naletio sam....

Gdje, kako, za koliko...

naletio sam....

PostPostao/la pamook » 05 kol 2012, 08:51

na dva komada Valvo PL 5684 i dva komada Siemens ZZ1040, uz saku 741 opampova RIZ u metalnom okruglom kucistu... Na GO sam i malo sam internetically challenged :lol: pa pls nabacite koju oko ovih lampi, cijenu nismo spominjali jer ne znam da li su mi ikako upotrebljive (ispravljacice?)

thx, virtualna pifa i kulen te sir :hail:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: naletio sam....

PostPostao/la sstrsat » 05 kol 2012, 14:53

Neke prevelike koristi od tih lampi neces imat.

PL5684 je plinski thyratron koga bi se doduse moglo upotribit ka regulirani ispravljac za itekako jaku struju ali takav tip ispravljaca koji se moze izvest sa njim (poluvodicki "ekvivalent" bi bil tiristorski ispravljac) generalno generira gomilu RF smetnji koju nije nimalo lako isfiltrirat. To za originalnu naminu ispravljaca sa tim thyratronom (pogon reguliranih DC motora i slicno) nije bilo od nekog znacaja ali u vecini ostalih aplikacija je od itekakvog znacaja.
Ukratko receno, ne isplati se cak niti uzimat u obzir razmatranje da se sa njim gre ista napravit

ZZ1040 bi mozda ipak mogla nac svoju upotribu u npr kakvom ispravljacu za recimo preamp ili cak u vecem stabiliziranom ispravljacu. Ona je stabilizatorska cijev opremljena pomocnom elektrodom za paljenje i za razliku od vecine "stabilvolt" cijevi koje imaju obicno ne bas neke bajne karakteristike regulacije, njezina regulaciona karakteristika je odlicna. Pri promini struje kroz nju u rasponu od 5mA do 60mA, pad napona na njoj varira za svega 0,3V (za npr ogroman broj Zenerica to je skroz nedostizan rezultat). Iz toga se vidi da joj dinamicki otpor u regulacionom podrucju iznosi svega nekih 5,5 oma
A i tolerancije regulacionog napona su joj daleko manje nego kod Zenerica. Deklarirana je za 100V a najveca odstupanja koja se mogu pojavit su 98V i 101V
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: naletio sam....

PostPostao/la pamook » 05 kol 2012, 19:55

:hail: puno hvala na brzom odgovoru sstrsat, probat cu onda ovih dana dogovorit te dvije siemensice nek se nadju :thumbup:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: naletio sam....

PostPostao/la Dean » 16 ruj 2012, 18:03

Danas sam naletio na neke lampice

slika

slika
-----------------
Buvljak rules
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: naletio sam....

PostPostao/la Edison » 16 ruj 2012, 19:48

Deane, lijepo si naletio... :D
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: naletio sam....

PostPostao/la Master of Disaster » 24 ruj 2012, 09:09

Dali ovakav osciloskop vrijedi 50 eura? Iskra bm 566. Pod uvjetom da je ispravan naravno :)

dsc02098wx.jpg
dsc02098wx.jpg (51.75 KiB) Pogledano 8868 put/a.
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Re: naletio sam....

PostPostao/la ilimzn » 25 ruj 2012, 11:51

Mislim da je taj osciloskop u originalu ruske proizvodnje. Bez obyira, i da j epoluispravan, vrijedi tih novaca ako nemaš nikakav osciloskop :)
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: naletio sam....

PostPostao/la Master of Disaster » 25 ruj 2012, 12:18

Bingo! Naravno da nemam nikakav. Nakon što sam ovdje pitao, čuo sam se sa jednim elektroničarom koji mi je rekao da je taj osciloskop hm, loš, to jest da sa njime mogu samo vidjeti kakav signal sam doveo u neki uređaj , a neka konkretnija mjerenja da ću s njime teško obavit. On da ga nebi uzimao, nego da bi skupljao za neki konkretan. Moje znanje je skromno ma mislim da su mi i potrebe što se tiče osciloskopa skromne, a ovaj bi mogao bit idealan za učenje, pa ako me krene s vremenom lako nabavim bolji, vidjet ćemo....
Hvala na odgovoru ilimzin... :hail:
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Re: naletio sam....

PostPostao/la ilimzn » 26 ruj 2012, 14:46

Po opcijama koje se vide na njemu, čini se da ide do 10 ili 20MHz i ima dvostruku vremensku bazu, to nije baš primitiva već ipak nešto korisno za većinu posla. Ako ga nećeš ti, hoću ga ja za tu cijenu :P makar za dijelove :D
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: naletio sam....

PostPostao/la Master of Disaster » 26 ruj 2012, 15:42

Ja sam odustao od kupovine, ali sad kad sam htio link oglasa sa njuškala di je bio oglašen staviti ovdje - nema oglasa više. Očito je prodan. :?
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Sljedeća

Natrag na Nabava dijelova

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.