Hi-Fi s Jakuševca

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la Roko » 29 lis 2012, 11:32

Gilhooley je napisao/la:To s folijom je rješenje za one koji ne žele napraviti finiš kako treba, ili su lijeni... :lol:

Kako sam i prije rekao, kutije su baš sklepane i jednostavno nisam htio trošiti ni novce, ni trud, ni vrijeme. Takve su i točka.



Evo toliko,

Gil



Pa kad mogu kineski Wharfedale i Bowersi koristiti takve folije, zašto ne bi i ti :D ;) Ovak na slikicama super izgledaju ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la Gilhooley » 30 lis 2012, 11:08

A valjda i jest tako. Ipak trebalo bi dobro pobrusiti kutije, zatim staviti neki primer i opet brusiti da se ne vide spojevi MDF-a.

Folija nije svemoguća pa se takve stvari jako dobro vide.

Ovo je jako dobra folija, ima finu boju i dobro simulira neko kvalitetno drvo, tako da s 1-2 metra efekt ne izostaje. Kad se približiš - onda je "O Moj Bože!!!" :lol:

Kako rekoh - posao za ljeto od starih stvari. Da sam radio neki vrhunski projekt - ne bih tako to napravio sigurno.

Ovo je da spojiš na Pioneer receiver i raspališ po Simple Minds-ima ili Tini Turner. Onak za gušt...

Zapravo imam još jedan par ovih Tannoy HF-ova i jedan par Tannoy baseva, morao bih naći neku malo bolju konstrukciju da se iz M1 ili M2 izvuče malo bolji response.

Ne znam kako, ali to bi trebalo napraviti.... :idea:

Gil
Haba, haba, haba...
Avatar
Gilhooley
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 10 srp 2011, 22:11
Lokacija: Zagreb

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la Mate » 30 lis 2012, 11:39

Može se to, može, s folijom napraviti savršeno. Posebno kad je kutija sa 6 glat stranica. Slijepi se obilato veća folija preko rubova i onda se rubovi skinu skalpelom. Najveći problem su mjehurići zraka ali i za to ima trikova.
I kao što si rekao podloga mora biti dobro prebrušena i kitana inače se kroz foliju poznaju sve te neravnine, vijsci i slično.
Imam doma još neke kredence oblijepljene folijom iznutra i izvana na suhu šperploču. To godinama drži tako dobro da više niti ne znam da je to folija.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la Gilhooley » 30 lis 2012, 16:01

Zeznuo sam stvar.

Trebao sam donijeti to na AV Show, barem da se veselimo (ako nećemo već slušat). :roll:

Žalim, nisam bio upućen u donošenje, drugi put će valjda bit bolje.

Mogao sam i AMP donijet s LM čipovljem.

Uh.

Gil
Haba, haba, haba...
Avatar
Gilhooley
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 10 srp 2011, 22:11
Lokacija: Zagreb

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la Khadgar2007 » 30 lis 2012, 16:13

bilo koji DIY rad si mogao donesti. Naravno treba zadovoljavati osnovne sigurnosne standarde i to je to.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Hi-Fi s Jakuševca

PostPostao/la Gilhooley » 30 lis 2012, 16:38

To je i bio problem jer onaj priključak od 380 V nije bio dobro zaštićen na bi-wiringu... :lol: :lol: :lol:

Žice su virile van, bojao sam se da nekaj ne zasvijetli...

Gil
Haba, haba, haba...
Avatar
Gilhooley
 
Postovi: 173
Pridružen/a: 10 srp 2011, 22:11
Lokacija: Zagreb

Prethodna

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.