infinity kappa 8.1 popravak kutija

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la elvis » 30 tra 2015, 21:56

Hebemliga... Nisam siguran da sam shavito sto mulin misli pod "stražni zid" .... :) Ovisi kako ko gleda..... iza zvučnika ili iza slušatelja. Ako je ovo drugo onda ide difuzor, ako je prvo navedeno, onda apsorber do visine zvučnika.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la mulin » 30 tra 2015, 23:28

Roko je napisao/la:Samo mala opaska, ovdje u mulinovom slučaju nije problem u stojnim valovima ni u višku, već u manjku bassa, a to zahtijeva sasvim suprotan akustički tretman od gore u toj temi spomenutog. Umjesto bass trapova, kojih ovdje u knauf zidovima ima previše, ovdje bi umjesto apsorbera (upijača), trebali tzv. reflektori, odbijači zvuka.

Evo jedan dobar tekst


upravo o tome govorim.bas trapovi isprobani sinoc iza zvucnika kad ono katastrofa.bas,osim šta ga nije bilo izgubija i na definiciji.nisam ni ocekiva da ce bit išta bolje ka šta roko kaže basa fali a ne da ga ima viška.apsorber apsorbira ka šta sama rijec govori.zašto difuzor iza zvucnika?upravo zato da zid dobije na masi i površina nece bit od knaufa(dobro za bas).popravit ce sliku visokih ili srednjih tonova,ovisno o tome kako ga se konstruira(površina i dubina kockica u ovom slucaju)također zauzima manje mijesta od nekakvog regala.jedan difuzor bi treba ic na plafon između kauca i zvucnika na šemu ogledala.i sa reflektorima bi se dalo puno toga ucinit ako ih se usmjeri i pozicionira kako treba.jednostavni su za izradu i estetski podnošljivi.probat cu stupit u kontakt sa covikom koji ima studio di smo snimali album za mjerenja.ako ne uspijem onda cu lagano prostoriju punit sa difuzorima i reflektorima otprilike.bit ce to dobro,osjecam :D
Privitak/ci
simpk_diffusoren.jpg
simpk_diffusoren.jpg (45.2 KiB) Pogledano 6499 put/a.
Zadnja izmjena: mulin; 02 svi 2015, 00:25; ukupno mijenjano 1 put/a.
mulin
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 07 pro 2014, 14:23

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la Roko » 01 svi 2015, 13:53

zbotic je napisao/la:Za gain od 42 dB imam ti u oglasniku onaj u D klasi pa se možeš iz Trogira dovikivati sa ekipom na Visu.... :lol:
Jebiga ipak ja prvenstveno radim audiofiliju pa tek onda disko... :lol:


Ovo sam bio brzinski preletio, ali sad kad sam ponovo pročitao i malo razmislio, čini mi se kao odlična ideja. S tim da bi se valjalo malo poigrati sa biampingom. Dakle, ostaviti ovaj prerađeni Techno na visokima i srednjima, a bass područje odraditi sa tom D-klasom, ne samo zbog 42dB gaina, već i radi odličnog damping faktora.
Doduše, trebalo bi se to malo uštimati i upotrijebiti jedan dobar preamp (sa dva outputa), ali mislim da bi rezultat mogao biti vrlo zanimljiv. ;)

Ja sam imao sličan problem sa VMPS-ima, koji sam također riješio biampingom na kraju...bilo je puno zafrkancije oko uštimavanja i nivelacije, ali ni rezultat nije izostao, vrijedilo se potruditi.


...edit: evo i tvornička uputstva predlažu slično...vridi ona rtfm... :)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la mulin » 02 svi 2015, 22:43

nakon puno slika evo i malo zvuka. :|

https://www.youtube.com/watch?v=gh6L8sa30NQ
mulin
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 07 pro 2014, 14:23

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la Mate » 03 svi 2015, 10:46

mulin je napisao/la:nakon puno slika evo i malo zvuka. :|

https://www.youtube.com/watch?v=gh6L8sa30NQ

Jedno pitanje.
Kad dvoje, dvojica razgovarate u toj sobi, ili čak kad govoriš ti sam na glas, da li se dobro razumijete, čujete jedam drugog, tj ti sam da li dobro razumiješ svoj vlastiti glas?
Pod razumijevanjem, mislim da se jasno čuje svako slovo u izgovorenoj riječi. Ne da mozak sam spaja riječ od djelomično jasnog mozaika.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la mulin » 03 svi 2015, 11:07

Mate je napisao/la:
mulin je napisao/la:nakon puno slika evo i malo zvuka. :|

https://www.youtube.com/watch?v=gh6L8sa30NQ

Jedno pitanje.
Kad dvoje, dvojica razgovarate u toj sobi, ili čak kad govoriš ti sam na glas, da li se dobro razumijete, čujete jedam drugog, tj ti sam da li dobro razumiješ svoj vlastiti glas?
Pod razumijevanjem, mislim da se jasno čuje svako slovo u izgovorenoj riječi. Ne da mozak sam spaja riječ od djelomično jasnog mozaika.


šta s i rekaaa ,nisam te razumija,daj ponovi :lol: :lol:
mulin
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 07 pro 2014, 14:23

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la Roko » 03 svi 2015, 13:33

Mate je, vjerujem, aludirao na tzv. RT vrijednost, odnosno reverbacijski rep (vrijeme reverbacije odnosno jeke), tj. (vrlo pojednostavljeno rečeno) vrijeme potrebno da se ukupna energija zvučnih (svih, reflektiranih i direktnih) valova spusti ispod praga čujnosti. Ako je RT prevelik, onda mogu nastati određene interferencije (izazivaju iskrivljavanja i distorzije) koje su izraženije pri frekventnom spektru ljudskog govora (glasa), jer je u svom filogenetskom razvoju čovjek (iz sasvim razumljivih praktičnih razloga opstanka) najosjetljiviji baš na taj frekventni opseg.

Još jedan jako dobar tekst sa slikama i pojašnjenjima osnovnih pojmova akustike prostora.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la mulin » 03 svi 2015, 13:47

mulin je napisao/la:
Mate je napisao/la:
mulin je napisao/la:nakon puno slika evo i malo zvuka. :|

https://www.youtube.com/watch?v=gh6L8sa30NQ

Jedno pitanje.
Kad dvoje, dvojica razgovarate u toj sobi, ili čak kad govoriš ti sam na glas, da li se dobro razumijete, čujete jedam drugog, tj ti sam da li dobro razumiješ svoj vlastiti glas?
Pod razumijevanjem, mislim da se jasno čuje svako slovo u izgovorenoj riječi. Ne da mozak sam spaja riječ od djelomično jasnog mozaika.


šta s i rekaaa ,nisam te razumija,daj ponovi :lol: :lol:


pa i ne razumi se baš najbolje.evo baš obratija pozornost.dosta buke je je u svemu tome
mulin
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 07 pro 2014, 14:23

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la bepone » 03 svi 2015, 20:17

jeka u prostoru mora biti manje jednako 0.3 sec ako se dobro sjecam. mjeri se praskom balona u praznoj prostoriji i mjernim mikrofonom biljeze refleksije od zidova. soba je zasluzna baren za 50% sounda znaci jednako kao i sve komponente zajedno (zvucnici, pojacalo, izvori, playeri) cime se postavlja na prvo mjesto po vaznosti u sustavu..
bepone
 
Postovi: 704
Pridružen/a: 06 svi 2011, 08:51

Re: infinity kappa 8.1 popravak kutija

PostPostao/la bepone » 03 svi 2015, 20:27

naletio na lijepo i jednostavno objasnjenje zasto se u maloj sobi ne mogu razviti basovi, i gdje se formiraju stojni valovi, na kojim frekvencijama i gdje se pojacavaju odredjene frekvencije
http://www.bug.hr/forum/topic/audio-vid ... 25782.aspx
bepone
 
Postovi: 704
Pridružen/a: 06 svi 2011, 08:51

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.