aluminij i drevo fetiš

aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la Johnny » 26 sij 2012, 11:42

Umjesto da si za diy kutiju kupujem neke klimave rackove ili nedobog plastiku, zamislio sam kupiti za 100 kuna neki stari neispravni fetiš vintiđ amp.

Sigurno ima starijih i iskusnijih od mene koji će znati dati neke smjernice u smislu što tražiti i na što obratiti pozornost. Koje marke, koji period...

Kroz neko vrijeme bi se u kištri našli ldr attenuator i jfet buffer

Varijanta 1 je nešto prastaro sa debelim aluminijem i/ili drvom, ali bez nekad popularnih lampica koje ne bi imale funkciju.
Također, eq i milion ručkica i potenciometara nisu poželjni.

Varijanta 2 je nešto novije što bi uz kutiju, jackove, trafo itd. imalo i funkcionalni daljinski (crni technics, sony, onkyo... ta škola)
Avatar
Johnny
 
Postovi: 53
Pridružen/a: 14 sij 2012, 15:33
Lokacija: Rijeka

Re: aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la Roko » 26 sij 2012, 16:09

...ako za 100 kuna nađeš neki stari neispravni vintiđ amp koji ima drvo-aluminij kombinaciju nemoj ga nipošto kupovat...




...prije no što meni kažeš di si to točno pronašao... :D
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la s@ki » 26 sij 2012, 16:23

baš to htjedoh reć al nisam htio bit zločest :D
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la Khadgar2007 » 26 sij 2012, 17:11

Za te novce mi se čini da bi se teško moglo nešto dobiti. I obično vrijedi ona da od prepravke unutrašnjosti,možda bušenja rupa za konektore i struju ćeš više se namučiti nego imati koristi. To je moje mišljenje ali opet ako ti se to sviđa onda idi u potragu. Ne znam di živiš ali ako si blizu Zg odi na Hrelić ili u Varaždinu također ima mali sajam svega i svačega.

Ovako iz vedra neba mi je palo na pamet jedna ideja. Istinda da nije nikakav fetiš vintage i malo je nezgodnog oblika ali idemo. Ako se sjećaš ili si vidio one stare RIZ ove radije koji su bili kvadratnog oblika, čitava prednja ploča takoreći skala od radija. E sada I ovo bi naravno zahtjevalo malo rada ali možda bi se isplatilo. Ako se ne varam prednja ploča je "uglavljena" tako da je u bočnim stranicama napravljen utor, možda bi se to dalo rastaviti i staviti unutra dobro obrađen komad lima i kasnije sve spojiti. Nije nikakav fetiš uređaj ali dimenzijama mi se čini da bi odgovarao.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la Johnny » 26 sij 2012, 17:43

kako su posloženi volume potenciometri na tim nekim starim uređajima?

Idealno bi bilo kad bi bili preamp, motorizirani pot, receiver daljinskog i neki relej selektor ulaza odvojeni kao neka cjelina / pločica.

Zli japanski izlaz bi bio amputiran odma. Umjesto njega bi bili mili j-fetovi, žaruljice, transformatori :)
Avatar
Johnny
 
Postovi: 53
Pridružen/a: 14 sij 2012, 15:33
Lokacija: Rijeka

Re: aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la s@ki » 26 sij 2012, 17:52

koliko starijim ?

na stranu što je svaki napravljen na svoj način, hrpa uređaja koji uistinu spadaju pod ovo "vintage" imaju i loudness izvod i svasta nesto. (pa onda platiš 200kn faking potenciometar ufff)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la Dean » 26 sij 2012, 21:43

Johnny je napisao/la:kako su posloženi volume potenciometri na tim nekim starim uređajima?

Idealno bi bilo kad bi bili preamp, motorizirani pot, receiver daljinskog i neki relej selektor ulaza odvojeni kao neka cjelina / pločica.

Zli japanski izlaz bi bio amputiran odma. Umjesto njega bi bili mili j-fetovi, žaruljice, transformatori :)

Evo, ja sam jednog otvorio da vidim..... Hmm....nema motoriziranog pota,.....hm.....a ni daljinac mi nisu dali... :geek:

slika
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la sonny » 26 sij 2012, 22:18

Zakinulo te gadno :D
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la ilimzn » 26 sij 2012, 23:40

Johnny je napisao/la:kako su posloženi volume potenciometri na tim nekim starim uređajima?
Idealno bi bilo kad bi bili preamp, motorizirani pot, receiver daljinskog i neki relej selektor ulaza odvojeni kao neka cjelina / pločica.
Zli japanski izlaz bi bio amputiran odma. Umjesto njega bi bili mili j-fetovi, žaruljice, transformatori :)


Ja bih preporucio temeljito proucavanje zlih japanskih izlaza i pogotovo ulaza, da ne bi promasio koji JFET koje se danas moze kupiti jos samo u fake varijanti.
Zpsolutno sve osim cijevi sto se danas toliko postuje je stiglo punim krugom u danasnje uredjaje via Japan, u zlatno doba HiFija od sredine 70-ih do sredine 80-ih i jos malo tamo rane i srednje 90-e. I zaruljice su stigle od tamo, samo kasnije. I konstrukcija debeli aluminij plus dreve je stigla od tamo. Ukupno, ti nemili japanci su pozaboravljali vec o tome vise nego sto se danas zna. Na zalost, doslovno, cak toliko da ni oni vise ne znaju.
A to da ces dobiti aluminiji dreve za 100kn u nekoj iole kvaliteti, pa rastaviti da bi dobio kutiju, to su uglavnom pusti snovi. A i kome se zalomi, taj bolje da se kloni ljudi koji stvarno znaju sto je dobar vintage, jer vidjevsi sto se dogodilo s takvim uredjajem, mogli bi ti zavrnut vratom. Ja sam se i sam nadozivljavao takvih genijalnih kreacija, i onima koji bi se upustali u to bi porucio da se puste fiks ideja i prime ucenja, jer bi im se moglo dogoditi da se pkkoju godinu kasnije lupaju u glavu sto su ucinili.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: aluminij i drevo fetiš

PostPostao/la grunf » 27 sij 2012, 02:35

ilimzn je napisao/la:
Johnny je napisao/la:kako su posloženi volume potenciometri na tim nekim starim uređajima?
Idealno bi bilo kad bi bili preamp, motorizirani pot, receiver daljinskog i neki relej selektor ulaza odvojeni kao neka cjelina / pločica.
Zli japanski izlaz bi bio amputiran odma. Umjesto njega bi bili mili j-fetovi, žaruljice, transformatori :)


Ja bih preporucio temeljito proucavanje zlih japanskih izlaza i pogotovo ulaza, da ne bi promasio koji JFET koje se danas moze kupiti jos samo u fake varijanti.
Zpsolutno sve osim cijevi sto se danas toliko postuje je stiglo punim krugom u danasnje uredjaje via Japan, u zlatno doba HiFija od sredine 70-ih do sredine 80-ih i jos malo tamo rane i srednje 90-e. I zaruljice su stigle od tamo, samo kasnije. I konstrukcija debeli aluminij plus dreve je stigla od tamo. Ukupno, ti nemili japanci su pozaboravljali vec o tome vise nego sto se danas zna. Na zalost, doslovno, cak toliko da ni oni vise ne znaju.
A to da ces dobiti aluminiji dreve za 100kn u nekoj iole kvaliteti, pa rastaviti da bi dobio kutiju, to su uglavnom pusti snovi. A i kome se zalomi, taj bolje da se kloni ljudi koji stvarno znaju sto je dobar vintage, jer vidjevsi sto se dogodilo s takvim uredjajem, mogli bi ti zavrnut vratom. Ja sam se i sam nadozivljavao takvih genijalnih kreacija, i onima koji bi se upustali u to bi porucio da se puste fiks ideja i prime ucenja, jer bi im se moglo dogoditi da se pkkoju godinu kasnije lupaju u glavu sto su ucinili.


e da sam nekad imao ovakvog učitelja da mi ovako sve objasni,kad se sjetim što mi je sve prošlo kroz ruke kad sam bio mlad i zelen :( i završilo ko zna kako i gdje šta mojom krivnjom šta njihovih vlasnika :( :(,baš šteta :(
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."
Avatar
grunf
 
Postovi: 844
Pridružen/a: 05 ruj 2011, 23:51
Lokacija: Šibenik

Sljedeća

Natrag na Zanimljivi uređaji iz prošlosti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.