eBay Europe

eBay Europe

PostPostao/la Roko » 28 lip 2013, 12:41

Obzirom da za par dana ulazimo...tamo gdje već ulazimo...jelte...vjerojatno će nam, iz sasvim razumljivih, praktičnih razloga...jelte...europski eBay biti sve zanimljiviji...

300B


slika
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: eBay Europe

PostPostao/la Roko » 28 lip 2013, 13:02

neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: eBay Europe

PostPostao/la Roko » 28 lip 2013, 13:06

A na ovoj stranici možete provjeriti cijene postignute na aukcijama za traženi artikl (uređaj itd...) ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: eBay Europe

PostPostao/la zbotic » 28 lip 2013, 15:54

Treba se pripremiti za prodaju naših umotvorina, a ne za kupnju.....
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: eBay Europe

PostPostao/la Khadgar2007 » 28 lip 2013, 16:38

Dobro kažeš Zboticu. Čim sam vidio onu 300B pao mi mrak na oči, a to je samo jedna ccevka. :shock:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: eBay Europe

PostPostao/la zbotic » 28 lip 2013, 22:28

Upravo danas su mi dragi Rhea, Fedex i carina poslali da im ispišem punomoć za carinjenje pošiljke iz Texas Instrumentsa u vrijednosti 10 dolara. Kažu da u računu ne piše trošak transporta. Još uz to ameri plaćaju i troškove carinjenja.
Ništa nisam komentirao već sam im samo poslao tražene papire.
Ovaj put ću provjeriti jesu li naplatili amerikancima ono što po zakonu ne smiju pa pravac na Uskok..... :twisted:
Imate prijenos uživo :lol:
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: eBay Europe

PostPostao/la Roko » 29 lip 2013, 14:26

zbotic je napisao/la:Treba se pripremiti za prodaju naših umotvorina, a ne za kupnju.....


Slažem se. Naravno, sve to stoji i treba iskoristiti otvorene granice za lakšu i jednostavniju prodaju vlastitih radova preko europskog eBaya. Otvorene granice bi trebale pojednostaviti dosta procedure i napokon riješiti one bolne birokracijske i administracijske besmislice, kao što su napr. dvostruko oporezivanje i tome slično, koje su vrlo često apriori ljude odbijale od takvih aktivnosti i tjerale ih na pokušaje "zaobilaženja" procedura na sve moguće načine.
Evo nekoliko banalnih primjera, napr. nedavno je netko na forumu tražio neku polovnu i dobru lemilicu (Wellericu ili tome slično). Nekad bi i na samu pomisao na carinu, pdv i ostale birokracijske zavrzlame (a da ni ne spominjem ona "ljubavnička" pisma iz pošte carinjenja u Zg, koja smo morali plaćati 10 kn) iako bi možda našao nešto povoljno, čovjek jednostavno odustao. Sad to više nebi trebalo predstavljati nikakvu prepreku.
Vidi recimo ovu Wellericu, ili ovu, ili napr. ovu Ersu, ili Hakko, ili ovu ljepoticu...itd...
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: eBay Europe

PostPostao/la zbotic » 03 srp 2013, 14:27

Kompjuterski sustav Carine u prekidu. Pregrijao se od velikog mozganja. Blamaža na prve dane u Europskoj uniji. Liniću, daj ostavku........
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: eBay Europe

PostPostao/la zbotic » 04 srp 2013, 17:18

Danas su me nazvali iz Fedexa i rekli da carina traži nekakav EORI broj kojeg trebam izvaditi u lokalnoj carinarnici u Splitu. Tamo su mi neslužbeno telefonski rekli da mi to ne treba. Pitanje sam proslijedio mailom ravnatelju carine, a ako sutra ne odgovori ide to ministru i na medije. Moja ekspres pošiljka od 10 dolara evo već šesti dan stoji na carini. Predstava se nastavlja i ja vam prema obećanju šaljem ekskluzivni prijenos :lol:
Stoka neopjevana, a na Bajakovu kolona od 15 kilometara. Balkan stiže u Evropu.
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: eBay Europe

PostPostao/la zbotic » 04 srp 2013, 20:15

Pismo:

Poštovana,

Obzirom da sam danas od Vas (Fedexa) dobio telefonskim putem obavijest kako sam dužan izvaditi EORI broj još jednom Vas podsjećam na dolje navedeni link u kojem je opisan postupak carinjenja u poštanskom prometu, a u Splitskoj carinarnici su mi također potvrdili da ne trebam EORI broj.

Pitanje sam mailom proslijedio i ravnatelju Carine te očekujem skori odgovor. Nadam se da moj paketić od 10 USD čuvate na sigurnom mjestu. Također sam odlučio na svom Facebook profilu uživo prenositi ovaj zanimljiv događaj.

Lijep pozdrav,

..............
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Sljedeća

Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.