Hi-Fi s Jakuševca

Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la Gilhooley » 27 lis 2012, 17:24

Pozdrav svima diyerima...

Dakle danas sam pohodio AV show u Šeratonu (pazi ovaj izričaj !) i narafski posjetio diy sobu.

E a onda sam priupitan da šta je s onim mojim kutijama koje sam onomad radio u ljeto.

Rekoh: pa nema se tu šta pokazat. Nije to za pokazivanje jer je bljak...

Kako nema ? Ajd - trk doma i stavit slike na grupu...odmah. Sad ostavi sajam i doma - stavit slike :D :D :lol:

Pa evo nakon ručka stavljam slike ponizno i isprika svima koji ste gladno čekali.

Ukratko nema se šta puno reći o njima.

Napravljene u trenutku posjedovanja nekog starog MDF-a u garaži, zvučnike dual-cone kupio na Jakuševcu, kao i HF unit od Tannoy-a (ugrađuje se u M1 i M2 modele) isto na Jakuševcu. Sve kupljeno tamo s poda.

Defacto kutija napravljena bez mjerenja, bez ikakve nade da će nešto dati i svirati kako treba. Uklonio sam perfekcionizam iz glave (kao i odnedavna za ostalo) i sklepao.

Fini gospon kojeg svi ovdi znamo da lijepo i uredno radi po drvu, aluminiju, corianu i blabla... lijepo mi je to sve ispilio i izglodao, tako da sam samo morao to polijepiti. Hvala mu, živ, zdrav i pametan bio... :hail:

Za HF je stavljen trenutačno jedan blok kond, full range je ostavljen bez ikakvog predelementa skretnice (a možda će trebat stavit kasnije nešto da se ne petlja previše u HF dio).

Za vanjštinu je upotrebljena folija iz Bajuhajusa, tek da kutije nisu "naked".

Dakle konkluzija: imao - sklepao - slušam - zadovoljan.

Ne pitajte me za T & S parametre. Slikicw priložene.

Gilhooley

photo5.JPG
photo5.JPG (111.73 KiB) Pogledano 5147 put/a.


photo4.JPG
photo4.JPG (92.58 KiB) Pogledano 5147 put/a.


photo3.JPG
photo3.JPG (136 KiB) Pogledano 5147 put/a.


photo1.JPG
photo1.JPG (37.92 KiB) Pogledano 5147 put/a.


photo2.JPG
photo2.JPG (39.91 KiB) Pogledano 5147 put/a.
Haba, haba, haba...
Avatar
Gilhooley
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 10 srp 2011, 22:11
Lokacija: Zagreb

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la Roko » 27 lis 2012, 18:11

To je neka mala transmisija poput PMC DB1, mali ptič velki krič :D ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la sonny » 27 lis 2012, 19:51

Spomenuo je danas taj fini gospodin uradak i zapovjed pa smo se odmah poveselili novom projektu na forumu. I bome izgleda fino ! Cestitke Gil
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la Gilhooley » 27 lis 2012, 21:11

Hvala ljudi. Taj fini gospon je tak dobar i svima želje ispunjava.

Inače ovo jest napravljeno na tragu PMC DB1, ali šutim...
Haba, haba, haba...
Avatar
Gilhooley
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 10 srp 2011, 22:11
Lokacija: Zagreb

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la Roko » 27 lis 2012, 21:24

Gilhooley je napisao/la:Fini gospon kojeg svi ovdi znamo


Ma jel to onaj čupavi (u Dalmaciji bi ga zvali "rico" :lol: ) kaj bere one neke gljive :D
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la Roko » 27 lis 2012, 21:28

Gilhooley je napisao/la:Hvala ljudi. Taj fini gospon je tak dobar i svima želje ispunjava.

Inače ovo jest napravljeno na tragu PMC DB1, ali šutim...


Igrao sam se svojevremeno dosta sa PMC transmisijama i to može sasvim fino radit, pogotovo sa onim tvojim MOSFET samogradnjama (taj mali vražičak traži "muško" pojačalo ;) ). Malo se poigraj i sa dobrim stabilnim (masivnim, teškim) stalkom, ovisno o sobi (kvadraturi i visini stropa) neka budu na oko 60-80cm postavljeni i uživaj :thumbup:
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la Master of Disaster » 27 lis 2012, 22:02

Gilhooley je napisao/la:Pa evo nakon ručka stavljam slike ponizno i isprika svima koji ste gladno čekali.


E, tako je već bolje. :lol:

Inače, siguran sam da je sve skupa bilo moguće i gore izvest. Ako svira kako izgleda onda supeer.
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la Dean » 27 lis 2012, 22:53

Da tema bude malo kompletnija....
Finiš sa folijom iz bau-nešto je zanimljiv, pa hajde odvoji još malo vremena pa baci riječ-dvije o tome... :hail:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la Gilhooley » 28 lis 2012, 08:35

To s folijom je rješenje za one koji ne žele napraviti finiš kako treba, ili su lijeni... :lol:

Kako sam i prije rekao, kutije su baš sklepane i jednostavno nisam htio trošiti ni novce, ni trud, ni vrijeme. Takve su i točka.

U Bauhausu ima dobar izbor tih samoljepljivih folija u raznim širinama i nije to tako skupo. Mislim da je to sve reda veličine oko 50 kn bilo za ove kutije.

Uzme se folija i napravi mjera. Sa stražnje strane folije postoji mrežasti raster da se lakše to izmjeri i odreže.

Lijepi se jednostavno, može se pomagati krpom da se istisne zrak, ali zraka i nema previše. Višak se odreže.

I to je to. Na prvi pogled vrlo lijepo i uredno, na detaljnije zagledanje, ima manjkavosti.

Evo toliko,

Gil
Haba, haba, haba...
Avatar
Gilhooley
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 10 srp 2011, 22:11
Lokacija: Zagreb

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la audio kutak » 28 lis 2012, 16:22

Gilhooley je napisao/la:To s folijom je rješenje za one koji ne žele napraviti finiš kako treba, ili su lijeni... :lol:

Kako sam i prije rekao, kutije su baš sklepane i jednostavno nisam htio trošiti ni novce, ni trud, ni vrijeme. Takve su i točka.

U Bauhausu ima dobar izbor tih samoljepljivih folija u raznim širinama i nije to tako skupo. Mislim da je to sve reda veličine oko 50 kn bilo za ove kutije.

Uzme se folija i napravi mjera. Sa stražnje strane folije postoji mrežasti raster da se lakše to izmjeri i odreže.

Lijepi se jednostavno, može se pomagati krpom da se istisne zrak, ali zraka i nema previše. Višak se odreže.

I to je to. Na prvi pogled vrlo lijepo i uredno, na detaljnije zagledanje, ima manjkavosti.

Evo toliko,

Gil


kratko i jednostavno , nema šta!! ;)
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Sljedeća

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.