akumulator+shunt reg vs trafo+shunt reg za dac

akumulator+shunt reg vs trafo+shunt reg za dac

PostPostao/la next » 27 lip 2012, 22:41

Prvo pozdrav svima :D,

dakle u pitanju je te7022(i2s generator) + ak4396(dac) + izlazni trafoi,

potrošnja 400ma, zaokružit ćemo na 0.5A...
5V analogni dio daca, 5v digitalni, tenor i/ili cs8416 3.3v i oscilator 5v,
kombinacija sipijevih malih shuntova i salasovog shunta(trune mi pločica pa taman za 3.3V)

je li vrijedno ići na 12V 12Ah SLA (višak) dakle cijeli dan svira za pol ampera...(dok ne svira se puni)
ili na trafo da ne razbijam glavu na punjač i podnaponsku zaštitu baterije ako slučajno zaboravim ugasit dac :D

ili je trafo i obični crc dovoljan? ili čak još predregulator?
lijen sam malo za bateriju, ali ipak je ovo hifi i možda neću noćima u miru spavati znajući da se može izvući još koji % iz sklopa :twisted:

hvala lijepa :mrgreen:
next
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 lip 2012, 21:50

Re: akumulator+shunt reg vs trafo+shunt reg za dac

PostPostao/la Khadgar2007 » 27 lip 2012, 23:21

Moja gruba procjena bi bila trafo+malo crc članova i neki predregulator ili čak izostaviti predregulator i ići samo sa cr članovima. Akumulator je uvijek malo kompliciranije riješenje zbog dodatne elektronike a koliko je korisno ne bih znao reći(nemam dovoljno iskustva).

Pričekaj da ti se javi netko sa ipak više iskustva od mene jer ovdje ima dosta ljudi koji znaju puno više od mene.

P.S.
Imaš ovdje temu Novi članovi viewtopic.php?f=2&t=3&start=440 pa par riječi o sebi ne bi škodilo. ;)
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: akumulator+shunt reg vs trafo+shunt reg za dac

PostPostao/la next » 28 lip 2012, 21:04

bump bump :D
i ja sam sve više za trafo... biti će predregulator vjerojatno...super jednostavni serijski... mislim nije tolika frka ni punjač 6$ ebay(jeftnije od diya :D) nit zaštita..ah moram nešto ostaviti i za buduće projekte...
ništa, bacam se na crtanje pločica pa inžinjering kako i šta pospajat(čitaj: premjerit pločice,osmislit layout pa kupovina kutije :mad:) i na šoping listu s komponentama ;)
hvala ljudi :P daljnje pitanje...je li potreban predregulator?
i šta ću s kristalom? je li dovoljan samo 1 shunt za njega ili treba neki induktivitet? barem rf bead... ajde da ne otvaram novu temu ;)
next
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 lip 2012, 21:50

Re: akumulator+shunt reg vs trafo+shunt reg za dac

PostPostao/la Khadgar2007 » 28 lip 2012, 21:18

Znaš li za PSUD program, izvrstan je za izračun ripplea i simulaciju ispravljača i bilo bi zgodno sa njime početi sve vezano uz cr lc i slične članove u ispravljaču. Evo imaš ovdje temu o tom programu viewtopic.php?f=21&t=353
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: akumulator+shunt reg vs trafo+shunt reg za dac

PostPostao/la tom_hifi » 28 lip 2012, 21:36

Ja bih napravio linearno napajanje s RCRC članovima (cca 5V iznad traženog napona) i onda još dodatne lokalne shunt regulatore s CCS-om čim bliže DAC-u za AVDD i DVDD.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: akumulator+shunt reg vs trafo+shunt reg za dac

PostPostao/la zbotic » 28 lip 2012, 22:55

Akumulator uz shunt nema nikakvog smisla. Svaki digitalni chip svoj transformator (ili namot) i shunt, kvalitetno povezivanje grounda i nada da je kinez dobro isprojektirao vodove na pločici i to je to.
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: akumulator+shunt reg vs trafo+shunt reg za dac

PostPostao/la next » 30 lip 2012, 15:04

hvala za psud, znam za to:) i mislio sam da je pretjervianje, kao i odvojeni trafoi. Smatram da je to prodavanje magle. pločice nisu prestrašne... ali sve će biti pažljivo decouplano odmah na čipu keramikom... ah iskopat ću još jedan mali trafo za analogni dio. hvala svima... bit će slike jednog dana :)
next
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 27 lip 2012, 21:50


Natrag na Digitalni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron