Raspberry Pi i DAC i svasta nesto

Raspberry Pi i DAC i svasta nesto

PostPostao/la my_name » 15 srp 2016, 22:31

Dal je itko pokusavao napravit nesto s ovom igrackom, kopkajuci po netu naisao sam na dosta zodovoljne ekipe i nekako me zagolicalo pa sam si i ja naručio, djeluje mi jako interesantno i vec vidim kako ce se slusat mjuza gledat filmovi i svasta nesto s ovim malim čudom :D
Jedva cekam da dodje :P
my_name
 
Postovi: 151
Pridružen/a: 11 lis 2014, 20:53

Re: Raspberry Pi i DAC i svasta nesto

PostPostao/la zbotic » 18 srp 2016, 16:20

Yoke i Robot su se nešto igrali s tim, ali mislim da je poprilično ograničavajuće u perfomansama. Ja ne vidim nikakve prednosti u odnosu na neki jeftilen laptop koji se može nabaviti za ne puno više novaca.....
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Raspberry Pi i DAC i svasta nesto

PostPostao/la my_name » 20 srp 2016, 00:18

Danas stiglo ovo čudo, trebalo mi jedno 2 sata da skuzim kako funkcionira i da ga upogonim, Volumio je "soft" koji odrađuje plejanje i dosta je interesantna stvarčica, kontrola se vrši preko kompa il moba i to je jednostavno do boli. Imao sam problem sa upakiravanjem USB to SPDIF na koji bi nakačio DAC jer nikako dobit zvuk a konstantno sam imao neke nedifinirane šumove, eliminirao sam taj dio za sada pa nelamio DAC direkt na raspberry i tad je proradilo. zvuk je...sta ja znam, za razliku od CD plaera nekako bogatiji, dobio sam nekako definiranije niske, mislim da je i u visokima neka promjena al nisam stigao baš odraditi slusanje.
Probat cu se malo poigrati pa javim dojmove. Za sada sam zadovoljan :P
my_name
 
Postovi: 151
Pridružen/a: 11 lis 2014, 20:53

Re: Raspberry Pi i DAC i svasta nesto

PostPostao/la my_name » 29 kol 2016, 23:47

Proslo je cca mjesec dana i ova mala igračka mi se sve više i više sviđa.. volumio sam zamjenio moode playerom jer me ovaj prvi dosta živcirao...nekoliko puta sam ga morao reinstaliravat i onda sam odustao...
USB-SPDIF nisam vise ni pokusavao podesavat jer mi je ovako zvuk zadovoljavajuči. U svakom slucaju za cijenu kolko košta i za lakoču korištenja ali i za kvalitetu zvuka ja mislim da je ovo jedna od best buy igračaka.
Jedna od zamjerki je gašenje uređaja koje se može samo preko kompa ali to sam riješio tako da ju uopce ne gasim i koliko sam shvatio raspberry se ne buni...ne grije se..ne trza..sve radi kako treba.
Muziku držim na USB stiku ali i na jednom externom HDDu. Pretraga je jednostavna..promjena pjesme je brza....sve šljaka kako treba, podržani su svi formati pjesama, cak i video formate pokrece ali se čuje samo zvuk..slike nema ;-).
Integrirani 3.5 izlaz nisam ni probavao jer koristim neki sabre DAC koji sam morao lemiti ma raspberry a kolko sam čitao po netu taj 3.5 izlaz je katastrofa ali zato najjeftiniji DAC košta svega 15ak$ i kolko pišu dečki po forumima i on radi dosta ok...ja sam za moj dao nekih 40ak$ i sasvim sam zadovoljan i mislim da necu bacati pare za neki skuplji jer meni netreba nista bolje..zasad ;-)
U svakom slučaju preporuka za kupnju..malo Igranja oko software..izrada neke kutijice za sve to držati na okupu i PLAY
my_name
 
Postovi: 151
Pridružen/a: 11 lis 2014, 20:53

Re: Raspberry Pi i DAC i svasta nesto

PostPostao/la zbotic » 21 svi 2017, 18:34

I ja sam se jučer igrao s ovom spravicom. Po preporuci, prijatelj je kupio Raspberry 3 i HIFI digi+pro karticu. Kako se nikad prije nisam susretao s ovim trebalo mi je nekoliko sati dok shvatim čemu što služi i kako se upogoni. Koristio sam Moode OS/player i u konačnosti to u kombinaciji sa AK4396 DAC-om radi zvučno vrlo dobro. Funkcionalno nisam imao vremena za detaljnije upoznavanje, ali da je štosna naprava je..... :D
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14


Natrag na Digitalni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron