Pioneer C 90a

Pioneer C 90a

PostPostao/la Dacho » 13 ruj 2011, 19:12

Evo da i ja predstavim svog ljepotana a ujedno i nešto drugo iz Pioneer game. Možda netkome ovaj preamp i nije nešto ali svakako zaslužuje pažnju. Danas se može nabaviti za tričavih 300-400 eura ali s obzirom na zvuk vrijedi i više novaca. Meni je prvenstveno zanimljiv zbog jako dobre phono sekcije gdje postoji MM i MC opcija, i to MC 3ohma i 40ohma ulazi.
Oko konstrukcije sami procijenite u toj hrpi bakra i žičurina što su japanci skemijali. Ovo je inače bila perjanica Pioneerove ponude osim Exclusive serije koja baš i nije za obične smrtnike.
PIONEER C90.jpg
pioneer_c90.jpg
C 90a unutrašnjost.jpg
c90 phono.jpg
c90 unutrašnjost.jpg
c90 botom.jpg
c90 botom.jpg (21.71 KiB) Pogledano 6229 put/a.
Dacho
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 12 svi 2011, 13:55
Lokacija: Sisak

Re: Pioneer C 90a

PostPostao/la Dacho » 13 ruj 2011, 19:29

A sada malo nešto posebno, ono što vjerovatno nikada nećemo imati u posjedu. Slike govore sve.
Pioneer system Exclusive.jpg
http://audiokarma.org/forums/showthread.php?t=245539
Dacho
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 12 svi 2011, 13:55
Lokacija: Sisak

Re: Pioneer C 90a

PostPostao/la harkonen » 13 ruj 2011, 20:06

Uf, ovi 2401 twin zvučnici su nešto za što bi možda i prodao dušu. Ma, pogledaj tu ljepotu.
Ostalo si uzmite, ali njih ću ja. :-)
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Pioneer C 90a

PostPostao/la gord » 13 ruj 2011, 20:20

Dacho je napisao/la:Evo da i ja predstavim svog ljepotana a ujedno i nešto drugo iz Pioneer game. Možda netkome ovaj preamp i nije nešto ali svakako zaslužuje pažnju. Danas se može nabaviti za tričavih 300-400 eura ali s obzirom na zvuk vrijedi i više novaca. Meni je prvenstveno zanimljiv zbog jako dobre phono sekcije gdje postoji MM i MC opcija, i to MC 3ohma i 40ohma ulazi.Oko konstrukcije sami procijenite u toj hrpi bakra i žičurina što su japanci skemijali. Ovo je inače bila perjanica Pioneerove ponude osim Exclusive serije koja baš i nije za obične smrtnike.



Ta Pioneer Urushi linija je :thumbup: . Nisam imao prilike poslušati ga ,ali sam čitao da mu je phono sekcija odlična ,stoga je za ljubitelje gramofona očito dobar izbor....uživaj.
Da mi je iz te linije nabaviti njihov CDP oznake PD 93.
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda
Avatar
gord
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 21 srp 2011, 18:09

Re: Pioneer C 90a

PostPostao/la Dacho » 13 ruj 2011, 20:34

gord je napisao/la:
Dacho je napisao/la:Evo da i ja predstavim svog ljepotana a ujedno i nešto drugo iz Pioneer game. Možda netkome ovaj preamp i nije nešto ali svakako zaslužuje pažnju. Danas se može nabaviti za tričavih 300-400 eura ali s obzirom na zvuk vrijedi i više novaca. Meni je prvenstveno zanimljiv zbog jako dobre phono sekcije gdje postoji MM i MC opcija, i to MC 3ohma i 40ohma ulazi.Oko konstrukcije sami procijenite u toj hrpi bakra i žičurina što su japanci skemijali. Ovo je inače bila perjanica Pioneerove ponude osim Exclusive serije koja baš i nije za obične smrtnike.



Ta Pioneer Urushi linija je :thumbup: . Nisam imao prilike poslušati ga ,ali sam čitao da mu je phono sekcija odlična ,stoga je za ljubitelje gramofona očito dobar izbor....uživaj.
Da mi je iz te linije nabaviti njihov CDP oznake PD 93.

Jedan se baš prodavao na audio-marktu prije par mjeseci,...eh da zgodan plejerčić, baš si nešto mislim da bi ga bilo zgodno udomiti u moj sistemčić pa ga budemo jednog dana i potražili. Jedna kombinacija C90/M90 se prodaje kod nas za 7500 kn i to je fer cijena za sjajne uređaje.
Dacho
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 12 svi 2011, 13:55
Lokacija: Sisak

Re: Pioneer C 90a

PostPostao/la gord » 14 ruj 2011, 19:49

Dacho je napisao/la:Jedan se baš prodavao na audio-marktu prije par mjeseci,...eh da zgodan plejerčić, baš si nešto mislim da bi ga bilo zgodno udomiti u moj sistemčić pa ga budemo jednog dana i potražili.



Ja sam prošle godine imao priliku kupiti ga od jednog talijana sa rezervnim nos laserom + kompletna ambalaža + zaštita/ključ laser mehanizma za transport (jako važan detalj za transport CDP uređaja) no nažalost došlo do nesporazuma prilikom komunikacije i tip jednostavno demonstrativno prestao komunicirati :o ......šteta jer je bio izuzetno očuvan primjerak.
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda
Avatar
gord
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 21 srp 2011, 18:09

Re: Pioneer C 90a

PostPostao/la Backo » 01 pro 2012, 13:15

Sve od pioneera,jako korisna stranica i lipa za oko!http://www.pioneer-vintage.de/pioneer-klassiker/pioneer-cd-player/index.html
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar


Natrag na Zanimljivi uređaji iz prošlosti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron