Na prethodnoj se slici vidjelo da unutar kucista (osim poprilicno praznog prostora) postoje dva 'paketa' elektrolita, spojena s vanjskim kontaktima pomocu visestrukih vrpci od aluminijske folije. Ono sto se ne vidi bas najbolje je nacin spajanja, tockasti var na lim vanjskih kontakata, sto je kompletno zaliveno beskiselinskim silikonom (da se izbjegne kontaminacija elektrolita). Premda na prvi pogled sve skupa izgleda pomalo cudno i ne bas posebno, ovaj kondenzator zapravo ima dosta interesantnu konstrukciju. Evo jos jednog pogleda:

- Oval_10.jpg (67.74 KiB) Pogledano 7453 put/a.
Kad se izvade 'paketi' to izgleda ovako:

- Oval_11.jpg (71.79 KiB) Pogledano 7453 put/a.
Nije na odmet nakon neceg ovakvog, sto izgleda izrabljeno, zmazano i nekako nedovrseno, ipak dati par napomena opcenito o izradi elektrolita, onako kako se to radilo tada, a ni danas nije bitno razlicito osim u detaljima.
Za pocetak, smedja boja elektrolita i paketa nije radi dotrajalosti elektrolita, vec radi kemije elektrolita (smedje je boje) kao i papirnog separatora koji se klasicno tada upotrebljavao. Velika vecina elektrolita s 85 stupnjeva celzijusa maksimalnom radnom temnperaturom i dan danas izgleda ovako, s tim da su dimenzije manje radi poboljsane tehnologije izrade folije i separatora, koji je danas rijetko ova vrsta papira ako je uopce papir.
Ono sto nije tako ocigledno je da se ovdje radi o low ESR elektrolitu s djelomicnim ponistavanjem induktiviteta. Naime, kao i svaka komponenta koja ima namotane elektrode, tako i elektrolitski kondenzator ima radi te motane strukture induktivitet, koji bi se u potpunosti pokazao kada bi se izvod jedne elektrode uzimao na njenom pocetku a drugi na kraju. Ekvivalentni ESL bi bio jako velik. Tipicno kondenzatorski paket - a to je smotuljak separatora i elektroda, natopljen elektrolitom, dakle ove smedje 'sarme'

, imaju samo po jedan izvod od folije, za svaku elektrodu, pri cemu je najcesce jedna elektroda u kontaktu s aluminijskim kucistem. U ovom slucaju, kako bi se smanjio induktivitet, izvodi su izvlaceni iz parcijalno namotanog paketa, tako da svaki paket ima po 4 izvoda za svaku elektrodu, cime je broj namotaja u paketu izmedju dva izvoda smanjen 4 puta.
Nadalje, bez obzira na velicinu vanjskog kucista, vidi se da su paketi vezani zajedno i motani u istom smjeru. Kad bi se to malo nacrtalo, ispalo bi zapravo da za magnetsko polje koje se zatvara linijom kroz centar jednog paketa pa nazad u drugi, namoti idu u suprotnom smjeru. Na taj nacin bilo kakvo magnetsko polje koje proizvode zavoji jednog paketa, biva djelomicno neutralizirano drugim - cim su paketi blize, to bolje. Da bi se sacuvala simetrija, niti jedan izvod iz paketa nije spojen na kuciste, vec su posebno skupljeni u snopove i tockasto zavareni svaki na svoju elektrodu.
Naizgled prazno kuciste je samo poslijedica standardizacije radi pojeftinjenja proizvodnje - svi Sansui ovali su jednake velicine unatoc razlicitim kapacitetima i maksimalnim naponima. Drugim rijecima, jedno je kuciste i dno radjeno za sve - u ovom slucaju, paketi su dovoljno mali da ostaje dosta mjesta.
No, ostaje jos jedna stvar za objasniti - evo sto ostaje u kucistu kad se izvade paketi:

- Oval_12.jpg (94 KiB) Pogledano 7453 put/a.
Na prvi pogled covjek bi rekao, koja prevara, samo su zapunili prostor da se ne vidi da su paketi puno manji. No, da je tome tako, moglo se tome i lakse doskociti. Svi Sansui ovali imaju ovu ispunu, radi se o posebnoj vrsti voska koji ostaje trajnoplastican, a otporan je na elektrolit i fluktuacije temperature. O cemu se radi? TKo god je imao prilike testirati pojacala vece snage na punom izlazu u (dovoljno velik) otpor, znat ce da elektroliti cesto 'sviraju' test signal. Ako je u pitanju glazba, cesto se sasvim jasno moze cuti kao da dolazi iz nekog utisanog visokotonca. Radi se o pojavi znanoj pod imenom elektrostrikcija, gdje pod uticajem elektricnog polja dolazi do deformacija materijala. U ovom slucaju sama tekucina dozivljava fizicke pomake molekula radi primjene elektricnog polja oko njih. No, postoji i obrnuta pojava, gdje promjena dimenzija kondenzatora uzrokuje struju kroz njega. Nekoliko je firmo znacajno kasnije od Sansuija eksperimentiralo s dampiranjem filterskih elektrolita s manjim ili vecim uspjehom. Danasnji veliki elektroliti za audio upotrebu redovito imaju interno dampiranje, paket vise nije u direktnom kontaktu s kucistem, sto vec nesto i govori o tome da razmisljanje na tu temu nije islo u krivom smjeru. U svakom slucaju, za potrebe reparature se vosak mora koliko je maksimalno moguce odstraniti. To ide prilicno jednostavno u grubo, veliki ravni odvijac ce izbiti vecinu u komadima, no ostaje uvijek jedan ljepljivi sloj s kojim se treba malo vise potruditi. Ovdje pomaze razredjivac za boju. Na kraju to izgleda otprilike ovako - nije potrebno sve izvaditi do zadnjeg atoma:

- Oval_13.jpg (93.07 KiB) Pogledano 7453 put/a.
Nakon gore opisane pripreme kucista, slijedi priprema plasticnog dna s kontaktima.
Kontakti su u originalu savinuti u ravninu plastike, pazljivo potezanje za spojne folije ce ih dici van skupa s silikonom, kojeg treba pazljivo odrstraniti skalpelom i malom zicanom cetkom, po potrebi drugim prirucnim sredstvima. Kada se ogoli dovoljno spoja, on se moze pazljivo doslovno oguliti, tako da se plosnatim klijestima pridrzava aluminij kontakta a drugim klijestima pazljivo vuce folija,kao da je gulimo s kontakta. Aluminij kontakta je izuzetno mekan jer se radi o gotovo cistom aluminiju bez primjesa magnezija ili titana sto se u malim kolicinama dodaje radi povecanja krutosti, niti je aluminij valjan pa je i radi toga mekan. Razlog tome je da materijal elektroda i kontakta ostane jednak, radi lakseg tockastog varenja. No, zato treba biti ekstra oprezan i izbjegavati savijanje kontakata. Oni se u grubo prilicno lako ociste:

- Oval_14.jpg (85.31 KiB) Pogledano 7453 put/a.
Ostaci varenja se mogu dosta lako odrezati skalpelom pazeci da ne savinemo kontakte - kao sto je receno, materijal je vrlo mekan. Uz malo pazljivog iscetkavanja malom zicanom cetkom (najbolje mjedenom), dolazimo do posve cistih kontakata. Ono sto jos treba srediti je ostatak od tlacnog brizganja plasticnog poklopca. Razlog tome ce postati jasan nesto kasnije:

- Oval_15.jpg (74.59 KiB) Pogledano 7453 put/a.
Patrljak plastike se malo po malo izreze skalpelom dok ostatak ne bude u ravnini s plohom dna:

- Oval_16.jpg (75.53 KiB) Pogledano 7453 put/a.
Zadnji korak prije reparature je pazljivo busenje rupa za zakovice u limu kontakta - naravno, pazeci da se lim ne savije. OStatak srha treba pazljivo skinuti vecim svrdlom 'na ruke' i sve dobro ocistiti i odmastiti: