Bruno P preamp by Elvis & Nino

Re: Bruno P preamp by Elvis & Nino

PostPostao/la tomi77 » 16 pro 2016, 16:31

Avatar
tomi77
 
Postovi: 207
Pridružen/a: 20 sij 2014, 15:41
Lokacija: Split

Re: Bruno P preamp by Elvis & Nino

PostPostao/la elvis » 17 pro 2016, 10:00



Cijena mu je zapravo više nego fascinantna :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Bruno P preamp by Elvis & Nino

PostPostao/la elvis » 27 pro 2016, 23:04

Evo čisto da na forum stavim nešto, vidim da se zabušava na sve strane, pa velim bar nešto.... Kućište za preamp sporo napreduje, evo par slika iz teške roh bau faze, no konture se naziru. Ima tu još hrpa posla prije nego to postane gotov uređaj, no ne žuri mi se, malo po malo, zapravo guštam. I dalje je pravilo da baš sve moram odraditi sam, nema pomoći majstora. :)

image.jpeg
image.jpeg (104.7 KiB) Pogledano 12408 put/a.


image.jpeg
image.jpeg (111.24 KiB) Pogledano 12408 put/a.


image.jpeg
image.jpeg (109.44 KiB) Pogledano 12408 put/a.


Eto za sada je to tako, no biti će bolje obećavam :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Bruno P preamp by Elvis & Nino

PostPostao/la elvis » 15 sij 2017, 20:56

Ipak promjena plana oko kućišta. Malo sam preradio jednu staru kutiju komunikacijske opreme. U biti samo sam promjenio prednju ploču u svom ALU L stilu. Pronašao sam i dva knoba slične eloksacije. Sada sam nekako zadovoljniji pa ugradnja Bruno preampa može započeti. Kutija je namjerno većih dimenzija, tko zna možda ubacim nekakav DAC, phono preamp... a vidjeti ću, za sada će biti samo line preamp. Na prednju ploču idu još dva prekidača, power i xlr/RCA, tražim nešto sa malo dužom polugom. Ostaje odabrati boju pozadinske iluminacije i to je to što se tiče vanjskog izgleda, staviti natpise što je što. Sada slijedi organizacija unutrašnjosti, tu manje više nemam nikakvih dvojbi, djelova nema puno. U biti čim produžim osovine pota i selektora mogu ukrcati i ostatak.
Privitak/ci
IMG_2908.JPG
IMG_2908.JPG (88.84 KiB) Pogledano 12032 put/a.
IMG_2907.JPG
IMG_2907.JPG (83.62 KiB) Pogledano 12032 put/a.
IMG_2906.JPG
IMG_2906.JPG (98.88 KiB) Pogledano 12032 put/a.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Bruno P preamp by Elvis & Nino

PostPostao/la elvis » 22 sij 2017, 10:23

Malo se radilo. Zapravo ubilo me ovo sa rupama za xlr konektore.... em što su rupe 2 cm, pa je sve još zalemljeno na pločici, pa su full blizu.. Zbilja treba biti iznimno precizan sa relativno nepreciznim alatom. To sam na kraju izveo PCB-om i krunom 22mm. Donekle sam zadovoljan kako je ispalo. Zadnja strana Bruno P preampa je daklem završena. :)
Privitak/ci
image.jpeg
image.jpeg (107.5 KiB) Pogledano 11664 put/a.
image.jpeg
image.jpeg (115.01 KiB) Pogledano 11664 put/a.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Bruno P preamp by Elvis & Nino

PostPostao/la elvis » 22 sij 2017, 22:01

Počeo sam sa ugradnjom osovina za pot i selektor ulaza za rca dio ulaza. Preamp će imati ukupno pet ulaza i jedan izlaz.

Za pot još ne znam što će biti, sve su opcije otvorene.

Za one koji još nisu radili sa osovinama bitno je znači na prednju stranu staviti nosač osovine što je zapravo nekakav stari pot, rastavljen naravno. Znači stari potovi se ne bacaju.... :). Alu šipka se kupi u željzariji ili nekon bau nešto.

Spoj osovine sa potom i selektorom ću još smisliti. Ako ne smislim naručiti ću nešto u tu svrhu, no ja volim DIY riješenja :)
Privitak/ci
image.jpeg
image.jpeg (115.64 KiB) Pogledano 11375 put/a.
image.jpeg
image.jpeg (89.62 KiB) Pogledano 11375 put/a.
image.jpeg
image.jpeg (109.69 KiB) Pogledano 11375 put/a.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Bruno P preamp by Elvis & Nino

PostPostao/la Rade » 23 sij 2017, 22:55

ako ti je preklapanje ulaza sa relejima , onda nemaš potrebe za dugačkom osovinom , nego samo dugačkim kablovima . Jednostavno se montira preklopnik na prednji panel .
Problem sa osovinom za jačinu sam rešio sa cevčicom od rezine koja se upotrebljava kod modela automobila . Vrlo je savitljiva i rešava problem eventualnog oštećenja preklopnika ili potenciometra , dok sa druge strane ima malecki problem uvrtanja .......pa sam onda eksperimentom našao dužinu koja odgovara a ne uvija se previše . Malo komlikovano rešenje ali izgleda da rešava problem oštećenja

Druga mogućnost je ono što je zbotić stavio , kardan .....kod kineza košta oko 1 evrić a ja sam za onaj moj dao ovde 9 evrića
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

Re: Bruno P preamp by Elvis & Nino

PostPostao/la elvis » 23 sij 2017, 23:40

Rade je napisao/la:ako ti je preklapanje ulaza sa relejima , onda nemaš potrebe za dugačkom osovinom , nego samo dugačkim kablovima . Jednostavno se montira preklopnik na prednji panel .
Problem sa osovinom za jačinu sam rešio sa cevčicom od rezine koja se upotrebljava kod modela automobila . Vrlo je savitljiva i rešava problem eventualnog oštećenja preklopnika ili potenciometra , dok sa druge strane ima malecki problem uvrtanja .......pa sam onda eksperimentom našao dužinu koja odgovara a ne uvija se previše . Malo komlikovano rešenje ali izgleda da rešava problem oštećenja

Druga mogućnost je ono što je zbotić stavio , kardan .....kod kineza košta oko 1 evrić a ja sam za onaj moj dao ovde 9 evrića


A ovo kod mene će biti nekakvo kombinirano riješenje, nešto će raditi releji, a nešto mehanički rotacioni prekidač. Zapravo sva 4 RCA ulaza biti će na rotacionom switchu plus mute, zato je podužena osovina tu, a relejima će upravljati običan prekidač koji čekam iz Kine (estetski razlozi :) )

Što se tiče kardana, ako si dovoljno precizan ne trebaju. :) Onda dobro dođu i luster kleme, one unutarnjeg promjera 6mm.
Mislim da ih električari "zovu" 16Amperski... :), no naravno ako imaš kardan, dapače... !

Evo i par slika kako je to na kraju ispalo. Još treba staviti graničnik da se pot ne može odvrnuti do kraja.

image.jpeg
image.jpeg (100.4 KiB) Pogledano 10997 put/a.


image.jpeg
image.jpeg (88.63 KiB) Pogledano 10997 put/a.


image.jpeg
image.jpeg (88.01 KiB) Pogledano 10997 put/a.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Bruno P preamp by Elvis & Nino

PostPostao/la elvis » 29 sij 2017, 22:45

Kada sam u nekakvom projektu obično čekam vikend da što više toga napravim, no često druge obaveze to malo poremete, no što je tu je. Ovaj put sam stigao odraditi tek dio za napajanje, a ako bude trebati dodatnih napona za recimo DAC ili Phono, prostora će biti dovoljno ispod subshasije. Odradio sam i iluminaciju... evo nakon 20 godina ponovno sam odabrao plavu boju. :) Sjećam se da sam prvu plavu ledicu kupio u chipoteci i platio je 20 kuna, a onda sam desetljećima ignorirao tu plavu boju na uređajima koje sam radio. Sada mi je plava bila za oko najprihvatljivija, lipa je, nekako zagasita, a inspiracija mi je dakako bila je Makua.

Čekam još da mi stignu vrlo solidan AC Noise filter i dva prekidača i to je sve što mi treba od hardvera da finiširam projekt. Dok to ne stigne odraditi ću ono nešto malo internog ožičenja... odabrao sam i ovaj put Van Den Hul (Hvala Ferenc) i to je to. Rekao bi maksimalno je ostalo još tri sata posla do potpunog završetka preampa. Za sada neću ugrađivati DAC i Phono, no prostora ima dovoljno pa kada mi nešto dobro padne u ruke ugradnja će biti lagana.

Evo slike na zadnjem prolaznom vremenu. Sljedeće bi trebale prikazati kompletiran preamp.
Privitak/ci
image.jpeg
image.jpeg (93.21 KiB) Pogledano 10648 put/a.
image.jpeg
image.jpeg (127.14 KiB) Pogledano 10648 put/a.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Bruno P preamp by Elvis & Nino

PostPostao/la elvis » 03 vel 2017, 22:35

Hebiga čekam ja te kineske prekidače i čekam, ali nema ih tjednima. Previše lumpuju ti kosooki za tu svoji Novu godinu. U dokonosti iščekivanja završio sam iluminirane oznake na pednjoj strani preampa. Manje više kako sam zamislio tako je i ispalo. Malo termalne folije i laserskog printera i malo ledica i to u zbilji izgleda skroz simpa. Iza folije sa natpisom je bijeli plexiglas, tako da je intenzitet svjetla na slovima taman, nisam elektronički smanjivao intenzitet svjetla ledica, te bez obzira što na slikama slova izgledaju mutna, u zbilji je iznimno oštro.

Evo par detalja na slikama, još će doći par natpisa crnom bojom, naziv preampa i pozicije selektora i to je to.

image.jpeg
image.jpeg (57.76 KiB) Pogledano 10315 put/a.


image.jpeg
image.jpeg (61.77 KiB) Pogledano 10315 put/a.


image.jpeg
image.jpeg (70.94 KiB) Pogledano 10315 put/a.


image.jpeg
image.jpeg (82.25 KiB) Pogledano 10315 put/a.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

PrethodnaSljedeća

Natrag na Tranzistorska tehnika

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

cron