Izrada zvučnih kutija

Re: Izrada zvučnih kutija

PostPostao/la Dean » 29 ruj 2012, 20:50

@Yoke; Ako hočeš pošalji mi adresu na PM, pa ti pošaljem malo raznog furnira, pa se igraj..
P.S. Nemoj sad tražit 4,5 m2 uzoraka :lol:


I da, furniranje ima jednu manu.
Furnir se kupuje u buntovima, rijetko možeš kupiti list.
Kada izabereš onaj koji ti se sviđa, a trebaš 4,5 m2., trebaš kupiti 50-100% više ako hočeš to ljepo složiti. Onda shvatiš da 7,8 9, m2 nama u nijednom buntu i najmanji je 20m2 i......onda se srušiš u nesvjest koliko to košta...
Neke firme šele izrezati i zašiti furnir po traženim mjerama. To je po m2 skuplje, ali ne kupuješ viška, nego koliko ti treba..
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Izrada zvučnih kutija

PostPostao/la yoke » 29 ruj 2012, 21:46

Ma...imam ja nesto iskustva...

Ponudu sam trazio od Frischeisa...ma ekipa mi djeluje ok...
Samo , eto..bio do njih, vidio neki frunir koji mi je djelovao ok...makassar...pitao cijenu i cura mi rekla cca99kn po m2...
Hajde racunam, oni ce to pospajati u meni potrebnu sirinu od 60cm...pa cu platiti cca50% skuplje ;)
Kad sam zatrazio sluzbenu ponudu (meni potrebnih dimenzija + 10cm sa svake strane, zlu ne trebalo) osnovna cijena nije 99 vec 290kn + spajanje i eto me na 390kn :mrgreen:

Mada me strah kako ce on izgledati na vecoj povrsini...bok, mi je cca50x80cm...
Kao,vjerujem da bi ljepo izgledao ako bi mu mogao izvuci jednu crvenu nijansu...s nekoliko slojeva laka...ali i to bi mogao biti pasji posao :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bas mu se veselim :mrgreen:
Avatar
yoke
 
Postovi: 358
Pridružen/a: 07 svi 2011, 11:20

Re: Izrada zvučnih kutija

PostPostao/la Dean » 29 ruj 2012, 21:50

A di nađe Makassar? Skoro najskuplji furnir. Ja sam ga htio staviti na svoje TL-ove (Juričine). Mislim da me ispalo 3000 kuna za dva para. Naravno da sam se predomislio i stavio Indijsku jabuku.(TF Umag 2011, Sheraton 2011, TF Bjelovar 2012).
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Izrada zvučnih kutija

PostPostao/la yoke » 29 ruj 2012, 22:05

Hahahhaha...eto vidis...imamo nos za ubosti u najskuplje ;)

Ja ga nigdje nisam vidio na vecoj povrsini, znam da sve ovisi o buntu kojeg imaju na lageru...sirina resa, boja, tekstura...dosta je isaran...tako da me strah njega...

slika
Avatar
yoke
 
Postovi: 358
Pridružen/a: 07 svi 2011, 11:20

Re: Izrada zvučnih kutija

PostPostao/la Dean » 29 ruj 2012, 22:19

Hmmm. Ovo mi ne liči na makassar

Onaj je bio puno tamniji što sam ja gledao..
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Izrada zvučnih kutija

PostPostao/la yoke » 29 ruj 2012, 22:27

slika

u katalogu im je prikazan ''alpi makassar'' ... a ovo je ''obicni'' koji mi je caki drazi...valjda...

pretpostavljam da je slikano blicem pa da je zato malo bljedji ;)

mada ne znam ???
ovaj gore na slici je puno ''meksi'' nego ovaj u frischersa
Avatar
yoke
 
Postovi: 358
Pridružen/a: 07 svi 2011, 11:20

Re: Izrada zvučnih kutija

PostPostao/la Paganini » 16 lis 2012, 15:57

Zdravo Dejane!
A da skuzis, ako si u mogucnosti da odgovoris na ova pitanja: Te zvucke koliko kostaju ako se moze znati-kao prvo, a kao drugo jel mozete prikazati nacrt kutije (TL-linije) i za kraj, kao trece, koji su to drajveri i za koje kinte se mogu nabaviti iz koje firme?
Hvala na eventualnom odgovoru! :thumbup: :wave:
Ja se trudim i zato malo po malo, ali sigurno napredjujem,....
Avatar
Paganini
 
Postovi: 58
Pridružen/a: 13 ruj 2012, 12:18

Re: Izrada zvučnih kutija

PostPostao/la s@ki » 16 lis 2012, 18:20

Na stranu s tim što si žicanje projekata prebacio sa lampi na kutije, al da bar to malo "prikriveno" tražiš. Ne, ti se očito nisi ni potrudio pročitati o čem se priča, jer bi u najmanju ruku vidio da razgovaraju o furniranju kutija koje je radio yoke a ne Dean, pa ti tako Dean eventualno može dat cijenu furniranja kutija :)
joooooooooooooooooooj
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Izrada zvučnih kutija

PostPostao/la pamook » 16 lis 2012, 18:52

a jel nije to bio free sample za yoke-a koje je radio zmajz i furnirao dean za upotrebu sa davorinovim preampom a trenutno su kod grunfa koji ceka da se kaligula vrati sa otoka?

ili sam nesto fulao :?
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Izrada zvučnih kutija

PostPostao/la the_bebe » 16 lis 2012, 20:10

pamook je napisao/la:a jel nije to bio free sample za yoke-a koje je radio zmajz i furnirao dean za upotrebu sa davorinovim preampom a trenutno su kod grunfa koji ceka da se kaligula vrati sa otoka?

ili sam nesto fulao :?


Vrh vrhova.... :hail: :hail: :hail: :hail: Sve si pogodio...
Ja sam bogat čovek
Avatar
the_bebe
 
Postovi: 370
Pridružen/a: 02 sij 2012, 09:36
Lokacija: Rijeka

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.