USB DSD DAC

Re: USB DSD DAC

PostPostao/la Pao Pepeo » 21 vel 2015, 12:28

Istina nekako mu je prirodnije mjesto u predpojacalu ovako kako zbotic radi i tamo sam siguran da ima i vise mjesta za ga smjestit.I nadam se da cu i ja jednog dana imat prilike s time eksperimentirat :D
Pao Pepeo
 
Postovi: 231
Pridružen/a: 16 lip 2013, 21:31
Lokacija: Pula

Re: USB DSD DAC

PostPostao/la elvis » 10 ožu 2015, 17:07

Evo već neko vrijeme slušam glazbu preko JLsounds AK4396 koji je bio i razlog otvaranja ove teme. Kako vrijeme prolazi početno zadovoljstvo ne jenjava, dapače rekao bi da je zadovoljstvo permanentno u porastu. Tu i tamo dođem do HiRes štiva, nije to dinamika nabave koju bi mogao pratiti na nivou koji priželjkujem, no u zbilji ne bi ni imao vremena za sve to detaljno poslušati ako bi od jednom došao do hrpe HiRes zapisa, a i manje bi cijenio kolekciju do koje dođem prejednostavno, ono prokleto u čovjeku, a što je tu je. Neki zapisi koje bi volio imati dolaze i do 45 dolara, npr ovaj: http://www.soundkeeperrecordings.com/equinox.htm#tracks .. mislim da se malo pretjeruje, no kada će uloviti lovu ako neće sada. Šteta da nema baš nešto previše zainteresiranih za grupne kupnje, no što je tu je, pomalo, vremenom će se valjda skupiti ekipa za legalne kupnje, a do tada ilegala, hm hm, šteta.

U zvučnom smislu predmetni DAC jako dobro radi sa svim formatima koje mu pošalješ. Nema nikakvih problema svirati najgoru verziju nagoreg mp3 formata i u trenu se prebaciti na 192K 24bita pa i na 384k. Ponekada se kod prelaska iz jednog formata u drugi zna čuti vrlo kratak "krvc" u zvuku, no nije glasno i nije pravilo, zbilja ne smeta, i zbilja se rijetko dogodi. Sam rad tj. komunikacija sa računalom je vrlo stabilna, nisam primjetio nikakva čudna ispadanja iz funkcije DAC-a, tj. da ga računalo iz nekog nepoznatog razloga izgubi u samom radu. Resursi računala nisu toliko kritični, sa starim HP620 laptopom nemam nikakvih problema, tj. svaki novi laptop će raditi bez greške bez obzira na kvalitetu tj. cijenu, znači ono početni od 2000 kuna će biti sasvim dovoljni.

Kod reprodukcije običnih wav datoteka ripane glazbe sa originalnog CD-a i kada se sve to znači pusti preko ovog DAC-a ukupan dojam je nekako bolji nego direktnokada je CD u CD playeru, no ovo još moram provjeriti kada budem imao mogućnost brzog A-B testa, a to znači čim skutijam preamp. Mali je bed što izlzni signal CD playera koji koristim nije jednak tj. dosta je jači od izlaznog signala DAC-a, pa će u AB testu trebati korekcija na POTu, što nije dobro. Inače CD player koji koristim ima Wolfson WM8740 DAC, što je koliko toliko OK, tj. ne uspoređujem ton JLsounds DAC-a sa sa skroz vulgaris playerom. Ukupan dojam kada sve ide preko DAC-a je jedo 20% bolji u svim segmentima nego kada ide sa CD-a. Da li će takav omjer ostati i kada budem moći raditi AB test, to ću još vidjeti. Da ne bude zabune ovdje ne govorimo o HiRes zapisima vs. CDA formatu, već o običnom CDA formatu preko Jlsounds DAC-a vs. DAC-a u CD playeru. U biti htio sam samo poslati sve pohvale g. Lyubenu, zbilja je to dobro odradio. Sve slušano preko BatoMM-a pa poreko testnih ESL-a. "Bolesno" rekao bi jedan klinac u kvartu kada želi pohvaliti nešto... :)

Kakva je situacija sa tabletima i HiRes pričom, ima li tu kakvih novsti?
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: USB DSD DAC

PostPostao/la Roko » 12 ožu 2015, 14:00

Ima.

Tablet može poslužit kao daljinski :)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: USB DSD DAC

PostPostao/la zbotic » 13 ožu 2015, 08:18

Drago mi je da vam se DAC sviđa. Uvijek sam volio raditi i istraživati za općenarodno dobro :lol:
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: USB DSD DAC

PostPostao/la elvis » 13 ožu 2015, 10:21

Roko je napisao/la:Ima.

Tablet može poslužit kao daljinski :)


Hm hm, vidiš, nije ni to loše, no čini mi se nekako skup daljinski :), ali kada je bal neka je maskembal.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: USB DSD DAC

PostPostao/la elvis » 13 ožu 2015, 10:33

zbotic je napisao/la:Drago mi je da vam se DAC sviđa. Uvijek sam volio raditi i istraživati za općenarodno dobro :lol:


Moram ti priznati da kada sam počeo razmišljati o DAC-u da sam bio prilično rezerviran kada je ovaj DAC bio u pitanju. Tražio sam sva druga moguća rješenja ali da ostanem u nekom normalnom cjenovnom razredu, no pomalo sistemom eliminacije u smislu bitnih značajki u kombinaciji sa cijenom plus mali rizik diy-anja, ipak je JLsounds izašao kao konačan odabir. ali tvoje iskustvo sa ovim DAC-om tj. tvoja preporuka je bila ipak ključna.
Naručio sam DAC prije no što sam čuo kako radi, onda smo imali sumit u Zadru, tada sam i čuo kako radi te odmah shvatio da je to to. Ako netko ima namjeru ići ovim putem, nemate što razmišljati. Ukoliko vam je dovoljan samo USB ulaz, tj. računalo kao izvor, kupnja ovog DAC-a za ulazak u HiRes svijet nameće se kao logična (da ne kažem trenutno bez konkurencije kada se gleda omjer dobivenog i uloženog).
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: USB DSD DAC

PostPostao/la zbotic » 09 tra 2015, 09:12

I onom mom cjevašu sa treće-čletvrte strane teme trbalo je skoro 4 mjeseca da se usvira (sa Elvisovim Simensicama). Sada jako lijepo radi. Ali blaženi tranzistori, sastaviš i radi. Odmah i zauvijek. :)
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: USB DSD DAC

PostPostao/la Roko » 11 tra 2015, 12:26

...je, al' zato si sad 20 godina miran, sa trenđama bi bio jedno 5-6 :D

Pok. sstrsat je uvijek tvrdio da lampadinice, pogotovo amerikanke i njemice (britanke i 'olandeške), kad su pravilno upogonjene u nekim, ajde da tako uvjetno kažem "normalnim" audio aplikacijama, mogu držat deklarirane parametre bar dvaput duže od trenđi. Da budem iskren, ja mu nisam baš vjerovao...ali otkad mjerim lampadinice vidim da je kum bio u pravu, to se jednostavno NE troši i triba zaista ili puuuno godina proći da se krenu trošit, ili ih moraš "klat" (i to na hladno!) sa neprimjerenom strujom i naponom. ;)

Siemens E88CC u aplikaciji tvog "cjevaša" sa treće strane, sad nakon što su im se katodice fino uformirale i stabilizirale, mogu trajat vječno...(puno) prije će ti dosadit sam uređaj nego što će lampadinice izgubit ma i mrvičak mrvice od deklariranih vrijednosti...
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: USB DSD DAC

PostPostao/la zbotic » 11 tra 2015, 16:10

Imaš neki znanstveni dokaz da lampe traju dulje od tranzistora.
BTW odavno nisam čuo veću glupost. Toliko.
Pravilno upotrijebljeni tranzistori budu trajali otprilike koliko i čovječansto, možda i puno dulje, a kako ih onda neće imat tko pregoriti onda je to zapravo vječno. Kao Hajduk... :lol: .....
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: USB DSD DAC

PostPostao/la Roko » 11 tra 2015, 17:24

Pa sve do nedavno, dok nisam počeo premjeravati elektronke, i ja sam bio isključivog mišljenja da su trenđe trajnije od elektronki. To je ono, općeprihvaćeno uvriježeno mišljenje koje se decenijama fura kroz audiofilski milje kao neka mantra. Ono, lampe se troše, a trenđe ne. Znači ono, to je nekakav no-brainer, prihvatiš to kao neko isključivo pravilo i ne razmišljaš više o tome. Klasični stereotip.
A dobro se sjećam kad je sstrsat, koji je na curve traceru premjeravao i sve vrste trenđi i elektronki, tvrdio da se i bipolarci i mosfeti i jfeti i sve ostale trenđe itekako troše i mijenjaju svoje parametre tijekom korištenja. I ne samo to, utvrdio je da ne samo da trenđe znaju imati prilično velika odstupanja kod početnih mjerenja (zato i oni, poput elektronki traže uparivanja za sve osjetljive topologije), nego da se i ta odstupanja od deklariranih vrijednosti vrlo često jako čudno izdeformiraju i prilikom samog korištenja, opet naglašavam, u sasvim normalnim audio aplikacijama. I tu je, kroz ta mjerenja, došao do zaključka da su elektronke manje podložne takvim deformacijama i odstupanjima. (Imao sam negdje na kompu ta sstrsatova mjerenja, ako uspijem pronaći stavim ovdje).
Ono što je meni bilo svojevrsno iznenađenje, je činjenica koju sam potvrdio svojim mjerenjima, da elektronke uopće nije nimalo lako istrošiti, niti ih dovesti u stanje da krenu mijenjati svoje deklarirane parametre. Puno su žilavije i stabilnije nego sam mislio. Naravno, opet naglašavam, ukoliko se koriste pravilno u nekim normalnim audio aplikacijama.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

PrethodnaSljedeća

Natrag na Digitalni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron