refresh aux1

refresh aux1

PostPostao/la šokre » 07 kol 2011, 16:57

da li postoji netko tko je za razumnu naknadu spreman napraviti refresh AUX1 ( naravno Sansui ).
hvala
šokre
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 04 kol 2011, 14:34

Re: refresh aux1

PostPostao/la Kale021 » 07 kol 2011, 18:25

Odmah ti moram kazati da pojam razumna naknada je vrlo rastezljiv... da odmah razcistimo, ja ga ne mogu uzeti zbog kronicnog nedostatka vremena za tako opsezan posao... da ne bi bilo nesporazuma...

To pojacalo je vrlo zahtjevno za raditi, a zbog neubicajno velikog broja stabiliziranih napajanja, a time i velikog broja kondenzatora, posao ako ce se obaviti kako treba, nece kostati niti blizu razumne sume (normalno, racunajuci i dijelove), samo 8 komada glavnih napajackih kondenzatora ce doci lijepa suma... no da se oni i ne mijenjaju, opet ima tu brdo materijala za promijeniti, prelemiti i ocistiti te podesiti.
Uostalom, slika govori tisucu rijeci... evo sto sam ja mijenjao na jednoj restauraciji aux1:
slika

slika

a evo jos jedne zanimljive slikice
slika

Ljudi se pomalo zanesu (govorim uopceno, ne mislim na tebe direktno), kada kupe relativno povoljno vintage uredjaj, sama kupovina je, generalno govoreci, tek skoro polovina troska...
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: refresh aux1

PostPostao/la Edison » 07 kol 2011, 21:20

Kale021 je napisao/la:a evo jos jedne zanimljive slikice
slika


Ako otvorim, i vidim ovoliko zica, ja to odmah zatvorim... Bjez od toga... :roll:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: refresh aux1

PostPostao/la Khadgar2007 » 07 kol 2011, 21:27

Meni je tako bilo kada sam otvorio svoj magnetofon, manje žica ali zeznuto za početnika,ali sam ipak uspio nešto napraviti. :)
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: refresh aux1

PostPostao/la s@ki » 08 kol 2011, 15:08

kale, skoro da je jednostavnije bilo od nule sve napravit a ? hahah.
pa što se pojačalu desilo da si i buksne išao mijenjat ? :)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: refresh aux1

PostPostao/la Kale021 » 08 kol 2011, 22:14

s@ki je napisao/la:kale, skoro da je jednostavnije bilo od nule sve napravit a ? hahah.
pa što se pojačalu desilo da si i buksne išao mijenjat ? :)

Pa zato sto su neki bili osteceni, a i vlasnik je htio da mogu primiti banane... normalno nisam htio staviti one fancy buksne, vec sam se potrudio naci sto pribliznije originalu, i evo rezultata, lijevi je stari, desni novi
slika

a evo kako je to na kraju izgledalo
slika
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: refresh aux1

PostPostao/la s@ki » 08 kol 2011, 23:24

bombon ;)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: refresh aux1

PostPostao/la šokre » 10 kol 2011, 14:10

hvala na iskrenom odgovoru.AUX1 je kod mene od prvih dana i radio je ko urica.Prije nekoliko dana bas je dobio po
repu ( valja i mumlja), nije to nešto što bi to svatko primjetio ali tu i tamo se osjeti na ponekoj snimci.
Inače kada se koristi samo izlaz u sprezi sa cijevnim preampom to se gubi, no to je tema za neki drugi post.
Ostale stvari rade ko da su nove ( TU 717,SC5110) Bilo je toga još od Sansuia, ali je u potrazi za " zvukom " dosta
toga prodano ili trampano.Pozdrav svim znalcima magije zvuka.
šokre
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 04 kol 2011, 14:34

Re: refresh aux1

PostPostao/la s@ki » 10 kol 2011, 16:25

ma ako nije gorio i bio maltretiran onda se isplati igrati s njim.
veći je problem kad otvoriš uređaj a ono pol dijelova različitih unutra jer se netko "zaigrao", meni je još nejasno s čime su bile vađene lampe iz onog AMCa kojeg imam doma raskopanog..lol

no sve u svemu, ne odustati :) naravno ovisno o volji , mogućnostima za investiciju itd
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: refresh aux1

PostPostao/la Kale021 » 10 kol 2011, 17:19

Skore, ma da se razumimo, amp je svakako vrijedan za popraviti, steta je imati takav amp a da ne radi onako kako bi trebao. Mozda sam i ja previse jako izletija sa onim mojim postom, no namjera mi je bila samo da upozorim da to nije amp za igranje, vec da se posao mora obaviti onako kako zasluzuje taj uredjaj.
Ako je od prvih dana kod tebe, i ako nista nije popravljano na njemu do sada, onda su originalni Sanken izlazni tranzistori u njemu 2SA1068N i 2SC2493N jako brzi TO3 izlazni tranzistori, od kojih je baza napravljena ja mislim cak od srebra (bolja toplinska vodljivost).
slika

slika

Ako radi icega, radi njih bi trebalo bar chekirati parametre pojacalo nakon ovih 30 godina.

BTW, najvazniju stvar nisi napisao, odakle si?
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Sljedeća

Natrag na Refresh starih uređaja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.