Mugen hybrid amplifier

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la Roko » 06 ožu 2012, 12:35

alfa je napisao/la:Jednom sam uspio otopiti Bison epoxi ljepilo za metal sa običnim acetonom. Ljepilo je postalo gumasto i uspio sam ga odlijepiti.



Nedavno mi veli jedan frend da mu je procurila odvodna cijev koja je bila zalijepljena epoxy ljepilom nakon što je ulio onaj Mr. Muscolo vodoinstalaterski gel za otčepljivanje odvoda. Navodno da je taj gel razmekšao epoxy i procurilo je. Nisam probao, ali obzirom da taj Mr. Muscolo nije skup i lako je dobavljiv, možda bi trebalo pokušati.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la s@ki » 06 ožu 2012, 12:44

baš me zanima kako će se ponašat..
ako netko proba neka obavezno javi.
osobno sam vrlo skeptičan, pogotovo zato što epoksi smola i epoksi ljepilo baš i nisu jedno te isto :)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la Backo » 06 ožu 2012, 15:21

Roko je napisao/la:
alfa je napisao/la:Jednom sam uspio otopiti Bison epoxi ljepilo za metal sa običnim acetonom. Ljepilo je postalo gumasto i uspio sam ga odlijepiti.



Nedavno mi veli jedan frend da mu je procurila odvodna cijev koja je bila zalijepljena epoxy ljepilom nakon što je ulio onaj Mr. Muscolo vodoinstalaterski gel za otčepljivanje odvoda. Navodno da je taj gel razmekšao epoxy i procurilo je. Nisam probao, ali obzirom da taj Mr. Muscolo nije skup i lako je dobavljiv, možda bi trebalo pokušati.

..eto Roku su bočne strane na blokovima izmazane epoksiem,pa nek baci malo muscola za probu :lol:
a kad smo kod takvih vrsta otapala,onda bio bolje bila solna kiselina,ta če sigurno napraviti dar mar :lol: :)
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la ilimzn » 06 ožu 2012, 16:32

Epoksi je posve otporan na solnu kiselinu. Ono sto sam nasao da otapa epoksi su sve neke strahote (skida tapete s zidova na pokaz, i u okolini 100m radijusa ubija malu djecu i tako...). Radi se o staroj generaciji epoksija a nije mi bitno da prezivi ono sto je zaliveno vec kutija koja je celicna, pa cu probati toplotni tretman prvo...
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la s@ki » 06 ožu 2012, 16:36

pa ako ti nije bitno ono unutra mislim da ti je najjednostavnije (iako tako ne izgleda) mehanički to odstraniti... doslovno čečkić, štemajzla, bušilica, brusilica i tako to.
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la ilimzn » 06 ožu 2012, 17:48

Unutra je trafo, za koji bi bilo pozeljno da prezivi jezgra dovoljno da se vidi koje je tocno dimenzije. Problem s brutalnim tretmanom je sto se osteti i kutija, tako da ako bas nikako nece ici, izglodat ce se sve glodalicom, no prije bi ipak bilo bolje probati manje invazivne metode.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la s@ki » 06 ožu 2012, 17:54

Hmmm... stupna bušilica i rupica kraj rupice. borer što tanji. naravno
ostaje problem unutarnje strane do koje ne možeš, no možda to ostavi mogućnost ulijevanja nekog otapala pa da se dođe do tamo.
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la sonny » 06 ožu 2012, 22:04

Da ne bude pomoćni trafo onako pomalo neugledan, eto i njega u malo ljepšem ruhu....

slika

Uzgred ptičica mi je sms-om javila da su ostali limovi uskoro kod mene, tako da ovo vrlo skoro ide na bojadisanje...
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la tom_hifi » 06 ožu 2012, 22:07

Čime si bojao trafo? Mogao bih ja na DAH-u u crno ... :)
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Mugen hybrid amplifier

PostPostao/la sonny » 06 ožu 2012, 22:11

Neki crni sprej... Za više temperature... Mislim da je do nekih (kao) 300°C...
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.