Old timer festival

Old timer festival

PostPostao/la Dacho » 12 ruj 2011, 09:36

Nekoliko puta se spominjalo u raznim temama predstavljanje vintage uredjaja ali cisto me zanima koliko bi vama bilo zanimljivo napraviti jedno ozbiljnije okupljanje poput TF-a pa da se predstave originalni ili refreshani uredjaji recimo 30 I kusur godina stari. Broj takvih naprava kod svih vas je poprilican I bilo bi jako lijepo na jednom dobrom druzenju cuti sonicne mogucnosti svih tih bisera proslog doba.
Dacho
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 12 svi 2011, 13:55
Lokacija: Sisak

Re: Old timer festival

PostPostao/la Edison » 12 ruj 2011, 10:37

Dacho je napisao/la:Nekoliko puta se spominjalo u raznim temama predstavljanje vintage uredjaja ali cisto me zanima koliko bi vama bilo zanimljivo napraviti jedno ozbiljnije okupljanje poput TF-a pa da se predstave originalni ili refreshani uredjaji recimo 30 I kusur godina stari. Broj takvih naprava kod svih vas je poprilican I bilo bi jako lijepo na jednom dobrom druzenju cuti sonicne mogucnosti svih tih bisera proslog doba.


Mozda bi bilo jednostavnije da u manjim grupicama pohodimo tubemanove dvore... ;) :evil:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Old timer festival

PostPostao/la Roko » 12 ruj 2011, 11:13

Podržavam ideju, na prvom TF-u u Krasnu je bilo dosta vrlo zanimljivih vintage uredjaja, kako čujem i u Umagu također. Siguran sam da ćemo puno lijepih vintage urađaja vidjeti i za koji dan u Varaždinu. Ove dvije kategorije, samograditelji i vintage ljubitelji su upućeni jedni na druge i sasvim je prirodno da se na svakom samograditeljskom festu viđa puno vintage uređaja, na kraju krajeva ti uređaji su i neka vrsta osnove i baze za samograditeljstvo i za visokovjernu reprodukciju kao takvu. To su dva prsta jedne ruke i idu zajedno kao pršut i vino, i to je tako u cijelom svijetu.
Mogli bi uživo, uz pivicu, ili neko fino vinčeko, za koji dan u Vž proćakulati o tome. Vintage ljubitelji su konstruktivni dio ovog foruma, imali su i imaju uvijek punu podršku u svemu što rade, pa će tako imati i u organizaciji prvog samostalnog vintage festivala u Hr. ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Old timer festival

PostPostao/la sstrsat » 12 ruj 2011, 11:26

Vec je i ranije bilo govora da se u okviru triode festivala ucini i prikaz tih vintage lipotica i naravno da niki od ucesnika TFa nije toliko zadrt pa da ce rec da recimo vintage poluvodicki uredjaji ne mogu doc. Mislin da nam je svima izuzetno drago da te lipotice koje su dio povijesti audia vidimo u operativnom stanju. Pogotovo ca su neke itekako obiljezile epohu
A kako je Roko lipo rekal, samogradnja i vintage imaju itekako puno dodirnih tocaka.

Sad, da li ic i na organizaciju posebnog Vintage festivala ili te lipotice prikazat u okviru TFa, uvik se moze povest diskusija.
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Old timer festival

PostPostao/la Dacho » 12 ruj 2011, 12:36

Ja sam svakako misljenja da to treba biti odvojeno. Razlog je da ako stavimo sve zajedno gubi se izvorna smisao festivala ljubitelja lampaskih uredjaja, drugi je razlog sto bi se pojavilo malo previse uredjaja koje jednostavno ne bi mogli fizicki preslusati a niti dovoljno posvetiti pozornosti istima koliko zasluzuju. Ako bi bio vintage festival onda bi svakako trebalo bazirati sve u sistemu iz tog perioda da se sto bolje predoce mogucnosti takvih sistema bez utjecaja novijih komponenti osim iznimki u izvoru zvuka.
Dacho
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 12 svi 2011, 13:55
Lokacija: Sisak

Re: Old timer festival

PostPostao/la Khadgar2007 » 12 ruj 2011, 12:39

Evo ja se slažem sa Dachom. Da imamo vintage+triode fest zajedno dva dana je premalo za sve to. Premalo je i kada bi bili i odvojeni. Istina da sama organizacija još jednoga festivala nije lagana niti za one koji će naći prostor za tako nešto niti za naš džep ali ako se misli ozbiljno ići sa time ta dva događaja bi trebala biti odvojena.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Old timer festival

PostPostao/la Khadgar2007 » 12 ruj 2011, 12:41

Edison je napisao/la:
Dacho je napisao/la:Nekoliko puta se spominjalo u raznim temama predstavljanje vintage uredjaja ali cisto me zanima koliko bi vama bilo zanimljivo napraviti jedno ozbiljnije okupljanje poput TF-a pa da se predstave originalni ili refreshani uredjaji recimo 30 I kusur godina stari. Broj takvih naprava kod svih vas je poprilican I bilo bi jako lijepo na jednom dobrom druzenju cuti sonicne mogucnosti svih tih bisera proslog doba.


Mozda bi bilo jednostavnije da u manjim grupicama pohodimo tubemanove dvore... ;) :evil:


Može i to. I koji put da nam se omakne ruka pa da uzmemo koji suvenirčić u vidu kakve lampe,trafića, ili nekih sličnih dijelova. :mrgreen:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Old timer festival

PostPostao/la Roko » 12 ruj 2011, 12:51

Dacho je napisao/la:Ja sam svakako misljenja da to treba biti odvojeno. Razlog je da ako stavimo sve zajedno gubi se izvorna smisao festivala ljubitelja lampaskih uredjaja, drugi je razlog sto bi se pojavilo malo previse uredjaja koje jednostavno ne bi mogli fizicki preslusati a niti dovoljno posvetiti pozornosti istima koliko zasluzuju. Ako bi bio vintage festival onda bi svakako trebalo bazirati sve u sistemu iz tog perioda da se sto bolje predoce mogucnosti takvih sistema bez utjecaja novijih komponenti osim iznimki u izvoru zvuka.



OK, ajde dajte prijedlog za naziv festivala, pa ćemo otvoriti novi podforum u dijelu foruma namijenjenog organizaciji druženja i festivala. Recimo: Prvi hrvatski vintage audio festival...ili tome slično...
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Old timer festival

PostPostao/la sstrsat » 12 ruj 2011, 13:15

Dacho je napisao/la:Ja sam svakako misljenja da to treba biti odvojeno. Razlog je da ako stavimo sve zajedno gubi se izvorna smisao festivala ljubitelja lampaskih uredjaja, drugi je razlog sto bi se pojavilo malo previse uredjaja koje jednostavno ne bi mogli fizicki preslusati a niti dovoljno posvetiti pozornosti istima koliko zasluzuju. Ako bi bio vintage festival onda bi svakako trebalo bazirati sve u sistemu iz tog perioda da se sto bolje predoce mogucnosti takvih sistema bez utjecaja novijih komponenti osim iznimki u izvoru zvuka.


Pa kad razmislin, i meni se cini da si u pravu. Stvarno bi bilo prezgusnuto ako bi se i TF i VF nagurali u dva dana. A i sasvim lipo bi bilo da osim dva postojeca eventa (TF i ZF) stvorimo i jos jednu prigodu za druzenje. Samo bi tu tribalo pametno osmislit termine a to ni bas lako. Jesen je vrime Zarula Festa a prolice Triode Festivala pa bi za VF bil dosta skucen manevarski prostor oko timinga.
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Old timer festival

PostPostao/la Backo » 12 ruj 2011, 13:15

Vintage audio HR fest (destinacija Zadar-prostorije Gradske Knjižnice Zadar)
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Sljedeća

Natrag na Vintage festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.