Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la elvis » 05 lis 2015, 11:47

@Rade... alu profili za alu stolariju... gledao i gledao, imaju hrpe toga, moglo bi se nešto smisliti, no u konačnici ako se ovako rade kućišta najvažniji su ti L, U i pravokutne cijevi. Sve drugo mi je neupotrebljivo. Na ovom linku http://lipic.hr/product/aluminijski-trgovacki-profili/ , pa desno dole, može se preuzeti katalog praktično svih profila dostupnih na tržištu sa raznim dimenzijama. Kada sve pogledaš ostane i dalje L, U i pravokutni cjevasti kao jedina opcija. Zapravo izrada kućišta je jedan od največih problema samograditelja elektroničkih uređaja, pa je ovo jedna vrsta mog odgovora na taj problem. Naravno uvjek ostaje opcija kupnje, no kako su kućišta u pravilu teška ubije cijena shippinga pa se u pravilu odustaje.

Potreban alat i nije tako skup, no skupi se par sto eurića što je je. Konačan izgled je prihvatljiv. Ovako na slikama sve to izgleda malo "krilatio" no u zbilji je to nekako ugodnije za oko i zbilja može proći. Kućišta su iznimno čvrsta i modularna, skidajući dio po dio lako možeš doći do nedostupnih mjesta u samom uređaju. Svakim sljedećim kućištem nastojati ću unaprijediti način izrade i izgled. Ovo oko izrade kućišta bi svakako mogla biti zasebna tema foruma.

@Pao Pepeo, @FFL... thx momci !

pozz, elvis
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la ziki » 05 lis 2015, 13:44

Meni se nekako baš sviđa tako kako je. Odlično se uklapa u ostatak. Sad me živo zanima kako će se D klasa uklopit u sistem. Koliko ti se sad griju ta krilca?
Avatar
ziki
 
Postovi: 340
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:14

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la elvis » 05 lis 2015, 15:29

ziki je napisao/la:Meni se nekako baš sviđa tako kako je. Odlično se uklapa u ostatak. Sad me živo zanima kako će se D klasa uklopit u sistem. Koliko ti se sad griju ta krilca?


U biti čitavo kućište je jedan veliki hladnjak. Na glasnoćama koje su uobičajene za sobno slušanje (u zgradi) krilca su potpuno hladna.

D class - kućište?, a ne znam, slično ali bez krilaca. Prijedlozi su dobrodošli. :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la TDA » 07 lis 2015, 22:29

Bravo Elvise! :D
Baš mi se sviđa tvoj primerak! Lepo i jednostvno!

I mene zanima koliko se greje sa tim hladnjacima.
Pretpostavljam da ga mogu pristojno hladiti za neko umereno kućno slušanje.

Nadam se da ćeš uživati u zvuku.
Face up...make your stand and realise you're living in the golden years!
Avatar
TDA
 
Postovi: 129
Pridružen/a: 24 svi 2014, 12:29
Lokacija: Beograd, SRB

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la 44250 » 20 ožu 2016, 20:51

odlično izgleda elvise!
Avatar
44250
 
Postovi: 181
Pridružen/a: 09 ruj 2011, 18:13
Lokacija: Ugrinovci-Zemun-Beograd

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la elvis » 22 ožu 2016, 18:34

44250 je napisao/la:odlično izgleda elvise!


Hvala. Meni je već pomalo postao "preobičan", mislim na kutiju naravno, javljaju se nove ideje, no nije to toliko ni bitno. Važno je da amp radi bez iti najmanje greške, ktomu radi jako dobro u zvučnom smislu, a da li je teret kapacitet ili impedansa klasičnog elektrodinamičkog zvučnika, e za to ga boli uho :). Što više koristim ovaj amp sve mi je draži, što je zanimljivo, u pravilu bude obrnuto, dolazi do nekog zasićenja, počinješ razmišljati o novim opcijama... no batomm se jednostavno ne da. Kao da se stalno usvirava i sve je bolji i bolji.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la 44250 » 23 ožu 2016, 20:12

:) drago mi je da je tako,imao je i dobra mjerenja nedavno na KG2016.
Avatar
44250
 
Postovi: 181
Pridružen/a: 09 ruj 2011, 18:13
Lokacija: Ugrinovci-Zemun-Beograd

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la zoky2 » 30 lis 2016, 13:01

Pozdrav ekipi,evo i mog Bato MM pojačivača skoro završenog,fale mi još speakon konektori.Pojačalo je isprobano nekih 14 dana i stvarno radi vrhunski, iako se napaja sa SMPS-om.
Za mene je to trenutno najbolje pojačalo koje sam napravio,i vredi svakog uloženog evra.

Lp
zoky2
Privitak/ci
bato mm front1.jpg
bato mm front1.jpg (137.69 KiB) Pogledano 9062 put/a.
bato mm .jpg
bato mm .jpg (156.44 KiB) Pogledano 9062 put/a.
zoky2
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 25 lip 2014, 20:12

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la zbotic » 31 lis 2016, 07:19

Dobar SMPS uopće nije kompromisno rješenje, dapače.... :thumbup:
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la elvis » 02 stu 2016, 10:38

Evo i moje čestitke na zgotovljenom još jednom batoMM ampu. Dobrodošao u klub! :) Ja sam evo nakon više od godinu dana još uvijek iznimno zadovoljan sa tim ampom, kako sa stabilnosti s kojom radi, takoi sa zvukom te niti ne razmišljam o nekim drugim projektima, zapravo se pripremam za izradu još jednog BatoMM. Još malo dvojim da li napajanje napraviti kao ti ili ipak ostati na trafoima. Ideja je da sve bude u iznimno slim kućištu pa je SMPS ozbiljan kandidat za napajanje.
Kod tebe vidim da si složio zapravo integriranu verziju sa preampom, tako i ja razmišljam za sada, no ovisi o tomu da li će biti dovoljno mjesta unutar kućišta, no ja bi svakako ugradio i selektor za bar 4 ulaza. Prije ili kasnije to dobro dođe, ponovno je sve više izvora pa je to rekao bi pod must!
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.