Audioperformance Supersonic USB DAC

Dogradnja tvorničkih uređaja

Re: Audioperformance Supersonic USB DAC

PostPostao/la s@ki » 18 kol 2011, 13:54

eh sad.. di si ti vidio urednog lampaša ? :D
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Audioperformance Supersonic USB DAC

PostPostao/la harkonen » 18 kol 2011, 14:07

Pa, mogu reći, a velika će se populacija na ovom forumu i složiti, da ako neko radi uredne lampaše - radi Edison.
Nekada se zbog osebujnih dijelova koji se u cilju boljeg zvuka ugrađuju u lampaše, zbog specifičnih vođenja masa i grijanja,
zbog bitnog prostora neminovnog za hlađenje podnožja jednostavno mora popustiti pred urednošću. Koja je bitna. Ali nije pred zvukom.
Stoga lampaši i mnogima izgledaju živa papazjanija. Leskovačka mućkalica ...... A Edison to posloži onako, kao slika.

A što se tiče Styrofleksa i lemljenja, da, kod klasičnih aksijalnih styrofleksa ima se za pripaziti na proces lemljenja,
ali Rusi su tu izašli sa popriličnim brojem klasičnih radijalnih styroflexa koji osim što se odlično ponašaju recimo paralelno tantalu
u katodnom bypassu, imaju i vrlo veliku mehanički izdržljivost, a za najveće su ugradili i pomoćne mehaničke izvode.
E, baš takvi idu za novi buffer Tomislavu.... :ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Audioperformance Supersonic USB DAC

PostPostao/la s@ki » 18 kol 2011, 14:15

ma gle, svaka čast forumašima i entuzijastima koji to rade iz ljubavi. al realno gleadno, pogotovo stariji lampaši izgledaju ko da ih je voda donesla, u usporedbi sa SS pojačalima. a i ja to više onako iz zezancije .) no otišli smo malo u OT :)

back on topic.. pažljivim lemljenjem se te stvari mogu riješiti, pa nije da će ić lemiti 300 W lemilicom, ili ? :)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Audioperformance Supersonic USB DAC

PostPostao/la tom_hifi » 18 kol 2011, 14:30

Edison je napisao/la:
tom_hifi je napisao/la:Trenutno radim Tube Buffer, MKII verziju po Harkonenu. To ide sve ispočetka, izrada kučišta, pa ću se potruditi napraviti i sve posložiti puno bolje. Nadam se da budem većinu toga uspio point to point.


Ako kuciste nije zaista veliko i prostorno, nabavi prvo sve dijelove za buffer i napajanje, i probaj to sloziti kako bi islo... Da ne bude kuciste na kraju premaleno...


Kučište bude kopija Supersonic kučišta, no nešto veće. 25x10x25cm. Mislim da to bude dosta, no, prvo kad svi dijelovi dođu, onda ću napravit kučište.

harkonen je napisao/la:mora popustiti pred urednošću. Koja je bitna. Ali nije pred zvukom.


To je, meni osobno, uvijek na prvom mjestu.

harkonen je napisao/la:E, baš takvi idu za novi buffer Tomislavu.... :ugeek:


:roll: Jesu sve komponente spremne? Nisam ništa dobio na PM još :cry:

Da se vratim temi, lemio sam sve 30W lemilicom. Tu nema mjesta snažnijoj lemilici. jedino što sam mogao napraviti bolje, tj. s kraćim nožicama su polystyrene kondići. Ostalo je nemoguće. Nek netko pokuša s ovakvim komponentama, pa nek javi dal je uspio :D
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Audioperformance Supersonic USB DAC

PostPostao/la s@ki » 18 kol 2011, 14:33

ajd dofuraj uređajčić pa da isprobavamo :twisted: :lol:
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Audioperformance Supersonic USB DAC

PostPostao/la tom_hifi » 18 kol 2011, 14:35

Ja sam iz Zaboka, točnije Oroslavje.

Ako je netko u nekoj blizini, čitaj do 40km, mogu dofurati i na probu ili se može doći do mene. Ima se i dobrog vina :)
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Audioperformance Supersonic USB DAC

PostPostao/la s@ki » 18 kol 2011, 14:37

a čuj, ako cu do curinih u Konjšćinu ili u Oro goro na pizzu javim se pa da obavimo degustaciju DACa i slušanje vina..ovaj..to nešto :)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Audioperformance Supersonic USB DAC

PostPostao/la tom_hifi » 18 kol 2011, 14:38

Nema frke. Ja sam 2min od Oro Gora :D Česti gost tamo :roll:

Degustacija DACa i slušanje vina :lol:
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Audioperformance Supersonic USB DAC

PostPostao/la harkonen » 18 kol 2011, 14:40

Ovdje se teme uvijek završe na vinu.... A svakako je i to puno bolje nego da se ista završi zaključavanjem, brisanjem postova ili
ne d'o Bog, prijetnjom rasprave o možebitnom utjecaju kablova na modifikaciju ovog DAC-a. :-)
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Audioperformance Supersonic USB DAC

PostPostao/la s@ki » 18 kol 2011, 14:45

oćeš reć da smo pijanci ? :P
Pazi se, nije ni Bjelovar na kraju svijeta kad je degustacija u pitanju.hahahah

back on topic: stvar bi daleko bolje zvučala da si sve komponente spajao za pločicu 5cm dugom žicom 0.33 presjeka, legurom bakra i srebra, uvučenu u teflonsku cijevčicu punjenu parafinskim uljem....no možda harkonen ima bolji kabel za preporučit :P
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

PrethodnaSljedeća

Natrag na Tweak

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.