Sheraton 26-28.10 DIY ??

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: Sheraton 26-28.10 DIY ??

PostPostao/la sstrsat » 31 lis 2012, 12:21

ilimzn je napisao/la:Monoblokich od 26kg svaki :P
Jos su djelom u razvoju, uglavnom ulaz je mali OTL (koji bi recimo mogao bey problema potjerati i najyahtjevnije slusalice do zaglusne razine), a izlaz je strujno mnozilo s lateralnim MOSFET-ima (3 para).


A jos bi samo tribalo da ulazni dio nije "OTL" kad si driver vec tako nazval, ca drugo moze i bit. :lol: Tr siguro ne bis ganjal te lipe kapacitete izlaznih mosfeta sa interstage trafom.


ilimzn je napisao/la: S druge strane, po lagerima ima doslovno na stotine tisuca ako ne i koji miljon 6AL5 s kojima nitko ne zna sto bi. Jedan poznati kontributor na DIYaudio.com je napisao da su dobre za gadjanje s prackom jer kod pogotka kazu 'POK' :P a eto idealnog mjesta za njih.


Taj "poznati kontributor sa velikog diyaudio.com" je malo jaci poznavalac cijevi :lol: kad su mu 6AL5 dobre samo ka municija za pracku.
Imaju one jos hrpu mista na kojima su odlicne. Osim ovog detektora za VU metar di si ih upotribil, one punu primjenu nalaze i u kompresorima signala, limiterima signala, nelinearnim atenuatorima, cijevnim stereo decoderima... Doduse, sve su to podrucja na kojima su tipicni äudio gurui" jako tanki sa znanjem :lol:
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Sheraton 26-28.10 DIY ??

PostPostao/la zmajz » 31 lis 2012, 18:31

Upravo sam poslao g. Ćurkoviću dopis, jer smatram da je to prije svega pristojno, slijedećeg sadržaja:

Poštovani g. Ćurkoviću,

Ovim bih vam se putem želio zahvaliti, u svoje osobno ime i ime cijele DIY zajednice u Hrvatskoj za susretljivost i ustupljen prostor na AV Showu 2012. godine u hotelu Sheraton. Ovo je već treća godina za redom kako nam ustupate prostor besplatno, gdje možemo prezentirati svoje uradke. Mogu samo zamišljati kolika je cijena prostora za komercijalne tvrtke, i o tome ne želim spekulirati, ipak je DIY zajednica na ovim prostorima u potpunosti nekomercijalna i neprofitna pa sumnjam da bi odziv iz iste bio ikakav da je prezentiranje uradaka bilo uvjetovano nekim iznosom na ime participacije u troškovima.
Nažalost, unatoč tome, odziv DIY zajednice je bio nedopustivo mali, dva izlagača sva tri dana i još dva izlagača samo u subotu. Prošle i pretprošle godine je odaziv bio kudikamo veći (značajno veći), i očekivao sam i ove godine isto to. Nažalost, krivo sam očekivao, predpostavljam da i ova ekonomska situacija ima prste u tome, a opet i sam Zagreb je pun DIY entuzijasta i žao mi je što se nisu odazvali u većem broju. Moja osobna motivacija je u tome da pokažem moj izbor puta prema kvalitetnoj reprodukciji zvuka, te da se i na taj način može doći do dobrog rezultata.
No, kako god bilo, imali smo vrlo dobru posjetu u našoj sobi, i što mi je posebno drago, reakcije posjetitelja su bile vrlo pozitivne na prezentirane uradke. Jednako mi je drago da su neki višegodišnji vrlo aktivni članovi te DIY zajednice krenuli u vlastite komercijalne vode i nimalo se ne bojim da će za nas ostale postati nedostupni kao savjetnici i mentori i kako se to već ne zove. Žalim im puno uspjeha u tom nastojanju.
Još jednom, zahvaljujem na susretljivosti i ustupljenom prostoru,

Vedran Čoklica

Nick name: Zmajz, na forimima:
http://www.diyaudio.com.hr/ te
http://www.audiofil.net/ž

P.S. Ovaj dopis ću objaviti na oba gore navedena foruma.
zmajz
 
Postovi: 531
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:52
Lokacija: zagreb

Re: Sheraton 26-28.10 DIY ??

PostPostao/la Khadgar2007 » 31 lis 2012, 18:58

Lijepo od tebe da si se sjetio, valjda ako će biti DIY sobe sljedeće godine biti malo više izlagača ili ću biti u mogućnosti da prezentiram svoje radove više od jedan dan.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Sheraton 26-28.10 DIY ??

PostPostao/la harkonen » 31 lis 2012, 19:37

Naravno da je lijepo, Zmajz nije od jučer, tako i treba. Pohvalno.
Nadam se da će se malo ostali DIY-eri trgnuti slijedeće godine.
Khadgar, a što znači da ćeš biti u mogućnosti biti više od jednog dana? Pa mogao si i ove godine biti sva tri dana.
A iduće te možda žena ne pusti....

Dakle, treba pohvaliti Zmajza i Deana koji su iznijeli (i nanosili se pritom) na smjenu sva tri dana sajma,
potom Khadgara sa svojim uratcima, te Hiawattu za Domaćica kekse i Audio kutka koji su bili u subotu i
pripazili na sobu....tom-hifi za dostavu sendviča.
Koga sam zaboravio, neka se ne ljuti, ali mislim da nisam. Ostali su bili turistički.
Tak' da se zna na kome je sve počivalo.
U miru.
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Sheraton 26-28.10 DIY ??

PostPostao/la Roko » 31 lis 2012, 19:44

sstrsat je napisao/la:Taj "poznati kontributor sa velikog diyaudio.com" je malo jaci poznavalac cijevi :lol: kad su mu 6AL5 dobre samo ka municija za pracku.
:lol:



slika


Pa pogledaj vrh i prosudi sam :lol: :lol:
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Sheraton 26-28.10 DIY ??

PostPostao/la ilimzn » 31 lis 2012, 20:04

sstrsat je napisao/la:
ilimzn je napisao/la:Monoblokich od 26kg svaki :P
Jos su djelom u razvoju, uglavnom ulaz je mali OTL (koji bi recimo mogao bey problema potjerati i najzahtjevnije slusalice do zaglusne razine), a izlaz je strujno mnozilo s lateralnim MOSFET-ima (3 para).


A jos bi samo tribalo da ulazni dio nije "OTL" kad si driver vec tako nazval, ca drugo moze i bit. :lol: Tr siguro ne bis ganjal te lipe kapacitete izlaznih mosfeta sa interstage trafom.


Pa u biti radi se stvarno o topologiji kao kod OTL-a, stovise vezan je s izlazom i izlaznim stupnjem DC i ima cak i DC servo. Ako se makne izlazni stupajj dobije se jako veliko OTL pojacalo za slusalice :)
Topologija je tipicni totem-pole OTL, vezni kondovi su izmedju ulaznog stupnja (diferencijal) i izlaznog (totem-pole push-pull). I naravno, radi u klasi A.
Od tuda spominjanje OTL-a iako naravno u topoloskom smislu bilo kakav driver osim s interstage-om bi se ovdje zvao OTL :P
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Sheraton 26-28.10 DIY ??

PostPostao/la Edison » 31 lis 2012, 21:02

harkonen je napisao/la:Dakle, treba pohvaliti Zmajza i Deana koji su iznijeli (i nanosili se pritom) na smjenu sva tri dana sajma,
potom Khadgara sa svojim uratcima, te Hiawattu za Domaćica kekse i Audio kutka koji su bili u subotu i
pripazili na sobu....tom-hifi za dostavu sendviča.
Koga sam zaboravio, neka se ne ljuti, ali mislim da nisam. Ostali su bili turistički.
Tak' da se zna na kome je sve počivalo.
U miru.


Evo, ne ljutim se, ali u subotu sam bio i ja, sa svojim phono pretpojacalom. Napravljenim par dana prije sajma, bas s namjerom da nesto donesem u DIY sobu (i Khadgaru malo vadim mast ;) ).

Zmajzu, bas lijepo sto si zahvalio organizatoru sajma. Vidi se "stara skola"... :thumbup:
Ove godine bilo nas je malo, ali kao sto si i sam napisao, posjetitelji su uglavnom izlazili zadovoljni iz nase sobe.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Sheraton 26-28.10 DIY ??

PostPostao/la Dean » 31 lis 2012, 21:55

Zmajzo ! Svaka čast, tak treba.

Samo ću nadodati da je ipak Zmajz bio glavni "ključar". Ja sam ga samo koji put zamjenio....
P.S. Koji mrkli sendwichi? Ja nisam probao !!
Ali Hiawatina Domačica me spasila :lol:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Sheraton 26-28.10 DIY ??

PostPostao/la Roko » 31 lis 2012, 21:59

Dean je napisao/la:P.S. Koji mrkli sendwichi? Ja nisam probao !!
:lol:




...hmmm...a bil si blizu Vedrana? :lol:
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Sheraton 26-28.10 DIY ??

PostPostao/la Dean » 31 lis 2012, 22:00

Roko je napisao/la:
Dean je napisao/la:P.S. Koji mrkli sendwichi? Ja nisam probao !!
:lol:

...hmmm...a bil si blizu Vedrana? :lol:

Ma sumljiv mi je bio Tomi.... Nešto kao dobri smo si, a iza leđa dila sendwiche ! :lol:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron