Kupovina dijelova

Gdje, kako, za koliko...

Kupovina dijelova

PostPostao/la vksamael » 21 srp 2011, 19:58

Dali je netko kupovao preko firme MOUSER i na koji način? Dali možda imaju zastupnika u HR i tko je ako postoji? Poštarina bi inače bila oko 80eura za naruđbu, ako nemamo posrednika.
Tko se mača lača, lakokarača!
Avatar
vksamael
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 srp 2011, 22:55
Lokacija: Osijek

Re: Kupovina dijelova

PostPostao/la Khadgar2007 » 21 srp 2011, 20:00

nisam niti čuo za tu firmu, koja joj je stranica i čime se bave? A to za 80 eura poštarina jel su oni sa Marsa?
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Kupovina dijelova

PostPostao/la Roko » 21 srp 2011, 20:15

vksamael je napisao/la:Dali je netko kupovao preko firme MOUSER i na koji način? Dali možda imaju zastupnika u HR i tko je ako postoji? Poštarina bi inače bila oko 80eura za naruđbu, ako nemamo posrednika.


Pred nekoliko godina kupovao sam neka aluminijska kućišta iz USA preko Mousera, čini mi se da Mouser šalje većinom Priority mailom (nešto skupljom od tzv. First class mail international, ali ima neko osiguranje i tracking). Mene je za kućišta i poklopce ukupne vrijednosti cca $85 shipping došao cca $28 iz USA via USPS Priority mail international. Na Mouser stranici treba se registrirat i treba imat neku od važećih kreditnih kartica, ja sam upisao Visu Web-prepaid sa OTP-banke i stvar je šljakala bez imalo problema. Kućišta su došla nakon par tjedana.

Bila je odlična tema koju je otvorio dobri.dobri na audiofi.netu:

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=11670&PN=6
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Kupovina dijelova

PostPostao/la Edison » 21 srp 2011, 21:07

Khadgar2007 je napisao/la:nisam niti čuo za tu firmu, koja joj je stranica i čime se bave? A to za 80 eura poštarina jel su oni sa Marsa?


Mauser? Puske, pistolji... nije cudno sto je postarina skupa... ;) :lol:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Kupovina dijelova

PostPostao/la vksamael » 22 srp 2011, 07:27

Khadgar2007

evo link za Mouser

http://eu.mouser.com/Home.aspx


Roko

onda mi se valja registrirat i probati jer kad sam ovako naslagao u košaricu ( bez registracije ) i ostavio zemlja kao EU poštarina 80Eura , a kada sam zemlju prebacio na Austria poštarina 20 eura , a preko 75 eura se neplaća poštarina.
Tko se mača lača, lakokarača!
Avatar
vksamael
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 srp 2011, 22:55
Lokacija: Osijek

Re: Kupovina dijelova

PostPostao/la vksamael » 22 srp 2011, 09:19

Evo i odgovora os Mousera o dostavi


Dear Vladimir

Thanks you for your interesting in Mouser Electronics
If the order has a SHIP TO ADDRESS to CROATIA, it doesn’t matter the Country from which you’ll pay.. you will have 80 EURO (or 120 USD) as shipping charge
If the order has a SHIP TO ADDRESS To AUSTRIA, you will pay the shipping charge only for order value less than 75 euro


Cordiali Saluti/Best Regards
Lugli Serena
Customer Service Representative
Mouser Electronics, Inc
A TTI Company
Phone 0039 0257506571
Fax 0039 0257516478
www.mouser.com
Tko se mača lača, lakokarača!
Avatar
vksamael
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 srp 2011, 22:55
Lokacija: Osijek

Re: Kupovina dijelova

PostPostao/la Roko » 22 srp 2011, 12:21

Moguće da su promijenili "shipping politiku", u zadnjih par godina. Šteta, jer inače šalju brzo i uredno obavještavaju o stanju pošiljke, a vrlo često se kod njih nađe i nekih rijetkih, specifičnih stvarčica (poput onih mojih aluminijskih kućišta nestandardnih dimenzija), koje nije baš lako pronaći. Ne znam što bi naručivao, (težina, gabariti itd.) ali mi se ta nova politika i cijena shippinga od $120 ne sviđa, to je definitivno pretjerano. Možda da ipak pokušaš negdje drugdje, ili da otvoriš novu temu u podforumu "Zajednička kupnja" pa da se, ukoliko bude dovoljno zainteresiranih, troškovi dostave raspodijele.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Kupovina dijelova

PostPostao/la vksamael » 22 srp 2011, 13:35

Neznam što im bi izleda da smo mi zadnja rupa na svirali.
Ja imam oko 150 eura djelova pa ću naručiti na adresu u Austriji, a onda će mi kum poslati autobusom za Hrvatsku to mi je za sada jedini način , a ujedno neću platiti poštarinu.
Tko se mača lača, lakokarača!
Avatar
vksamael
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 srp 2011, 22:55
Lokacija: Osijek

Re: Kupovina dijelova

PostPostao/la Kale021 » 22 srp 2011, 20:07

I DigiKey i Mouser su promijenili postarinu za HR, evo web adresa i DigiKey za Hrvatsku u kojem lijepo pise, ako narucis jednu diodu, placas 120US$ postarine (!):
http://hr.digikey.com/?WT.term=digikey&WT.campaign=5900&WT.source=google&WT.medium=cpc&WT.content=622459471&WT.srch=1&pcrid=8979484263
Najvjerojatnije vise ne rade shipping sa americkom postom vec UPSom, a on je ludilo skup za HR
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Kupovina dijelova

PostPostao/la Kale021 » 22 srp 2011, 20:14

Roko je napisao/la:... ili da otvoriš novu temu u podforumu "Zajednička kupnja" pa da se, ukoliko bude dovoljno zainteresiranih, troškovi dostave raspodijele.

Ne znam kako bi proslo kod carine, jer ako ide UPSom, onda ti obavezno carinska i kunska davanja idu preko speditera, a to je jos oko 200kn troska samo njima! Znam jer sam narucivao neke kondezatore direkt preko Farnella (ne preko Altproa) i posto je isporuka isla UPS-om spediter mi je samo na podnosenje na carinu opalio svoju proviziju oko 200kn, plus toga bila je i neka zezancija sa prikazom troskova shippinga (koji nisu bili prikazana na racunu), pa je kataloski pridodano carinskoj osnovici, i mozete zamisliti koja je bila suma u pitanju... sve ovo navodim da se prvo sve istrazi, pa onda ide u zajednicku kupnju, jer dok smo van EU, moguca su neugodna iznenadjenja. Samo radi ovih nametnika jedva cekam ulazak u EU!!!
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Sljedeća

Natrag na Nabava dijelova

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron