Atmel programator

Atmel programator

PostPostao/la Khadgar2007 » 03 srp 2011, 19:10

Nešto u zadnje vrijeme samo otvaram nove teme...izgleda da imam previše vremena ili previše započetih projekata na kojima sam zapeo ili obadvoje. :lol:

Tema od S@kija me podsjetila da bi mogao pitati lokalne znalce digitalije u vezi jednog programatora za atmelove mikrokontrolere PG-302. Daaaavno sam kupio u kit kompletu od AD electronica taj programator i nije mi proradio da si bog. Naravno da nisu davali nikakvu garanciju na kit komplete pa sam zapeo na polemljenom programatoru. Jedino ča mi je palo na pamet da provjerim i ono ča sam znao je naponi na integrircima i svi su ok. Jedna druga stvar koja mi je pala na pamet i to relativno nedavno je da je program koji sam dobio sa programatorom je predviđen za Win95. E sada kada sam ga kupio ne mogu se sjetiti da li sam ga probao spojiti na Win98 ili XP,ako je XP moguće da zato nije radio ali to je samo teško predviđanje. Taj prokleti programator je zapravo i razlog zašto hoću ponovo složiti svoj stari komp instalirati gore Win95 i onda probati da li fercera ili ne.

Drugi dio ove teme je da li netko zna kakav DIY usb programator za dotične mikrokontrolere tj. seriju 89cxxxx 20 pinski, malo gledam po netu ali kako ovdje nisam kod kuće baš ne znam koju shemu da odaberem.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Atmel programator

PostPostao/la s@ki » 03 srp 2011, 20:28

meni je trebao programator za ATmega8 pa sam naletio na brdo shema i iskonstruirao jedan, polemio, i skuzio da mi stari komp sa RS232 portom ne daje znakove života :D. USB varijanti je isto pun web i više manje svi rade, čitao sam jedino da ekipa zna imati softverskih problema i windowsima.

Jesi li ovaj svoj probao pogoniti u compatibility mode-u ?
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Atmel programator

PostPostao/la tubeman » 03 srp 2011, 20:41

S Win XP ne bi trebalo biti nikakvih problema.
Ja ga koristim (slabo u zadnje virjeme :) ) dosta dugo i sve radi bez problema.
Avatar
tubeman
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:14
Lokacija: Varaždin

Re: Atmel programator

PostPostao/la Khadgar2007 » 03 srp 2011, 20:43

@Tubeman
misliš na PG-302?
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Atmel programator

PostPostao/la Khadgar2007 » 03 srp 2011, 20:59

@S@ki
Nisam probavao jer je to bilo jaaaako davno, a sada imam relativno novi pc i nemam pojma da li ima rs232. :/ Baš ću provjeriti pa pokušati probati compatibility mod.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Atmel programator

PostPostao/la Khadgar2007 » 14 ruj 2011, 15:15

@Tubeman, budući da idem na Žarula fest mogao bi i dovući svoj programator pa da ga pogledaš. Nije ništa hitno nego samo da stoji kod tebe pa da pogledaš kada bi imao vremena.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak


Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.