Lab PSU

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Lab PSU

PostPostao/la pinco » 20 svi 2011, 12:57

Možda nije direkt vezano za audio, ali mislin da je koristan uređaj u ovome hobiju, napravija san ga prošle godine, shema je od Elektora iz 1982, ima i NOS komponenti, RIZ 723 regulatore, Ei 2N3773, gleda san da iskoristin šta više materijala šta san mi je leža sastrane :)
Uradija san dvostruko tako da iman više kombinacija, daje 2x 0-45V, 0-2A, može i veću struju ali je trafo 2x3A, pa san ga podesija da daje 2A max, a priko toga mi iskreno i netriba, dva su neovisna napajanja pa su moguće razlićite kombinacije.
Kako san odabra praktički veliki raspon napona na izlazu radi moguće velike disipacije odabra san izvode trafa na 27vac i 40vac, i relej automatski pribacije na nekih 26Vdc, ispod toga ide 27Vac na ulaz a priko 40Vac, radi toga dodatka i kompaktnosti da bi svi tranzistori išli na pločicu i L profil nacrta san svoju pločicu, instrumenti su digitalci vulgaris iz Elmatisa, ako ko ima volje pločica je naravno dostupna i neki savjet. Problem je šta triba imat i po 2 12V namotaja po napajanju, jel elektronika radi neovisno o izlazu, radi toga je moguće imat bilo koji napon na izlazu, ne ovisi o naponu regulatora, on je tu ka referenca. Ima i senzore priko kojih se može anulirat padovi napon vodovma napajanja. Slićno ka Jung regulator. Kutija je bila od jednoga moga preampa, rack H2, gleda san razmistit sve tako da mi poklopi stare rupe u pridnjon ploči.
Bilo bi lipo ako ko ima nekih DIY instrumenata i sl. pa da vidimo koju sliku, dobit neku ideju itd...

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
pinco
 
Postovi: 210
Pridružen/a: 09 svi 2011, 09:59

Re: Lab PSU

PostPostao/la zbotic » 20 svi 2011, 19:37

Radiš marljivo ko pčelica Maja, zato se ti više ne javljaš. :lol:
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Lab PSU

PostPostao/la fixxxer » 20 svi 2011, 21:12

Ne javlja se, ne javlja se. :mrgreen:
Avatar
fixxxer
 
Postovi: 254
Pridružen/a: 07 svi 2011, 17:30
Lokacija: Beograd

Re: Lab PSU

PostPostao/la nikko » 22 svi 2011, 19:55

Ovo je bolesno dobro!!
nikko
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 06 svi 2011, 22:18


Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron