DAC+tube output

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: DAC+tube output

PostPostao/la pamook » 15 vel 2013, 23:58

Dean je napisao/la:Mislim da ti je 300mA malo za dva SONGLE releja istovremeno (ak sam dobro skužil) :geek:


istovremeno je samo prvih 50 sec, i taj dio sljaka skupa sa napajanjem za PIC i LED... ovaj daljnji dio jok (opto ulazi, 4052) ... po komadu pise u DS-u da svaki relay vuce 70-80mA (5V)... torx oko 22mA (pise max 40mA) po komadu...ye´ga, jope ja i matematika jedan nula za nase :lol:

krenuo gledat jel imam negdje punjac za mob tipa "usb" - 5V 1A, naravno nemam (dao visak komad burazu)... narucio pa cekam da dodje, u medjuvremenu - svirka :D

sonny je napisao/la:
audio kutak je napisao/la:zanimljivo, nisi ga ni zgotovio a već je nekoliko puta završio u servisu ! :mrgreen:

NHF, ali neki barem imaju što za servisirati ;)
sonny, ;)

8-)
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DAC+tube output

PostPostao/la audio kutak » 16 vel 2013, 02:41

sonny je napisao/la:
audio kutak je napisao/la:zanimljivo, nisi ga ni zgotovio a već je nekoliko puta završio u servisu ! :mrgreen:

NHF, ali neki barem imaju što za servisirati ;)

to vjerovatno čeka i mene kada zgotovim.... da ne ureknem sada sam sebe.... :lol: :lol:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: DAC+tube output

PostPostao/la micro » 17 vel 2013, 10:06

pamook je napisao/la:DAC radi i PIC radi sve kako treba - odgoda, indikacija, inhibit, binarno brojenje - sve OK (premjerio i provjerio), izgleda da je problem u pre slabom napajanju koje sam stavio (300mA 5V) za sve sto ide na njega... moram rijesit jace napajanje ali mora bit malih gabarita, za pogon PIC-a, dva releja, LEDica, 3x TORX opticki ulaz i 4052... trenutno sam ostavio samo jedan TORX direktno vezan na ulaz DAC-a, a odgoda i indikacija stanja (on/off) radi potpuno kako treba :thumbup:

probat cu prvo provjerit da nisam negdje sfushao kakav kratki spoj ili nesto oko 4052, pa na dodatnom napajanju provjerit da li funkcionira input select, pa tek onda ugradit nazad u kutiju... ali cu prvo malo slusat kako svira (a svira :D ) pa onda opet malo na stol, ovako je vise "na servisu" nego sto je svirao otkad sam ga krenuo radit :(


Mislim da nije problem u potrosnji jer bi pic vec to osjetio, napajanje radi blizu svog maksimuma sto nije dobro na duze jer postoji veca mogucnost otkaza. Kako ne znam kako je ozicio pretpostavljam da je problem u 4052 koji bi trebao da dobija napajanje 5V od DAC napajanja a takodje i ulazni optakopleri(TORX opticki ulazi) , a sam 4052 trebao bi sa 3 optokaplera da bude spojen sa pic-om(idealno "prljavo" napajanje pic-a opticki odvojeno od DAC-a i 4052) , pretpostavljam da se sad pamooku dize kosa na glavi :D , ali to bi bilo mozda i najbolje. Ne znam da li je spojio gnd pic i 4052 i ulaznih TORX sa gnd-om DAC-a.
micro
 
Postovi: 178
Pridružen/a: 17 srp 2011, 14:42

Re: DAC+tube output

PostPostao/la pamook » 17 vel 2013, 11:18

aiiiiiii :shock: :lol: :lol:

spojeno je "redom" - 5VDC na PIC (i popratnu skalameriju - releji, LED), pa s te plocice odvedeno +i- tih istih 5V na plocicu s optickim ulazima, pa s te plocice isto tako "paralelno" spojena plocica s 4052... dakle, recimo da sam ih samo "nanizao" redom, upravljanje sa PIC-a na 4052 nisam odvajao optocouplerima :o , a GND DAC-a i GND ulaznog signala (sa 4052) su spojeni na samom DAC-u, na ulazu signala...

znaci, trebao bi odvojiti napajanje PIC-a i napajanje signalnog dijela (svakom vlastito), pa optocouplerima odvojiti i upravljanje s 4052?

yipppeeeee :lol: :lol: :lol:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DAC+tube output

PostPostao/la pamook » 17 vel 2013, 12:42

... evo samo jedna, onako, s gustom (vizualnim i auditivnim) :D :cheer: :cheer:

WDTV live hub preko optike na DAC, otvoreni radio stream... nigdje ne nalazim podatke o bitrate-u, ali zvuci dovoljno dobro za casual slusanje... jedino ova sprava pljuje van puno vise detalja nego sto sam naviknut za slusanje radija, pa malo-malo imam onaj wtf-stojeposlokrivoopet dojam, ali brzo se to izgubi :D
Privitak/ci
IMG_2112.JPG
IMG_2112.JPG (60.15 KiB) Pogledano 7559 put/a.
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DAC+tube output

PostPostao/la micro » 17 vel 2013, 15:09

pamook je napisao/la:aiiiiiii :shock: :lol: :lol:

spojeno je "redom" - 5VDC na PIC (i popratnu skalameriju - releji, LED), pa s te plocice odvedeno +i- tih istih 5V na plocicu s optickim ulazima, pa s te plocice isto tako "paralelno" spojena plocica s 4052... dakle, recimo da sam ih samo "nanizao" redom, upravljanje sa PIC-a na 4052 nisam odvajao optocouplerima :o , a GND DAC-a i GND ulaznog signala (sa 4052) su spojeni na samom DAC-u, na ulazu signala...

znaci, trebao bi odvojiti napajanje PIC-a i napajanje signalnog dijela (svakom vlastito), pa optocouplerima odvojiti i upravljanje s 4052?

yipppeeeee :lol: :lol: :lol:


Onda bi trebalo raditi kako si spojio.

Imam neki digitalni osciloskop (igracka, wittig technologies 100MS/s, http://www.majority.nl/projects_benchscope.htm ) koja mi stoji na stepenistu i vec duze vrijeme je mjerkam da poskidam sa njega konektor i prekidac, posudim ti za testiranja. Upalio bas sada i radi , dobro dodje ako neznas sta je problem jer pokazuje i valne oblike ,za ovo sto tebi teba je ok samo nemoj po visokom naponu ja ne odgovaram za niciju sigurnost :admin:
micro
 
Postovi: 178
Pridružen/a: 17 srp 2011, 14:42

Re: DAC+tube output

PostPostao/la zika » 17 vel 2013, 15:45

Morao sam ići pogledati i prethodnu sliku na kojoj se vidi NIXIE...
Slike uvek stižu oko 11:3*:**... ;)
No use permitting some prophet of doom to wipe every smile away. Come hear the music play. || In a search for the best simulacrum...
Avatar
zika
 
Postovi: 269
Pridružen/a: 06 svi 2011, 19:54

Re: DAC+tube output

PostPostao/la audio kutak » 17 vel 2013, 17:26

zika je napisao/la:Morao sam ići pogledati i prethodnu sliku na kojoj se vidi NIXIE...
Slike uvek stižu oko 11:3*:**... ;)

neznam jel skužio da mu sat stoji u "vremenskoj rupi" ? :mrgreen:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: DAC+tube output

PostPostao/la pamook » 17 vel 2013, 17:28

@Micro - necu te odbiti, naravno, a kako cu ti se oduziti, to mi je, za sada, jos misterija :hail: ...hvala ti unaprijed, dogovorimo se oko nekog dana kad pase :thumbup:

@zika - :lol: , je, to je jed(i)no doba kad uspijem uloviti nesto kratko vremena za ovakve zahvate (fotografske)... jer su inace ili klinci u dnevnoj (a ne vani kao danas), ili je neka druga promenada, ili vec nesto se nadje u drugim vremenima, osim ovog "rezerviranog" za prisuljat se s foto aparatom i okinit koju (fotku, naime) :lol:

narucio sam ovo, pa sad cekam:

http://www.ebay.com/itm/181051571716?_t ... 97.c0.m619

jedan za PIC i popratne, a jedan za ulaze i 4052... gabaritno su vrlo mali pa ce (toliko) jos stati u kutiju, a ovaj trenutni 300mA ide van... PIC pocne "blesavit" ponekad pri ukljucenju (odn. kad ga sa stand-bya okinem u ON, pali releje - vjerojatno povuku vise struje nego bi trebalo)....

rijesit cemo, veselim se :D
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: DAC+tube output

PostPostao/la pamook » 17 vel 2013, 17:29

audio kutak je napisao/la:
zika je napisao/la:Morao sam ići pogledati i prethodnu sliku na kojoj se vidi NIXIE...
Slike uvek stižu oko 11:3*:**... ;)

neznam jel skužio da mu sat stoji u "vremenskoj rupi" ? :mrgreen:



jest da je kuca starija, al rupa bas nije :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.