Pogodi tko sam...

Re: Pogodi tko sam...

PostPostao/la Edison » 23 srp 2011, 23:54

ilimzn je napisao/la:Dogovorit cemo se... konvertiramo dio refresha u neko jelo :)

Tripice a la Sansui... ;)
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Pogodi tko sam...

PostPostao/la ilimzn » 24 srp 2011, 12:38

Zanimljiva ascijacija... jecer sam bas zavrsio limariju sasije ovog ampa, pa je netko komentirao da zasto svi stari uredjaji uvijek moraju imati sasije lonac-crne boje :) A kako se ovaj jadan pregrijavao, bome se na (u?) njemu i moglo tripice skuhat...
(No kao fusnota: tripice nebuju isle :P dajte vi meni mesa :) )
Slike slijede kasnije tokom dana...
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Pogodi tko sam...

PostPostao/la pepa » 24 srp 2011, 21:40

ilimzn je napisao/la:Slike slijede kasnije tokom dana...

poslije poslijepodnevnog divljanja na skuterima sada je mir....kiša pada....a slika još nema :(
Avatar
pepa
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 05 svi 2011, 09:05
Lokacija: Sisak

Re: Pogodi tko sam...

PostPostao/la Backo » 24 srp 2011, 23:06

O-čemo sli-ke,o-čemo sli-ke!! :) ;)
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Pogodi tko sam...

PostPostao/la ilimzn » 25 srp 2011, 03:35

Progress report :P

Nakon visestruke sekvence ribaj - beri - brusi - ferrox - peri - odmasti - lakiraj - cekaj - okreni - lakiraj - cekaj - pogledaj - korigiraj, Hrpa plehovinja se pretvorila u ovo:

BA2000_20.JPG

BA2000_21.JPG

BA2000_22.JPG

BA2000_23.JPG

BA2000_24.JPG

BA2000_25.JPG


Nije bas na Tubeman nivou, ali u odnosu na originalno stanje, ovo je kvantni skok na bolje. Ne pitajte kako se na zadnjoj strani sacuvaju natpisi, to su tajne koje se samo prenose s koljena na koljeno (dok vas ne zabole koljena...)... mozda neki drugi puta, no tu je valjda potrosena trecina vremena i jos uvijek nije bas kako bi zelio, no ovdje su mogucnosti jako limitirane pa sada izgleda kao dobro ocuvani rabljeni uredjaj, za razliku od unutrasnjosti koja izgleda skoro pa kao nova.

U medjuvremenu se susi i poklopac koji je cak u relativno dobrom stanju, no donja ploca je sasvim druga prica. Ovo je stanje nakon visestrukog tretmana gelom za skidanje boje, s obzirom da je 'popravljano' s vise slojeva svega i svacega:

BA2000_30.JPG

BA2000_31.JPG


S donje strane se poznaju tragovi gdje je uredjaj ispod gorio, tu je kemija odradilo svoje ispod boje. S strane koja ide prema unutrasnjosti uredjaja situacija je puno bolja ali ovdje je pak bila kisela atmosfera od venting-a elektrolita. Ovo ce potrajati, no nema zurbe, donja ploca ide na uderjaj zadnja. Polako slijedi rotaciona cetka, pa temelj, pa lak... svaki dan po malo, a dok se susi, radim na Luxmanu :)
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Pogodi tko sam...

PostPostao/la ilimzn » 25 srp 2011, 03:51

Evo jos jednog malog detalja koji se mogao odraditi na brzinu, pa je u sklopu vecih mehanickih dijelova slozen u sasiju...

Originalni elektroliti su svakako vidli boljih dana... ukrako se mogu opisati kao Jakusevac stanje 'gospon, pa naravno da rade, to je kvalitetna firma':
BA2000_40.JPG

BA2000_41.JPG

Mislim, dva su se malo izuli a druga dva napuhnuli al rade... sto jest, jest, skoro je pola mikrofarada prezivjelo!

Ja bih ipak rekao da su ovi NOS u puno boljem stanju. Kapacitet tocan na 1%, ESR bolji nego specifikacija... dosli sasvim slucajno s nekim drugim dijelovima (prepoznat ce ih originalni vlasnik), ko naruceni. Karma, bit ce...
BA2000_42.JPG

BA2000_44.JPG


Nakon sto su na slican nacin kao i sasija obradjene obujmice, eto ih na njihovom mjestu:
BA2000_45.JPG

BA2000_46.JPG

Sad se vec vidi da ipak ima nade :)

Na kraju, slicno kao i sa sasijom, da se odradi ono sto ja volim nazvati 'saraf-test' - provjera da sve pase na svoje mjesto, da su svi vijci i podloske i matice na broju itd. Ovo uopce nije bio trivijalan posao do sada. Jako velik broj originalnih vijaka je posve neupotrebljiv ili stvarno ruzno izgleda jer ih je pojela kemija goruce plastike, hrdja ili kiselina. Jedan dobar broj je zamijenjen neadekvatnima ili cak kompletno nedostaje. Buduci da zemjene nisu bas lako nabavljive, isao sam na mali kompromis - vijci u unutrasnjosti uredjaja su klasicni 'zuti' a vanjski, kao i svi s kojima se pricvrscuje elektronika, ozicenje ili prekidaci su i dalje crni. Izuzetak od ovog pravila su bijeli vijci za pricvrscenje obujmica za elektrolite, koji su takvi u originalu. Ovdje je za test dodana ploca ispravljaca na kojoj zapravo nema revidiranja, osim prelemljivanja, ciscenja i skidanja (KRIVIH!!!) oznaka napajanja (umjesto da citaju sto im pise na stampi...), sto tek slijedi:
BA2000_47.JPG

BA2000_48.JPG


Eto, a sada ce uslijedidi mala pauza za Sansui, dok docekam prednju plocu koja ociscena, prebrusena i koliko je moguce dovedena u originalno stanje, ceka na red za eloksiranje... u medjuvremenu nastavljam rad na Luxman-u...
Zadnja izmjena: ilimzn; 25 srp 2011, 16:18; ukupno mijenjano 1 put/a.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Pogodi tko sam...

PostPostao/la Backo » 25 srp 2011, 14:28

Bravo,bravo!Doktore Ilimzn. :clap: :thumbup:
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Pogodi tko sam...

PostPostao/la pepa » 26 srp 2011, 10:06

luks guud !! :thumbup:
Avatar
pepa
 
Postovi: 9
Pridružen/a: 05 svi 2011, 09:05
Lokacija: Sisak

Re: Pogodi tko sam...

PostPostao/la ilimzn » 28 srp 2011, 02:11

Update: stigli aluminijski dijelovi iz eloksirnice... rastavljena prednja ploca i hladila. Sve skupa je ispalo poprilicno dobro, s obzirom na originalno stanje, napredak u svjetlosnim godinama, iako ne izgleda kao novo (osim hladila). Na prednjoj je ploci bilo par ogrebotina na donjem rubu koje bi zahtijevale jednostavno previse skinutog materijala da se poravnaju, slicno i sa par udubina na prednjoj ploci. Zato je tu vise radila strategija maskiranja problema koliko je to moguce... Slike bas nisu nesto, slikati kvalitetno crno eloksirane dijelove je kao da slikas crnce u tunelu, ali mislim da ce se ipak vidjeti u cemu je stvar...

Hladila... u originalu su poblijedila, vec su bila kava boje umjesto crna...
BA2000_50.JPG


Dijelovi prednje ploce prije sastavljanja:
BA2000_51.JPG


Sastavljeni, s kromiranim umetcima:
BA2000_52.JPG


Nova boja u gravuri, najprije bijela:
BA2000_53.JPG


I onda zelena (naziv BA-2000), plasticni dijelovi oko prekidaca i PP-metara, drzac LED
BA2000_54.JPG


Ostaje jos amblem Sansui i stakla na okvirima od PP-metara...
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Pogodi tko sam...

PostPostao/la gord » 29 srp 2011, 21:43

Ilimzn kako si krenuo ovaj Sansui će izgledati kao NOS primjerak. :thumbup:

Da li će se to prodavati ?
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda
Avatar
gord
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 21 srp 2011, 18:09

PrethodnaSljedeća

Natrag na Refresh starih uređaja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron