aluminij i drevo fetiš

Re: aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la ilimzn » 27 sij 2012, 15:59

A gle, nije ni da sam se ja pametan rodio (da sad ne povlacimo pitanje jesam li u medjuvremenu to postao :) ), ali i to je iz iskustva.
Silom prilika je proucavanje takvih uredjaja garantiralo kruh i mlijeko jedan dulji vremenski period, no srecom s uredjaja od 20$ se s vremenom doslo do onih za 2000$ radi cega je vremenom postalo itekako jasno od kud dolazi ideja zvana High End :)
A onda se pocelo kopati po suvremenom High-End-u. Uz rijetke izuzetke... koje razocaranje :(
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la grunf » 27 sij 2012, 19:14

ilimzn je napisao/la:A onda se pocelo kopati po suvremenom High-End-u. Uz rijetke izuzetke... koje razocaranje :(


ovo 100% potpisujem :) ,ono nekad i ovo danas kako bi reklo u nekoj reklami 'NEMJERLJIVO'
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."
Avatar
grunf
 
Postovi: 844
Pridružen/a: 05 ruj 2011, 23:51
Lokacija: Šibenik

Re: aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la tom_hifi » 27 sij 2012, 19:24

Glavno da 99% ljudi pada na taj "HIGH END" :D
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la ilimzn » 27 sij 2012, 20:54

Sve je to OK, zakoni trzista su kakvi jesu, kao i ljudska psihologija. Da nije tih ostalih koji nisu izuzetak, ne bi bilo ni onih koji jesu. Treba uvijek voditi racuna da je perspektiva samograditelja drugacija, a da ne kazem perspektiva nekog tko je na dnevnoj bazi i profesionalno u svijetu projektiranja i izrade elektronickih uredjaja.
S druge strane, vrijednost uredjaja nije jednoobrazna - pa se tako niti ne sastoji samo u tome da ispunjava neciji auditorni senzibilitet. Postoje tu i drugi kriteriji, od kojih su neki subjektivniji i neobavezniji, a drugi upravo obrnuto, objektivniji i obavezni. Na zalost, u stvarnom svijetu ne vrijedi ona, sto ne znas, ne moze ti ni nauditi - itekako moze, a da ni ne znas. Koliko je tko toga svjestan, kad se eliminira sreca kao stavka u koju se nikad ne mozes pouzdati, prvenstveno ovisi o tome koliko ta osoba uopce zeli toga biti svjesna, i svodi se na problem voljnog momenta za ucenje, iliti, na zdravu radoznalost.
Osobno, meni kao inzenjeru High End uredjaj koji fenomenalno svira ali se sam od sebe raspadne ili ne-daj-boze pri tom samozapali, nije dobar uredjaj. Nekom drugom to nije bitno dok mu se radi toga ne zapali kuca ili radi toga uredjaj koji je platio sesteroznamenkastom cifrom postane trosak u saniranju problema koji je sam prouzrocio. Meni kao osobi koja jako lose podnosi marketinski bullshit High End uredjaj koji mora doci s tim marketinskim bullshit-om da bi se smatrao High End-om, isto nije dob ar uredjaj, jer nemam povjerenja ljude koji imaju potrebu nesto maskirati, uljepsavati ili sakrivati, dakle oni koji stoje iza takvog uredjaja. Ali, to sam ja.
Drugim rijecima, kao sto sam vec rekao - ucite, prilike za to nikad dovoljno. Onda ce se vidjeti tko ce i kad zakljuciti da je dovoljno naucio da uredjaj pretvori u aluminij i drvo.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la tom_hifi » 27 sij 2012, 23:45

Odlično rečeno. :)
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Prethodna

Natrag na Zanimljivi uređaji iz prošlosti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.