Novi članovi

Hrvatski DIY Audio forum

Re: Novi članovi

PostPostao/la Khadgar2007 » 29 lis 2012, 18:54

Dobrodošao i nemoj pisati po forumu pod nastavom. :roll:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Novi članovi

PostPostao/la jurinic » 29 lis 2012, 18:56

A vidio sam da su svi pa sam i ja nastavioo
jurinic
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 lis 2012, 16:02

Re: Novi članovi

PostPostao/la Dean » 29 lis 2012, 19:06

Pozdrav ! Dobro došao! No... Zaista mi je svejedno hočeš li pisati č ili ć, ali bar slova izaberi da je lakše pročitati što si napisao... :geek:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Novi članovi

PostPostao/la tom_hifi » 29 lis 2012, 19:07

jurinic je napisao/la:Pozdrav .

Ja sam se takoder zaboravio pozdravit. Ja sam gimnazijalac koji ide u mioc pa mi fizika niej strana . Do sad sam bio rod ducana tehnike i kupovao zvucnike al sad bi zelio ih sam naucit od.kutije i sve ga na dalje a kad to uspijem htio bi svoje horitonte prosirit dalje. Pa sam dosao na ovaj forum u nadi da cu uspit uz vasu pomoc i nadam se da ima neko voljan da mi pomogne za sva moja pitanja i preporuci neku literaturu i ako ima neko volje se sa neznalicom bavit pa da mi ibjasni i od na sva moja pitanja preko poruke i mailova . Hvala


Čeka te puno posla. Projektiranje zvučnička, kao i sve ostalo nije nimalo lak zadatak, tako da je na tebi da pošteno proučiš literaturu. Isto imam afiniteta prema zvučnicima i već jedno vrijeme se petljam TL kutijama koje imam i moram priznati da to nije nimalo lak zadatak ako hoćeš napraviti kak spada. Uz to, teorija bez prakse je vrlo teška za skužiti, pa moraš računati i na to da će tu biti puno pokušaja/promašaja prije onog nečeg pravog, jel.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Novi članovi

PostPostao/la jurinic » 29 lis 2012, 19:33

Svjesan sam toga da ce biti puno pokusaja i spreman sam za to jer iman zelju za time
jurinic
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 lis 2012, 16:02

Re: Novi članovi

PostPostao/la s@ki » 30 lis 2012, 12:41

Za početak dobrodošao na forum, a u nastavku jedna od korisnih uputa:

napiši tekst i pročitaj da s RAZUMJEVANJEM par puta a tek onda klikni "Pošalji".
Svima je jasno da imaš dovoljno malo godina ( a imaš i vršnjaka na forumu ) da budeš dovoljno nestrpljiv, ali i tebi treba biti jasno da 90% ovog foruma čine odrasli, ili možda bolje reć pismeni ljudi. Kako i svima, tako će se i tebi pomoći u budućim projektima i učenju, ali tek onda kada će se razumjeti ono što pišeš. (trenutno su ti tekstovi takvi da mislim da ni sam ne razumiješ što unutra piše )

Imaj na umu da ništa ne treba biti napisano "odma sada odma" samo zato da natrkeljaš nešto. Na kraju krajeva, ljudi će te ozbiljnije shvaćati i želja za pomoći neće minuti.

Čeka te dosta učenja prije iole smislenog vlastitog projekta pa će možda i najbolji put ka prvom zvučniku biti izbor već gotovog provjerenog projekta.
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Novi članovi

PostPostao/la LesFaul » 30 lis 2012, 13:19

Bas sam mislio rec da je "elokventan" kao jedan gradonacelnik iz Dalmacije...
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Re: Novi članovi

PostPostao/la Roko » 30 lis 2012, 14:29

jurinic je napisao/la:Pozdrav .

Ja sam se takoder zaboravio pozdravit. Ja sam gimnazijalac koji ide u mioc pa mi fizika niej strana . Do sad sam bio rod ducana tehnike i kupovao zvucnike al sad bi zelio ih sam naucit od.kutije i sve ga na dalje a kad to uspijem htio bi svoje horitonte prosirit dalje. Pa sam dosao na ovaj forum u nadi da cu uspit uz vasu pomoc i nadam se da ima neko voljan da mi pomogne za sva moja pitanja i preporuci neku literaturu i ako ima neko volje se sa neznalicom bavit pa da mi ibjasni i od na sva moja pitanja preko poruke i mailova . Hvala



Dobrodošao na forum! Za početak, uz dobru volju i želju da nešto naučiš i napraviš svojim rukama, trebat će ti puno strpljenja i ponešto takta u komunikaciji. Također, u podforumu o zvučnicima imaš izvrsnih tema o gotovim (provjerenim) projektima, baš kao i vrlo zanimljivih samogradnji samih članova, pa taj dio foruma vrijedi pažljivo proučiti, dok ti neki osnovni pojmovi lagano ne sjednu na svoje mjesto. Tako su počinjali i svi ostali samograditelji, članovi foruma poput ovog, mnogi i na puno teži način u vrijeme dok još nije bilo interneta i ovakvih foruma gdje su ljudi puni razumijevanja i uvijek spremni pomoći dobrim savjetom i uputama. ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Novi članovi

PostPostao/la LukaTralic » 09 stu 2012, 23:14

Pristojnost, red i bonton je da se predstavim...
S obzirom da sam više puta "lurkao" ovdje po forumu, pa mi bilo glupo postavljati pitanja i davati komentare prije nego nešto kažem o sebi. Super mi je vaša mala zajednica gdje se izgleda svi međusobno i osobno poznajete! Pa kad onda već upadam u takvo društvo - pristojno je dok sjedam za stol i platiti piće prisutnima... i reći tko sam, što sam i koja mi je dijagnoza!

Uglavnom... smatram da više manje pojma nemam o elektronici. Možda znam više od prosječnog kontrolora u tramvaju ali niti približno da bi dijelio savjete.

Zovem se Luka, 1977. godište iz Zagreba...
Živim od muzike, imam studio za snimanje glazbe (i svega tonskog), u bendu sam koji relativno dobro prolazi i još radim kao predavač u jednom zagrebačkom učilištu za audio produkciju... pa kad se sve zbroji, a sve je negdje blisko s muzikom i zvukom, reklo bi se da živim od toga.

Počeo sam prije 15tak godina volontirati po tonskim studijima, da bi završio (ili počeo!) na tome da sam prije 8 godina izgradio svoj... pa me onda prvo besparica dovela do toga da sam uronio u svijet DIY studijske opreme i povežem se s nekoliko samograditelja koji su orijentirani prvenstveno na studijske stvari (mic. preampi, kompresori, EQ-i). Onda kako je studio rupa bez dna, stalno neka poboljšavanja i picajzliranja dovela me do toga da sam od svog stalnog servisera (vrlo sposobnog strujića izmjenično sitnog usmjerenja) počeo učiti neke osnove o svim spravama koje koristim. I onda sam se nakačio na jedan strani forum (GroupDIY) otkuda sam počeo po malo naručivati kitove sprava i sastavljati ih. To me zabavlja, a i učim podosta oko toga. Nemam nikakvo predznanje iz formalnog obrazovanja (obična sam matematička gimnazija iz tih nekih post-ratnih godina kada su se ocjene dijelile a nastava eskivirala) pa sve što učim ide teško zato pitam nevjerovatno stupidna pitanja... ali slobodno me pošaljite u neku stvar ako vam zaglupim!

S obzirom da je ovo primarno Hi-Fi usmjeren forum, možda sam ona (neprijateljska?) strana nekima od vas. Ne brijem na kablove, živim u uvjerenju da je balansirana veza uvijek superiorna bilo kojoj kategoriji nebalansiranog interkonekta, konvertere ne mjerim po faktoru čarobne čestice u njihovom zvuku nego po količini - tj. koliko ima kanala. Teoriju zvuka znam podosta (iako ne i razvlačiti logaritme na nekoliko A4 papira) i nervira me ali mislim da je potrebna... i tako... Slušam PMC nasilno ukucan u zid, mrzim Genelec, Hi-Fi marke ne poznajem... štujem crkvu Yamahe NS-10...

Pitajte me što god vas zanima o toj našoj "mračnoj strani". Ako vas zanima bilo što oko toga što se sa audio signalom događa u onim fazama prije nego što završi na CD-u ili DVD-u (kako mi to kažemo - prije fiksiranja na medij)... trudit ću se odgovoriti što preciznije...

I izdržite ako postavim neko glupo pitanje!

:)

Luka Tralić
LukaTralic
 
Postovi: 14
Pridružen/a: 04 ruj 2012, 02:17

Re: Novi članovi

PostPostao/la LesFaul » 09 stu 2012, 23:20

A sto reci nakon ovog uvoda nego DOBRODOSAO!!! :hail:
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski DIY Audio

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron