eBay Europe

Re: eBay Europe

PostPostao/la TDA » 13 svi 2015, 11:39

Uh! Prelepi su! :)
Nadam se da si zadovoljan kupovinom i neka te dugo i lepo služe!
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Avatar
TDA
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 24 svi 2014, 12:29
Lokacija: Beograd, SRB

Re: eBay Europe

PostPostao/la elvis » 13 svi 2015, 12:50

Ovaj chrono spada u onu klasu gdje se nisu previše bavili sa "glancanjem" boje na čitavoj kutiji. High gloss je samo prednja strana, dok je ostatak kutije mat bijela i poprilično "kutijasto" sve to djeluje, zakrivljenja koja ovdje izostaju su ipak ugodnija oku od ovih strogih stranica . Obzirom da je redovna cijena ovih kutija bila 1300 EUR, rekao bi da sama kutija izgleda preobično, no kvaliteta izrade se vidi na svakom detalju. Problem je to što čisto sumnjam da ću se moći naviknuti na srebrne membrane... prilično bodu oči, no možda nije žvaka za seljaka :). Kada se stavi tkanina onda se driveri ne vide, ali i kutija izgleda malo dosadno. Ma ko bi meni udovoljio. Fora je što su
sa zadnje strane kutije predvidjeli rupice za "cice" kada skineš masku. Samo masku prebaciš na zadnju stranu, ne smeta po kući, neće se oštetiti. Nebitno, no zgodno.

Što se tiče zvuka, sinoć sam slušao jedno dva sata, kako je vrijeme odmicalo ili je sve bivalo bolje (lagano usviravanje) ili sam se navikavao na novi tip zvuka. Ugasio sam amp oko ponoći sa zaključkom da je to ipak dosta bolje od starih Ergo 70, osjeti se dosta da ovaj Chrono ima zaseban srednjetonac, a visoki su puno otvoreniji tj konkretniji, izraženiji, nema muljanja baš nigdje. Zvučna slika je u dimenzijama taman kako treba po svim pravcima, vrlo prezentno. Rekao bi zvuk za 10.000 kuna, ne puno više ali ni mrvicu manje. To je švabo, nema tu ništa gratis. Ja sa svojim DIY iskustvom ne bi uspio napraviti ovakav zvučnik a da mi se da fond od 5000 kuna koliko sam platio ove zvučnike (popust gotovo 50% zbog nove serije 509.2), a bojim se da uopće ne bi u diy to mogao postići ove rezultate obzirom na uvjete koje imam za izradu i mjerenja. Za sada bi rekao da je ovo bila dobra kupnja.

Kod novog modela 509.2 ključna izmjena u odnosu na ovaj model je premještaj bass reflex otvora na donju stranu, a stopa je odvojena od kutija spacerima. Vjerojatno manje problema oko smještaja kutije, no nisam siguran da li je to kvalitetna izmjena ili ne. Ja sam u diy probao i jedno i drugo i treće i rekoa bi da je BR sa zadnje strane ipak najbolja varijanta bez obzira na probleme koje nosi sa smještajem.. kompromis jebiga..

Uz kutije sam dobio i šiljke, no žema ne da sa to zavidam, uzela mi je to kao zabranjenu igračku, veli nema grebanja poda, odhebi... srećom ne mješa mi se u posao u radionici :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: eBay Europe

PostPostao/la elvis » 13 svi 2015, 16:08

I da ne zaboravim, firma koja šalje u HR bez problema je znači:

Hifi-Fabrik e.K.
Kirrlacher Str. 12a
D-68789 St. Leon - Rot

http://www.hifi-fabrik.de/lautsprecher.html

Zbilja imaju svačega, samo da je love... eh eh ... znam da nije u DIY maniru, no ne moraju se baš sve komponente diyati :) (ili moraju.. :))
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: eBay Europe

PostPostao/la Roko » 14 svi 2015, 12:56

Dobro kaže TDA, bar ovoliko koliko se vidi na slikama, lijepo su sjeli u prostor dnevnog boravka i to je, što se estetskog dijela tiče, pun pogodak. Baš su fora oni aluminijski drajveri, to nikako nebi valjalo da je mat, ovako glossy ima ono nešto. :thumbup:
Kad se malo razrade drajveri, moram doć na pivicu to vidjet uživo, a i zanima me kako su se zvučno uklopili u prostor.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: eBay Europe

PostPostao/la audio kutak » 15 svi 2015, 12:45

a da blešče, blešče sigurno ! napadljivo! ka što to tvoja žena rekla, kič ! ali vrhunski kič! :lol:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: eBay Europe

PostPostao/la elvis » 15 svi 2015, 14:16

audio kutak je napisao/la:a da blešče, blešče sigurno ! napadljivo! ka što to tvoja žena rekla, kič ! ali vrhunski kič! :lol:


U biti malo su zahebali prstene oko samih drivera i visokotonca. Same membrane su mat i to ne smeta. Jučer sam sa tajnikom to malo "očepio", susjedi su mi sigurno j.m. al hebiga što je tu je, mora se malo razdrmati ovjes. Kič je pokazao da ima OO, i to poprilčna, zapravo neobično velika he he he he he ...
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: eBay Europe

PostPostao/la NINO.S » 15 svi 2015, 18:03

Meni nije kić
Bude to vremenom malo izmatiralo
E sad kad mi još netko kaže da dva 16cm zvučnika ne mogu svirati
ali naglašavam svirati bass onda ga šaljem u p.m. :D
Dobra im ta neka DC tehnologija???? :?:
Ovi Cantoni sviraju super baš po mom guštu i točka :hail: :hail: :hail:

E sad crv ne spava ovaj DC bass i elektrostatik gore za srednje i visoke
moglo bi to jesti malu djecu :twisted:

Pozz :admin:
NINO.S
 
Postovi: 178
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:00
Lokacija: Karin Kutina

Re: eBay Europe

PostPostao/la Roko » 15 svi 2015, 20:07

elvis je napisao/la:Jučer sam sa tajnikom to malo "očepio" ...


:o


A vas dva nebi se sjetili debelog bass-trapa pozvati na pivicu...čemu vam služe ti mobiteli?! :hammer: :club:
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: eBay Europe

PostPostao/la elvis » 15 svi 2015, 21:29

Roko je napisao/la:
elvis je napisao/la:Jučer sam sa tajnikom to malo "očepio" ...


:o


A vas dva nebi se sjetili debelog bass-trapa pozvati na pivicu...čemu vam služe ti mobiteli?! :hammer: :club:



To je bio blitz posjet tajnika, došo, čuo, pobjegao, a pravi audiofil pederbal je u pripremi :). Radimo na programu / protokolu :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Prethodna

Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.