DAC+tube output

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: DAC+tube output

PostPostao/la joe dalton » 14 vel 2013, 22:17

micro je napisao/la:Imam isti taj DAC sa ebaya , original, ne mijenjano nista, i ne radi , ima sve napone , moguce daj spdif sa intel maticne ploce mu ne godi i vec duze vrijeme se samo gledamo ja njega a on mene(mislim DAC) :D

Pa probaj ga spojit na neki drugi spdif. Valjda imas neki DVD ili cd plejer u blizini.
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: DAC+tube output

PostPostao/la pamook » 14 vel 2013, 22:23

ili naletis pa cemo ga spojit uz kavu :mrgreen:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DAC+tube output

PostPostao/la micro » 14 vel 2013, 22:30

pamook je napisao/la:ili naletis pa cemo ga spojit uz kavu :mrgreen:

Znaci 2 komada koja ne rade :D
micro
 
Postovi: 178
Pridružen/a: 17 srp 2011, 14:42

Re: DAC+tube output

PostPostao/la pamook » 14 vel 2013, 23:23

:lol: imam ja i bejzbolku za popravit oba :mrgreen:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DAC+tube output

PostPostao/la pamook » 15 vel 2013, 16:11

Rijesen problem s predregulatorom, 5V rail je vukao vise struje pa... naravno :lol:

ostaje rijesit gdje sam uspio sfusharit ulazni selektor, ali prvo DAC ide neko vrijeme na slusanje, dopeezdilo mi ga gledat na stolu kraj lemilice... nek svira neko vrijeme, pa onda, lagano opet na stol :D

Thx Cheeta za hint, zamijenjen je 12R otpor sa 8R2 5W i radi kao ura :cheer:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DAC+tube output

PostPostao/la micro » 15 vel 2013, 21:11

Znaci , kad si odspojio ulazni selektor dobio si opet 5V za dac , ulazni selektor ne radi kako treba?
micro
 
Postovi: 178
Pridružen/a: 17 srp 2011, 14:42

Re: DAC+tube output

PostPostao/la pamook » 15 vel 2013, 22:03

DAC radi i PIC radi sve kako treba - odgoda, indikacija, inhibit, binarno brojenje - sve OK (premjerio i provjerio), izgleda da je problem u pre slabom napajanju koje sam stavio (300mA 5V) za sve sto ide na njega... moram rijesit jace napajanje ali mora bit malih gabarita, za pogon PIC-a, dva releja, LEDica, 3x TORX opticki ulaz i 4052... trenutno sam ostavio samo jedan TORX direktno vezan na ulaz DAC-a, a odgoda i indikacija stanja (on/off) radi potpuno kako treba :thumbup:

probat cu prvo provjerit da nisam negdje sfushao kakav kratki spoj ili nesto oko 4052, pa na dodatnom napajanju provjerit da li funkcionira input select, pa tek onda ugradit nazad u kutiju... ali cu prvo malo slusat kako svira (a svira :D ) pa onda opet malo na stol, ovako je vise "na servisu" nego sto je svirao otkad sam ga krenuo radit :(
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DAC+tube output

PostPostao/la audio kutak » 15 vel 2013, 22:41

pamook je napisao/la:DAC radi i PIC radi sve kako treba - odgoda, indikacija, inhibit, binarno brojenje - sve OK (premjerio i provjerio), izgleda da je problem u pre slabom napajanju koje sam stavio (300mA 5V) za sve sto ide na njega... moram rijesit jace napajanje ali mora bit malih gabarita, za pogon PIC-a, dva releja, LEDica, 3x TORX opticki ulaz i 4052... trenutno sam ostavio samo jedan TORX direktno vezan na ulaz DAC-a, a odgoda i indikacija stanja (on/off) radi potpuno kako treba :thumbup:

probat cu prvo provjerit da nisam negdje sfushao kakav kratki spoj ili nesto oko 4052, pa na dodatnom napajanju provjerit da li funkcionira input select, pa tek onda ugradit nazad u kutiju... ali cu prvo malo slusat kako svira (a svira :D ) pa onda opet malo na stol, ovako je vise "na servisu" nego sto je svirao otkad sam ga krenuo radit :(

zanimljivo, nisi ga ni zgotovio a već je nekoliko puta završio u servisu ! :mrgreen:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: DAC+tube output

PostPostao/la Dean » 15 vel 2013, 23:11

Mislim da ti je 300mA malo za dva SONGLE releja istovremeno (ak sam dobro skužil) :geek:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: DAC+tube output

PostPostao/la sonny » 15 vel 2013, 23:29

audio kutak je napisao/la:zanimljivo, nisi ga ni zgotovio a već je nekoliko puta završio u servisu ! :mrgreen:

NHF, ali neki barem imaju što za servisirati ;)
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.