Sanyo mt4270

Sanyo mt4270

PostPostao/la Master of Disaster » 24 ruj 2012, 16:31

Danas sam na užas moje supruge dobio dotični uređaj. Na moje veliko veselje bez ošećenja i naoko u dobrom stanju. Kad sa ga ukopćao (Izgleda da je tuner bio već namješten na radio stanicu) upalila se led dioda koja indicira fm stereo prijem a kazaljka jačine prijema počela poskakivati do polovine hoda....a zatim razočarenje...od zvuka ni z. Ni da zašumi ili zakrči kad se prebacuju prekidači ili se pomiču potenciometri. Ni tv ne radi...šteta.

DSC01294.JPG
DSC01294.JPG (59.86 KiB) Pogledano 4116 put/a.
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Re: Sanyo mt4270

PostPostao/la Dean » 24 ruj 2012, 18:05

Fino...znači kabel za napajanje je dobar.....sad dalje (zima je duga) :D
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Sanyo mt4270

PostPostao/la pamook » 24 ruj 2012, 18:17

Master of Disaster je napisao/la:Danas sam na užas moje supruge dobio dotični uređaj. Na moje veliko veselje bez ošećenja i naoko u dobrom stanju.



:lol: :lol: :hail: :hail:

dosla i moja polovica vidit sta se smijem kao lud, kad ono :lol: :lol:

hvala ti sto si je (barem djelomicno) utjesio :admin: :lol:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Sanyo mt4270

PostPostao/la Master of Disaster » 25 ruj 2012, 13:04

Hvala pamook, bar nekakva korist da bude od ove teme :lol: . Uglavnom, večeras sam na šljaci malo virnuo u iznutrice i osim da je kabel od napajanja ispravan došao do sljedećih zaključaka; Elektronika izgleda dobro; nigdje nema znakova izlaženja bijelog dima, pregrijavanja, elektoliti nisu napuhani....Tv ni neću popravljat, u jednom trenutku sam naročitim postupkom (koji nije uključivao lupanje po uređaju) a koji ću ipak zadržati za sebe, uspio dobiti vodoravnu liniju preko sredine ekrana, poput ekg-a kad pacijent otegne papke, što mi je bilo dovoljno jasna poruka da pažnju usmjerim na druge komponente. Tuner mislim da radi.
DSC01302.JPG
DSC01302.JPG (31.87 KiB) Pogledano 4069 put/a.


Međutim iz zvučnika se koliko god gurao uho u njih ni pod kojim uvjetima nečuje apsolutno ništa, zato mislim krenuti od izlaznog pojačala, prvo provjeriti dobiva li struju iz napajanja, a zatim provjeriti samo pojačalo...

Ostatak čitajte u sljedećem napetom nastavku ...

DSC01295.JPG
DSC01295.JPG (56.73 KiB) Pogledano 4069 put/a.

DSC01298.JPG
DSC01298.JPG (60.18 KiB) Pogledano 4069 put/a.

DSC01299.JPG
DSC01299.JPG (61.54 KiB) Pogledano 4069 put/a.
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Re: Sanyo mt4270

PostPostao/la davorin » 25 ruj 2012, 14:34

Baš bi se TV izgleda dao lako popraviti (evidentno je da je greška samo u vertikalnom otklonu, a horizontalni otklon, visoki napon i video stupnjevi rade!), samo je šteta što je predviđen za analodne signale! :D
davorin
 
Postovi: 1011
Pridružen/a: 14 stu 2011, 16:48
Lokacija: Zadar

Re: Sanyo mt4270

PostPostao/la Master of Disaster » 25 ruj 2012, 15:01

Vjerojatno bi se sve dalo popraviti, međutim nakon vraćanja svega u prvobitno stanje, i sklapanja uređaja, ekran se uopće ne pali kao što nije ni prije "postupka" :) , stvar je u tome što dok još nešto malo i znam o napajanjima i pojačalima, naglasak na malo :? , o tv-u neznam ništa. S obzirom da je tv predviđen za analogni signal, vjerojatno je i crno-bijel, tako da smatram da i nije vrijedan truda i vremena.
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Re: Sanyo mt4270

PostPostao/la sstrsat » 25 ruj 2012, 17:47

@ MoD, jesi li siguran da ces pocet trazit kvar na pravon mistu (pojacalu, kako navodis)? Ako nimas bas nikakvog zvuka (ni suma :lol: ), gotovo je siguro da fali neko napajanje a kod ovakvih uredjaja (generalno kod ogromne vecine televizija) su najcesce svi naponi u uredjaju generirani u horizontalnom izlaznom stupnju (onaj stupanj ca se obicno zove "visoki napon") tako da je ogromna virovatnost da se i audio pojacalo odatle napaja. Puno lakse je filtrirat ripple od 15625Hz nego onaj od 100Hz :lol:
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Sanyo mt4270

PostPostao/la Master of Disaster » 25 ruj 2012, 18:22

Trenutno nisam u ništa siguran :lol: , međutim napisao sam da ću krenuti od toga da vidim dali izlazno pojačalo dobiva napon napajanja, ako da grešku ću tražiti u izlazu, ako ne, onda krećem prema napajanju kako god da je rješeno; audio izlaz je na posebnoj pločici na dnu kučišta i spojen je žicama sa pločicom na kojoj je pretpojačalo, i koliko sam (treba potpuno rastaviti uređaj da bi se moglo dobro vidjeti) uspio vidjeti, neke žice vode prema transformatoru oko kojeg opet ima manjih pločica na kojima su ispravljači. Nisam primjetio da sa izlaznog stupnja žice vode prema visokonaponskom djelu, ali nemogu ni tvrditi sa sigurnošću da ne vode pošto je unutra sve isprepleteno žicama i dok se sve ne rastavi nemoguće je vidjeti. Ne pomaže ni činjenica što nigdje nemogu pronać shemu ili service manual.
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41


Natrag na Zanimljivi uređaji iz prošlosti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.