Saba Greencone - RESO

Re: Saba Greencone - RESO

PostPostao/la Dean » 26 srp 2012, 23:42

Imam ovale isto Greencone, pa ću njih staviti. (Ima negdje gore slika). Razmišljam samo da li staviti okomito ili vodoravno?
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Saba Greencone - RESO

PostPostao/la joe dalton » 26 srp 2012, 23:43

tom_hifi je napisao/la:Nema klipinga, provjereno u više navrata i na više tipova glazbe. Dobro znam kaj je kliping (distorzija) i ako je ima, onda se na uho ne čuje niti na skroz otvorenom potenciometru. Za svoje potrebe, inače, dalje od 13, 14h nikad ne pojačavam, većinom je na 12h. DAH-1 Deluxe tjera pošteno moje transmisije čiji su driveri 89dB osjetljivosti, a kolika je osjetljivost zvučnika u cjelini, ne bih znao.

Nisam niti rekao da ti je pojačalo u klipingu na 13 h potenciometra. Nisi skužio poantu, ali nije ni bitno.
Meni je bolje sviralo sa snažnijim pojačalom.
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: Saba Greencone - RESO

PostPostao/la tom_hifi » 26 srp 2012, 23:44

Stavi ih okomito, kak i zmajz Westre. U principu, radiš kutije, napravi si dvije prednjice za te basseve pa isprobavaj :P

Koji je deadline mojih? 'Svi sveti' (1.11.) ili će nešto kasnije? :D :geek:

joe dalton je napisao/la:
tom_hifi je napisao/la:Nema klipinga, provjereno u više navrata i na više tipova glazbe. Dobro znam kaj je kliping (distorzija) i ako je ima, onda se na uho ne čuje niti na skroz otvorenom potenciometru. Za svoje potrebe, inače, dalje od 13, 14h nikad ne pojačavam, većinom je na 12h. DAH-1 Deluxe tjera pošteno moje transmisije čiji su driveri 89dB osjetljivosti, a kolika je osjetljivost zvučnika u cjelini, ne bih znao.

Nisam niti rekao da ti je pojačalo u klipingu na 13 h potenciometra. Nisi skužio poantu, ali nije ni bitno.
Meni je bolje sviralo sa snažnijim pojačalom.


Kužim kaj hoćeš reći, ali ja ti velim da uopće nema klipinga, tak da to možemo prekrižiti ;) :) Inače da, snažnije pojačalo svakako ima nekih svojih prednosti.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Saba Greencone - RESO

PostPostao/la joe dalton » 26 srp 2012, 23:48

Dean je napisao/la:Imam ovale isto Greencone, pa ću njih staviti. (Ima negdje gore slika). Razmišljam samo da li staviti okomito ili vodoravno?


Ko što rekoh bilježim se sa štovanjem. :mrgreen:
Morat ćemo samo pripremit neku primjereniju glazbu :admin:
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: Saba Greencone - RESO

PostPostao/la tom_hifi » 27 srp 2012, 07:51

Unearthed (disc 5: Best of Cash on American), Hert Alpert, nešto vokalnog jazza, Vicente Amigo i slične stvari.

Dean ti je sigurno hard rock puštao na Sabama, jel? 'Bijela Zmija' itd :D :geek:
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Saba Greencone - RESO

PostPostao/la bepone » 03 kol 2012, 10:47

evo malo o sabi, mjerenja i ostalo
http://www.troelsgravesen.dk/greencones.htm
bepone
 
Postovi: 704
Pridružen/a: 06 svi 2011, 08:51

Re: Saba Greencone - RESO

PostPostao/la tom_hifi » 06 kol 2012, 07:37

Još jedna Deanova vrhunska rukotvorina i moji driveri 'oživjeli' su još jedan Saba Greencone RESO.

Napomena prije slika: zanemarite one 'naljepnice po zidu" (spužve) pošto su one ovdje samo vrlo privremeno jer testiram odaziv sobe na različite apsorbere prije nego što ih konačno i napravim.

slika slika slika

slika slika

Srednjima je boja nešto izblijedila u odnosu na visokotonce, no svi driveri su u odličnom funkcionalnom stanju. Ovo svira jako jako dobro, puno bolje nego driveri 'free air'. Treba se malo igrati visinom nožica, te sam dodao akustičnu spužvu s donje strane kutije (čitaj. spužvom sam zatvorio taj otvor) pošto je ta strana otvorena i to također napravi razliku u nižim frekvencijama.

Kako smo već rekli i prožvakali 100 puta, ovi zvučnici nisu za sve vrste glazbe, no, ako im stavite nešto što im odgovara, nikako i nitko neće ostati ravnodušan količinom i kvalitetom zvuka koji izlazi iz tih 'zelenih starkelja'.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Saba Greencone - RESO

PostPostao/la Edison » 06 kol 2012, 08:04

Iako su zvucnici Greencones, fotografije ne moraju biti zelenkaste... ;)

Tome, kakav ti je ono resoic izmedju pojacala i desnog zvucnika? :lol:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Saba Greencone - RESO

PostPostao/la s@ki » 06 kol 2012, 08:17

:twisted: :lol: a lijepo ja njemu velim da su mu zvučnici zeleni
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Saba Greencone - RESO

PostPostao/la tom_hifi » 06 kol 2012, 09:41

:lol: Fotografije su zelenkaste poradi zastora .. oni stvaraju zelenkasti efekt ;) Sve u tom stilu, jel :mrgreen:

Resoic između pojačala i desnog zvučnika? Misliš na regenerat spužvu? :admin:
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

PrethodnaSljedeća

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron