Preamp s ECC82

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Preamp s ECC82

PostPostao/la hiawatta » 30 ruj 2011, 19:33

Pozdrav !
Nakon skoro 2 godine povremenog rada zgotovio sam svoj preamp.Potrebni su još sam sitni zahvati oko oznaka s prednje i stražnje strane.
Sastoji se iz 2 kutije od kojih je u jednoj smješten ispravljač a u drugoj preamp.Ispravljač je napravljen sa 5y3 gt direktno grijanom ispravljačicom i dosta RC članova ima stabilizirani soft ispravljač za grijanje te odgodu anodnog napona za 1 min.

U drugoj jutiji su pločice sa preampom.Pločice su od vitroplasta i samo su nosači elemenata.Svi spojevi su izvedeni point to point načinom spajanja.

Kad budem otvarao kutiju od ispravljača poslikat ću ju da vidite i to.Step atenuator je privremeni i služio je dok sam kombinirao otpore za fino podešavanje glasnoće.Doći će novi sa Elma preklopnikom.Selektor ulaza je švicarska elma, ostatak dijelova vidite na fotografijama.
Pošto sam ga danas prvi puta pustio u pogon mogu samo reći da sa cijevnim izlazom od 6w (Harkonen) postiže zadivljujuće glasnoće.

Evo i fotografija:

https://picasaweb.google.com/1002468548 ... 0Rujna2011
Avatar
hiawatta
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 07 svi 2011, 16:53
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Preamp s ECC82

PostPostao/la Khadgar2007 » 30 ruj 2011, 19:38

nema fotografija. Kaže mi google da stranica ne postoji.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Preamp s ECC82

PostPostao/la hiawatta » 30 ruj 2011, 19:49

Probaj ponovo !
Avatar
hiawatta
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 07 svi 2011, 16:53
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Preamp s ECC82

PostPostao/la alfa » 30 ruj 2011, 19:49

sad radi.
Avatar
alfa
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 23 kol 2011, 22:56

Re: Preamp s ECC82

PostPostao/la elvis » 01 lis 2011, 15:42

Fino je to ispalo. Dobar primjer kako se uz malo truda od obične metalne kutije može dobiti pravi mali high end izgled. Osobno ne volim slagati dijelove po pločicama, mada sam svjestan da je estetski ovako bolje, no P2P u izvornom obliku bez "nosača" dijelova bi po meni bio svakako primjereniji ovakvom projektu. U svakom slučaju moje čestitke, tehnički složeno odlično. Ne znam kakva je shema, niti kako premap radi u zvučnom smislu, komentiram samo hardversku izvedbu.
Pozdrav
Elvis
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Preamp s ECC82

PostPostao/la harkonen » 01 lis 2011, 19:32

I meni je ova kutija koju sam vidio, hmm - kad, proljetos mislim, bila nevjerovatno jednostavan primjer
kako se kutija može odraditi da izgleda lijepo. I to baš oštri rubovi hrastovih bokova potenciraju. Da su obli, pada u vodu cijeli design :-)
Hiawatta, s obzorom da imaš "neutralan" cijevni izlaz :-) :-) kako ti se doimlje zvuk preampa, pogotovo u usporedbi sa prijašnjim koji sam čuo kod tebe (korato, ne'?) koji mi je bio malčice prezatvoren?
To je onaj mu-follower ili se varam?
Sve u svemu - pet!
Nego, jesi li ti ono "upisan" u TF popis za slijedeću godinu sa Fostex hornama , a sada i preampom, ha?
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Preamp s ECC82

PostPostao/la hiawatta » 01 lis 2011, 23:51

S obzirom da se nismo dosta dugo čuli i vidjeli (kratko javljanje Harkonenu - da izbjegnem PM) a ja dotad bio na 2,5 godišnja odmora evo i ja zgotovio ('ko bi reć !) svoje pret - ojačalo?
Svira sasvim drukčije od Korata otvoreno, dinamično , živahno, muzikalno možda bi se moglo reći divno, pa čak i krasno ( koli ga je samo napravio?).No da završim svoje skromne opise i zajaučem za 6c33c izlazom sa kojim bi pojeo sve živo na 2,4 i 6 nogu.No bit će i on jedared - (imam sve dijelove - potreban dogovor sam sa samim sobom oko početka izrade).
Danas se sasvim neslučajno zatekoh u OBI-ju, i pokopih nešto daskovine i nešto gredovine , pa pil pil pil, pa slag, slag ,slag i ovo i police za moje uređaje.Naravno treba ju pošteno zašarafiti i premazati (da, ja premazujem).Izgledom prilično daleko od kombinacija kvadratnih željeznih cijevi i panel ploča. Evo slike:

https://picasaweb.google.com/1002468548 ... topada2011
Avatar
hiawatta
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 07 svi 2011, 16:53
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Preamp s ECC82

PostPostao/la Khadgar2007 » 02 lis 2011, 00:02

zgodna polica, ja nešto razmišljam o izradi nove ali nikako da smislim od čega,koji bi bio koncept i sve ostalo...
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Preamp s ECC82

PostPostao/la Dean » 02 lis 2011, 07:17

Zašto bi polica morla biti od cijevi? Ovo je sasvim ok. Pokušaj je što prije ukrutiti i premazati, da se ne počne savijati. Kroz srednji dio police ne bi bilo loše staviti još jednu nogu da spriječiš pojavu "trbuha" . :D
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Preamp s ECC82

PostPostao/la hiawatta » 23 lis 2011, 20:46

Polica - Upgrade.Još je preostalo samo sakriti vijke od navojne šipke.

https://picasaweb.google.com/1002468548 ... topada2011
Avatar
hiawatta
 
Postovi: 42
Pridružen/a: 07 svi 2011, 16:53
Lokacija: Nova Gradiška

Sljedeća

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.