LineArray by the_bebe

LineArray by the_bebe

PostPostao/la the_bebe » 04 stu 2012, 16:29

Eto došlo je i vrijeme da i ja predstavim svoj novi projekt.
Kako se već godina bavim ozvučavanjem,vrag mi nije dao mira pa sam htjeo sebi malo zakomplicirati život i napraviti kućnu verziju line arraya.Prvo je smišljen približni koncept pa se krenulo u nabavku drivera.Svi driveri su nabavljeni i na broju.
Početna mjerenja drivera su jako zadovoljavajuća i naravno utjelacala su na dimenzije i koncept kutija...
Driveri su trebali biti fullrange ali s obzirom na količinu drivera igrala je i cijena pa tako je odluka pala na 10 cm mid-bass drivere od firme Dynavox model DY-103-9 (Dynavox je sestrinska firma Fountek-a) a za visoke će se pobrinuti Fountek-ov driver NEO X-3...


Dynavox
slika

slika


Fountek NEO x3.0
slika



Daklem koncept je sljedeći...
U svaku kutiju ide 16 Dynavox drivera i po jedan Fountek.
Finalni projekt bi trebao biti fuzija nešto između LineArray-a i MTM.
Znači 4 gornja i 4 doljnja drivera će biti u zasebnim bass reflex kutijama a preostala 2 gornja i 2 doljnja bit će u kompresiji time bi se trebalo izbjeći dodatno podizanje određenih frekvencija i poništavanje drugih...
U simulatoru to sve izgleda poprilično dobro ali bez pravih kutija i mjerenja to je sve više manje nagađanje.
U početku me pucala ideja da napravim 4 way aktivu ali zbog cijene izrade pojačala kojih bi trebalo 8 komada za sad su na redu samo kutije a naknadno ako se kutije nebudu dobro ponašale lako se napravi ativa sa DSP-om...
Nacrt kutije je skoro pa gotov ali ima još posla pa dok to nebude okačit ću samo slikicu kako bi to trebalo izgledati u prostoru.(samo da znate da je brzinski rađeno i da ima grešaka ali dovoljno da shvatite kako bi to trebalo izgledati)

slika


slika




Eto toliko za sad od mene i kad budem finalizirao projekt i kad krenem u izradu bit će i updateova...
Ja sam bogat čovek
Avatar
the_bebe
 
Postovi: 370
Pridružen/a: 02 sij 2012, 09:36
Lokacija: Rijeka

Re: LineArray by the_bebe

PostPostao/la harkonen » 04 stu 2012, 18:11

Lijepo, to za TF Šibenik lijepo montiraš umjesto Thule.....
A kad kažem - "to" i vidim predložene slike, line pokriva duboke prostore sa velikom ili neograničenom visinom,ne?
Ako soba - slušaona ima definiranu visinu i dubinu, da li bi oblik banane (ili samo sa gornje strane da je zakrivljen lagano prema slušaocu) imao koristi? Znači nešto kontra razglasnim arrayevima? Da li bi se gornji dio (iznad ribonca) mogao napraviti tako da se može lagano nagnuti od nule pa sve do nekog kuta 30-stupnjeva? Da li bi....?
'iljadu zašto, 'iljadu zato :-)
Neka, neka, takvi projekti daju nadu da će svaki slijedeći TF biti zanimljiviji od prethodnog.
A ja se za slijedeći guštam da ne donosim ništa posebno i da samo šećem okolo. I podyebavam.Bez obaveza.
D
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: LineArray by the_bebe

PostPostao/la the_bebe » 04 stu 2012, 18:38

Ima nešto u tome šta govoriš...ako bi se napravila zakrivljenost prednje strane tako da se dobije ista udaljenost od slušatelja i svih drivera to bi bilo super samo za jednu točku slušanja na recimo 3 metra od kutije ali ja sam baš to htjeo izbjeći...dakle ovdje bi trebalo biti skoro pa nebitno di se slušatelj nalazi...NAGLASAK na bi trebalo biti...
Kad se finaliziraju nacrti kreće se u izradu pa bumo vidili...
Ja sam bogat čovek
Avatar
the_bebe
 
Postovi: 370
Pridružen/a: 02 sij 2012, 09:36
Lokacija: Rijeka

Re: LineArray by the_bebe

PostPostao/la beboni » 04 stu 2012, 18:49

ne mogu nigdje naci t/s parametre tog malog cvarka,koliko mu iznosi induktivitet zavojnice?
Avatar
beboni
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 21 lip 2011, 20:23
Lokacija: slavonski brod

Re: LineArray by the_bebe

PostPostao/la harkonen » 04 stu 2012, 19:08

Njet, nisam mislio na toliku zakrivljenost gdje bi svi driveri tukli u jednu točku nego toliko da
te pogađa sjedio ti bliže ili dalje, stajao ili ležao. Asocirala me ne to visina, na slikama ovako imaju >2m.
U najvećem broju slučajeva (kad sam ili sa ekipom sjediš zavaljen) , dio iznad ribonaca "tuče" u prazno,
odnosno samo potiče refleksiju jer u gornjoj zoni nema baš nešto absorbera.
Osim ako voleš makrame.
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: LineArray by the_bebe

PostPostao/la the_bebe » 04 stu 2012, 19:10

0.52 mH ;)
Ja sam bogat čovek
Avatar
the_bebe
 
Postovi: 370
Pridružen/a: 02 sij 2012, 09:36
Lokacija: Rijeka

Re: LineArray by the_bebe

PostPostao/la the_bebe » 04 stu 2012, 19:16

Harky ovo šta kažeš ima nekog smisla ali htjeo bi postići to da bude svejedno dali netko sjedi stoji ili bilo šta i da uvjek ima isti zvuk...
Ja sam bogat čovek
Avatar
the_bebe
 
Postovi: 370
Pridružen/a: 02 sij 2012, 09:36
Lokacija: Rijeka

Re: LineArray by the_bebe

PostPostao/la Mate » 05 stu 2012, 00:30

Hmmm , dobra berba , bebe
Možda ne kužim do kraja tvoju zamisao ali nešto mi tu ne šmeka.
16 drivera protiv jednog?!?!
Sa ovim dinavoxima, ja bi izbacio onaj NEO skroz iz igre, a sve ove stavio u kompresiju.

No Line araji su izgleda stvar beskrajnog experimentiranja.

Zanima me kako si uveo sve te drivere ? Imaš poznatog na carini ili je to tajna?. Pretpostavljam da nisu došli svi u jednom paketu odjedanput.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: LineArray by the_bebe

PostPostao/la sonny » 05 stu 2012, 00:35

Bolje da ne znaš... :D
Najbitnije je imati veliki auto pa se silni driveri izgube po istome...
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: LineArray by the_bebe

PostPostao/la Mate » 05 stu 2012, 00:53

sonny je napisao/la:Bolje da ne znaš... :D
Najbitnije je imati veliki auto pa se silni driveri izgube po istome...

Je li misliš za prevesti ih od carine do doma?
Ovako nešto (dizlo):
slika
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Sljedeća

Natrag na Zvučnici

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron