Jesmo li audiofili ili samo...

Hrvatski DIY Audio forum

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la Khadgar2007 » 26 lis 2011, 20:53

jel ima još mjesta na tome brodu? :mrgreen:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la Dean » 26 lis 2011, 21:04

Khadgar2007 je napisao/la:jel ima još mjesta na tome brodu? :mrgreen:

Ima...u bačvi ! :lol:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la sstrsat » 26 lis 2011, 21:07

Dean je napisao/la:Ima...u bačvi ! :lol:


Ajde nemoj ga previse plasit, nije sve tako crno. Bit ce na redu za uc u bacvu tek svaki drugi ponediljak, insalah :lol:
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la Gašo » 01 stu 2011, 22:28

Izuzetno mi je važna kvaliteta percipiranih zvukova i tu sam velika picajzla koja puno toga prešuti samo da bude mira. To što mi je važno tjeram dokle ide i u svakoj svojoj samogradnji a kako znaš što radiš samo kad radiš od nule, onda idem od nule.

Ne bi se nazvao klasičnim audiofilom, to mi je više životna pasija i profesionalna mana.
Gašo
 
Postovi: 34
Pridružen/a: 21 svi 2011, 10:01
Lokacija: Zg.

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la sonicset » 03 pro 2011, 10:09

Audiofili su ljudi koji prvenstveno imaju para pa onda sve ostalo vezano uz audio, najčešće (u 95% slučajeva) doživljavaju kroz prizmu love.
Audiofili nisu samograditelji niti ih to previše zanima. Audiofilske rasprave obično nisu konstruktivne niti jasno određene.
Ovo "samo ..." iz naslova je krivo postavljeno biti DIY je veća fora zato jer je iskrenije zabavnije i prirodnije od pompoznog prenemaganja o doživljaju zvuka koji je ionako i ovako stvar ukusa i intimnog doživljaja. Moje skromno mišljenje je da bi bilo bolje odmaknuti se od audiofilizma i biti ponosan na to.
sonicset
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 stu 2011, 10:45

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la Dean » 03 pro 2011, 17:10

sonicset je napisao/la:Audiofili su ljudi koji prvenstveno imaju para pa onda sve ostalo vezano uz audio, najčešće (u 95% slučajeva) doživljavaju kroz prizmu love.
Audiofili nisu samograditelji niti ih to previše zanima. Audiofilske rasprave obično nisu konstruktivne niti jasno određene.
Ovo "samo ..." iz naslova je krivo postavljeno biti DIY je veća fora zato jer je iskrenije zabavnije i prirodnije od pompoznog prenemaganja o doživljaju zvuka koji je ionako i ovako stvar ukusa i intimnog doživljaja. Moje skromno mišljenje je da bi bilo bolje odmaknuti se od audiofilizma i biti ponosan na to.

Ideš !! :shock: Bit će nešto od tebe... :mrgreen:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la Roko » 04 pro 2011, 15:00

sonicset je napisao/la:Audiofili su ljudi koji prvenstveno imaju para pa onda sve ostalo vezano uz audio, najčešće (u 95% slučajeva) doživljavaju kroz prizmu love.
Audiofili nisu samograditelji niti ih to previše zanima. Audiofilske rasprave obično nisu konstruktivne niti jasno određene.
Ovo "samo ..." iz naslova je krivo postavljeno biti DIY je veća fora zato jer je iskrenije zabavnije i prirodnije od pompoznog prenemaganja o doživljaju zvuka koji je ionako i ovako stvar ukusa i intimnog doživljaja. Moje skromno mišljenje je da bi bilo bolje odmaknuti se od audiofilizma i biti ponosan na to.


Postoji i "something between" :D , sa puno podvrsta... ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la sonicset » 04 pro 2011, 18:18

To something in between je opet najčešće vezano uz lovu. Budi konstruktivan i jasno određen. Budi u duhu DIY-izma te definiraj i gradiraj vrstu i podvrste ako je to moguće.

Moja poanta je da uradi sam titula nije manje vrijedna od audiofilske.
sonicset
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 stu 2011, 10:45

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la Roko » 04 pro 2011, 22:32

Pa ako uzmemo kao referencu te dvije krajnje kategorije, onda između onih koji isključivo kupuju gotove komercijalne (tvorničke) komponente za reprodukciju zvuka i onih koji te komponente isključivo sami izrađuju, postoje i oni koji kombiniraju komercijalne i samograditeljske komponente. Podvrste ovih potonjih mogu ići u nekoliko smjerova, kao i sami načini kombiniranja. Dosta ljudi gradi sustav oko neke iznimno dobre komercijalne komponente sa diy-komponentama, a ima dosta i onih koji, oko svoje iznimno uspjele diy-komponente sustav nadograđuju komercijalnim stvarčicama. I sad bi se tu moglo malo opširnije o svakoj kategoriji komponenti pojedinačno, o izvorima, pretpojačalima, pojačalima, zvučnicima i sobnim akustikama (njihovim korekcijama i prilagodbama). Zatim tu ulaze u kombinacije i tzv. tweakeri (koji poboljšavaju i prilagođavaju svojim potrebama tvorničke komponenete)...itd...

A što se tiče poante da uradi sam titula nije manje vrijedna od audiofilske, tu se potpuno slažem.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la sonicset » 05 pro 2011, 18:02

Super.
sonicset
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 29 stu 2011, 10:45

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski DIY Audio

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron