DAH-1 Deluxe

Ovdje možete objavljivati vaše radove

DAH-1 Deluxe

PostPostao/la tom_hifi » 20 vel 2012, 01:41

Otkad sam prvi put vidio lampe, znao sam da moram jednog dana i sam imati svojeg lampaša. To je bilo nešto čarobno, gledati lampe kako divno svijetle, a još i tako lijepe tonove proizvode. Napravio sam buffer, pa sam dugo razmišljao kojeg lampaša, koje lampe i nakraju sam krenuo s projektom DAH-1 kojem je dodana cijevna ispravljačica 5C3S i KT88 su u izlazu, umjesto EL34.

No, nijedan projekt ne dolazi bez nekih problemčića. Odmah u startu, čim sam dobio kutiju, išao sam provjeriti dal sve rupe pašu. Na moju žalost, nisu pasale rupe za oktalna keramička podnožja, te sam ih morao proširivati i to je sanirano. Drugi problem je što mi smetaju šarafi za pričvršćivanje tih oktalnih keramičkih podnožja, pa lampe ne sjedaju dokraja kako bi trebale. Ima jedno 2-3mm lufta, kak bi se reklo. Koja je najpametnija opcija za saniranje toga?

slika

Krenuli smo odmah od, nazovimo ih tako, problema, no ajmo sad malo krenuti ispočetka da vidite do koje sam faze došao. Sutra nastavljam nakon što dođem s posla.

Zapakirano

slika

Trafići montirani i pričvršćeni

slika

Skinut lak s kučišta za masu

slika

Zadnja stranica

slika slika

Prigušnica

slika

Napredujemo

slika slika

Ispravljač ... otpori za centriranje grijanja, dioda i otpor za ledicu u prekidaču ... problema nebi smjelo biti što su ovi otpori nešto bliže samim vodovima visokog napona?

slika slika

Spojeni izlazni trafići na zadnju stranicu, 220ohm otpori na zvučničke terminale

slika

Podnožje ispravljačice .. pinovi 4 i 6 su sekundari, 2 i 8 grijanje i s pina 2 ide "+" prema ispravljaču

slika slika

Ovako će to izgledati kad montiram pločicu s ispravljačem unutra

slika

Naravno, žice budu još puno urednije složene, pazit ću na detalje i sitnice.

Kutija ovako čeka ponedjeljak popodne

slika

To je zasad to. Molio bih savjet u vezi rješavanja gore navedenog problema. Zaista ne znam kako da to riješim, nije zbilja nitko računao na to da su KT88 i 5C3S toliko široke i da će ti šarafi smetati. Taman 2-3mm fali da lampe bude skroz unutra.

Jutro je pametnije od večeri, pa je to sve za sad.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: DAH-1 Deluxe

PostPostao/la Dean » 20 vel 2012, 08:08

Ili stavi upuštene šarafe. To će ti donjeti jedno 2 milimetra, ili podnožja odozgora. :geek:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: DAH-1 Deluxe

PostPostao/la tom_hifi » 20 vel 2012, 09:04

Dean je napisao/la:Ili stavi upuštene šarafe. To će ti donjeti jedno 2 milimetra, ili podnožja odozgora. :geek:


Kupit ću danas druge šarafe, koji nemaju toliko "mesa" i maknut ću podloške i to bi trebalo biti dovoljno. Jutro je ipak pametnije :geek:
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: DAH-1 Deluxe

PostPostao/la Edison » 20 vel 2012, 09:27

Koliko je debela gornja ploca?
Ako je 3mm, stavis vijke s upustenom glavom i upustis u limu rupe. Tako nece nista viriti.
Ako je gornji lim debljine 2 mm, onda je malo teze, ali malo ga mozes upustiti... samo polako, da ne zeznes sve skupa...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: DAH-1 Deluxe

PostPostao/la tom_hifi » 20 vel 2012, 10:19

Edison je napisao/la:Koliko je debela gornja ploca?
Ako je 3mm, stavis vijke s upustenom glavom i upustis u limu rupe. Tako nece nista viriti.
Ako je gornji lim debljine 2 mm, onda je malo teze, ali malo ga mozes upustiti... samo polako, da ne zeznes sve skupa...


Ne znam, zaista, to treba Deana kupiti. Išao sam u dućan prije posla i kupio druge vijke, pa ćemo vidjeti. Ako maknem podloške (šajbice) bi šarafi bi trebali biti aman-taman. Ovih s upuštenom glavom nije bilo, al ako ne budu ovi pasali otići ću do Zaboka u malo veći dućan. :D

Riješit ću to polako, bez žurbe. Dobra stvar je bila ta što sam išao provjeriti kako će to sve pasati i onda uvidio problem prije nego što sam sve ostalo polemio ...
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: DAH-1 Deluxe

PostPostao/la s@ki » 20 vel 2012, 10:25

tom_hifi je napisao/la:
Edison je napisao/la:Koliko je debela gornja ploca?
Ako je 3mm, stavis vijke s upustenom glavom i upustis u limu rupe. Tako nece nista viriti.
Ako je gornji lim debljine 2 mm, onda je malo teze, ali malo ga mozes upustiti... samo polako, da ne zeznes sve skupa...


Ne znam, zaista, to treba Deana kupiti. Išao sam u dućan prije posla i kupio druge vijke, pa ćemo vidjeti. Ako maknem podloške (šajbice) bi šarafi bi trebali biti aman-taman. Ovih s upuštenom glavom nije bilo, al ako ne budu ovi pasali otići ću do Zaboka u malo veći dućan. :D

Riješit ću to polako, bez žurbe. Dobra stvar je bila ta što sam išao provjeriti kako će to sve pasati i onda uvidio problem prije nego što sam sve ostalo polemio ...



dean je na prodaju ? pih.... ko će za njega pare dat :D
limovi su 2mm
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: DAH-1 Deluxe

PostPostao/la tom_hifi » 20 vel 2012, 11:02

s@ki je napisao/la:
tom_hifi je napisao/la:
Edison je napisao/la:Koliko je debela gornja ploca?
Ako je 3mm, stavis vijke s upustenom glavom i upustis u limu rupe. Tako nece nista viriti.
Ako je gornji lim debljine 2 mm, onda je malo teze, ali malo ga mozes upustiti... samo polako, da ne zeznes sve skupa...


Ne znam, zaista, to treba Deana kupiti. Išao sam u dućan prije posla i kupio druge vijke, pa ćemo vidjeti. Ako maknem podloške (šajbice) bi šarafi bi trebali biti aman-taman. Ovih s upuštenom glavom nije bilo, al ako ne budu ovi pasali otići ću do Zaboka u malo veći dućan. :D

Riješit ću to polako, bez žurbe. Dobra stvar je bila ta što sam išao provjeriti kako će to sve pasati i onda uvidio problem prije nego što sam sve ostalo polemio ...



dean je na prodaju ? pih.... ko će za njega pare dat :D
limovi su 2mm


Haha, imao sam mušteriju tu u servisu, pa sam krivo napisao. Mislio sam reći da to Dean zna kolika je debljina limova. :hail:
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: DAH-1 Deluxe

PostPostao/la Dean » 20 vel 2012, 12:46

Je, lim je 2 mm. Možeš upustiti sa borerom Fi6, ali pažljivo da ne prođeš skroz. Ako imaš stalak za bušilicu, nariktaj graničnik i to je sigurno ok. M3 vijaka sa upuštenom glavom imaš svugdje. (kod susjeda, u televizoru, u pegli, itd. :lol: .)
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: DAH-1 Deluxe

PostPostao/la Khadgar2007 » 20 vel 2012, 12:50

Kod mene, lipi m3 još je i crne boje, cijena prava sitnica 20kn komad. :twisted:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: DAH-1 Deluxe

PostPostao/la tom_hifi » 20 vel 2012, 12:52

Khadgar2007 je napisao/la:Kod mene, lipi m3 još je i crne boje, cijena prava sitnica 20kn komad. :twisted:


:lol: 20kn komad? :mrgreen:

Dean je napisao/la:Je, lim je 2 mm. Možeš upustiti sa borerom Fi6, ali pažljivo da ne prođeš skroz. Ako imaš stalak za bušilicu, nariktaj graničnik i to je sigurno ok. M3 vijaka sa upuštenom glavom imaš svugdje. (kod susjeda, u televizoru, u pegli, itd. :lol: .)


Imam sad nekakve vijke, s njima očekujem da bude ok.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Sljedeća

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron