jesma li napravio glupost ?

Savjeti, rasprave, recenzije , testiranja...

jesma li napravio glupost ?

PostPostao/la dplav » 17 sij 2013, 22:40

moze li mi netko reci (kako ja ne pratim previse cijene komponenata i slicno ) jesam li ucinio dobro zamjenivsi Mcintosh MA 6100 za: 1. Quad fm 44 , 2.quad 405 , 3. quad 44 i 4.wireworld oasis 6 kabel (znaci za sve skupa ) . i ako mi netko moze dati svjet koliko bih trebao cijeniti pojedinu komponentu ili bolje prodavati sve u kompletu . Kablove bih vjerojatno ostavio sebi ali moze i savjet cijene za njih . Puno hvala svima i nadam se da nisma povrojedio neko pravilo foruma te da sam stavio temu na pravo mjesto . Za bilo kakvu nenamjernu gresku ispricavam se adminu .
dplav
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 10 srp 2011, 21:45

Re: jesma li napravio glupost ?

PostPostao/la zbotic » 18 sij 2013, 09:14

Nemam pojma kolike su tržišne vrijednosti navedenih komponenti, a rekao bih da sa stajališta funkcionalnosti i uporabne vrijednosti nisi pogriješio jer bih i ja napravio isto. E sad, koliko što košta i je li se moglo financijski bolje proći najbolje se da provjeriti pretražujući po raznim ebayevima ili audiogonima.
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: jesma li napravio glupost ?

PostPostao/la davorin » 18 sij 2013, 09:39

Ukoliko si nzadovoljan zvukom nove tehnike, nisi pogriješio, ali ukoliko nisi zadovoljan... :mrgreen: :lol:
davorin
 
Postovi: 1011
Pridružen/a: 14 stu 2011, 16:48
Lokacija: Zadar

Re: jesma li napravio glupost ?

PostPostao/la tom_hifi » 18 sij 2013, 10:55

davorin je napisao/la:Ukoliko si nzadovoljan zvukom nove tehnike, nisi pogriješio, ali ukoliko nisi zadovoljan... :mrgreen: :lol:


Rekao bih da je ovo drugo, jer inače nebi postavio takvo pitanje, pa sukladno tome pita i za cijenu istih :mrgreen:
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: jesma li napravio glupost ?

PostPostao/la Eko Eko » 18 sij 2013, 11:17

Pogriješio si ! Napisao si "jesma" :lol:
Eko Eko
 
Postovi: 85
Pridružen/a: 07 svi 2011, 13:04

Re: jesma li napravio glupost ?

PostPostao/la Roko » 18 sij 2013, 11:52

Evo premjestio sam temu u odgovarajući podforum za tvorničke uređaje. Inače, složio bih se sa zbotićem, sa stajališta funkcionalnosti nisi pogriješio, a ni sa strane visokovjernosti same reprodukcije.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: jesma li napravio glupost ?

PostPostao/la dplav » 18 sij 2013, 21:44

Ma zvuk mi je ok , u biti me zanima jesam li pogrijesio iz razloga bih li prije prodao Mac-a nego ovaj zaista zanimljiv komplet koji je u besprijekornom stanju , i mogu li barem za komponenete ( quad 405 , quad 44 i quad fm4 ) dobiti nekih 4500 kn . Moram priznati da sto ga vise slusam postaje mi sve zanimljiviji i sve vise mi se svida. Mac-a sam dobio takoder u zamjeni iako sam se nadao gotovini . tako dok to ne rijesim nista od novog Alepha
dplav
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 10 srp 2011, 21:45

Re: jesma li napravio glupost ?

PostPostao/la Roko » 18 sij 2013, 22:49

Ha...do pred nekoliko godina, točnije dok prosječno munjeno-zbunjeni audiofilčić nije imao problema sa potencijom, vjerojatno bi frknuo te Quadiće sam tak, bili bi u oglasniku nekoliko tjedana maximalno. Nažalost taj naš (pre)potentni mužek audiofilček, negdje 2009-2010 sretne nemilosrdnu gospodičnu Seku*, dobije par puta po ritici njenom brezovom šibom, entuzijazam mu dobije strmoglavu putanju put dolje i potencija splahne poput bušavog luft-madraca hr. kreditne sposobnosti, te dobije prefiks im. Tako da ono što trenutno možeš očekivati je da ništa ne očekuješ :D Taj Mac je negdje krajem sedamdesetih (kao nov) u USA koštao cca. $700 (http://www.roger-russell.com/amppre.htm), dok je Quad 405/2 (koju godinu kasnije) stajao cca $650 (http://www.stereophile.com/solidpoweram ... index.html). (dakle tu negdje, pa si na dobitku za preamp i sitnice). Onaj tko uspije pravilno procijenit koliko bi ti mogao dobit trenutno za te stvarčice, dobit će Nobelovu nagradu (hehe...možemo postavit pogađanje tu na forumu, pa tko najbliži ima pivicu na slijedećem TF-u :D ), u najmanju ruku, ne zezam se...danas nitko ništa...ali apsolutno nitko ništa niti zna niti prodaje niti kupuje...
Tak da, ak si zadovoljan sa zvukom, slušaj glazbu i tramakanje opreme ostavi za neka bolja vremena (naši političari vele da nam bu bolje već za petnaestak-dvadesetak godina, ak oni budu još na vlasti) :D





* gospodična Seka je, naravno svj. ekon. kriza :D
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: jesma li napravio glupost ?

PostPostao/la dplav » 22 sij 2013, 20:11

A hvala svima na odgovorima ,malo sam se udobrovoljio . Ma supruga me popljuvala kod zamjene i rekla da sam doneso kuci jos vecu kramu nego sto sam imao :) . pa sam u jednom trenutku i sam sebe zapitao :?: jesma li napravio glupost (zbog toga sam i postavio temu) , ali definitivno mogu reci da mi se sve vise svida i da nemam razloga za nezadovoljstvo tako da cu ga ostaviti jos koji tjedan dok ga se malo naslusam pa cu tek onda u oglasnik . Jos jedanput puno hvala a posebno ovoma koji su me podrzali :thumbup:
dplav
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 10 srp 2011, 21:45


Natrag na Tvornički uređaji i komponente

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron