probat sve to proc a ne znat ni odakle krenut - :alright: :lol:
:hail:


kao i u svem drugom, od početka, od ideje ;-)

ili zamisli krajnji produkt pa kreni otpočetka... :mrgreen:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

PrethodnaSljedeća

Natrag na Cijevna tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron