'Open Air' poluprojekt

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: 'Open Air' poluprojekt

PostPostao/la micro » 08 ruj 2012, 10:32

Moram da ispravim sam sebe onaj link za 2sk170 ne ukljucuje p verziju tako da ne odgovara za gore pojacalo vec samo koji trebaju n par odnosno 2sk170 , zato je i puno jeftinije jer je P komplement 2sj74 puno skuplji.
micro
 
Postovi: 178
Pridružen/a: 17 srp 2011, 14:42

Re: 'Open Air' poluprojekt

PostPostao/la Edison » 08 ruj 2012, 20:03

tom_hifi je napisao/la:Evo ih, evo ih :)

http://www.ebay.co.uk/itm/2x-Toshiba-Or ... 500wt_1180


Hvala Tome. Nekako vise preferiram BL seriju od GR serije, mada ne znam za ovo pojacalo, koje predlaze grunf, koja bi serija bila prikladnija?

micro je napisao/la:Ja sam narucivao od njega jer sam nasao preporuku na DIYAUDIO forumu, ako narucujes 2sk170 ima puno jeftinije uparene 2sk170BL/2sj74BL, jeftiniji su 3 puta od ovih GR.

To bi bili ovi
http://www.ebay.co.uk/itm/Sell-one-like ... 4cff028782

Takodje prodaje uparene hitaci lateralce ali steta je rasparivati 2 para , mozda prepraviti ovo pojacalo da ima 4 izlazna tranzistora;)

Mozda narucim od njega jos neke pa ako ti nije hitno, inace je prodavac vrlo "komunikativan" i sve mi je stiglo za manje od 7 dana.


Hvala i tebi, micro. Cijene uparenih SK170 "BL" su dobre. I druge cijene mu nisu lose. Vjerojatno cu stogod narucivati od ovog Izraelca.

aparatusonitus je napisao/la:Dakle, trebalo bi ukloniti vezu (mislim da su u pitanju žice sive boje) između pločice glavnog napajanja i izlaznih buksni, te uplesti žice izlaza ampa i power gnd sa svake pločice do izlaznih buksni, sve ostalo ostaje kako je. Pritom se ni u kom slučaju izlazne mase na buksnama ne smiju spojiti, jer će to stvoriti petlju.

Naravno, sve gore uzeti s rezervom i sačekati poslanicu/blagoslov sv. ilimzn-a :D


OK, Ivo. Ovo bi mi bilo 15 minuta dodatnog posla, nikakav problem. No pricekat cemo poslanicu...

Nisam siguran da ce ovo pojacalo u finalizaciju, ali dobro je nauciti kako se pravilno rijesavaju ovakvi problemi... za neke buduce projekte...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Prethodna

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.