Što se radi ovih dana...

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 18 kol 2014, 22:45

Ultra niskošumni regulatori (TPS7A4700) za superspecijalni projekt. Upravo pripremljeni za ugradnju.

Ako zadnjih dana nisu izumili ništa bolje, onda je ovo najbešumniji postojeći 1-amperski regulator. :D

DSC02572.jpg
DSC02572.jpg (64.27 KiB) Pogledano 6859 put/a.
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la Mate » 20 kol 2014, 09:42

zbotic je napisao/la:Imali smo audio session gdje je glavni akter bila Ilimznova "Crvena iverica", sada samo "Red". ;)

Bogme te stisnula na tavan. :lol:
Podsjeti me koji su to zvučnici...Focal Electra?
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 20 kol 2014, 18:08

1027 BE
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la ziki » 20 kol 2014, 22:51

I kako RED radi?
Avatar
ziki
 
Postovi: 340
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la ilimzn » 21 kol 2014, 00:01

bas me zanima kako je to sviralo. Ako sam dobro gledao, to je special edition s SQ drivericama :P
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 21 kol 2014, 07:30

Odlično je sviralo. Dapače, nakon skoro sat vremena zagrijavanja prosviralo je punim plućima pa sam i ja nakon početne skepse ostao iznenađen. Zvuk je jako precizan, timbralno ispravan, a ono što je zapravo najveća vrijednost je da se to očuvalo i pri velikim glasnoćama. Ove Focalove Electre to može potjerati do glasnoće da otpuhuje prašinu s namještaja. Limit postoji, ali ne za "normalne" slušatelje. Drmale su tu i Šeheraezade i Carmine burane i slično. Nemam posebnih zamjerki, eventualno bi mi osobno odgovarao malčice mekaniji zvuk. Sa nekim drugim, kolorativnijim zvučnicima vjerojatno bi se i to lako postiglo.
U svakom slučaju odličan proizvod za svaku preporuku, manje od toga nisam ni očekivao :D
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la ziki » 21 kol 2014, 11:40

Pitah jer sam čuo samo pohvale do sada, a evo sad i od tebe. Bravo ilimzn.
Avatar
ziki
 
Postovi: 340
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 21 kol 2014, 13:03

Eh, sve je to relativno. Mene elektroni vole pa skoro uvijek svira dobro :). Prije ovog gore, pojačalo je probano i u jednom drugom sustavu gdje je situacija bila suprotna. Rekli su mi da su zvučnici bili Sonus faber mini cremona auditor i kabeli "na baterije". Ostalo nisam zapamtio. Sama činjenica ovih kabela meni daje neke informacije o kakvom se sustavu i vlasniku radi. Narod to lijepo kaže "nije sve za svakoga"... Hoću kazati, sve se može upropastiti pa tako i dobro pojačalo u neadekvatnom sustavu. ;)
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la ilimzn » 21 kol 2014, 14:47

zbotic je napisao/la:Odlično je sviralo. Dapače, nakon skoro sat vremena zagrijavanja prosviralo je punim plućima pa sam i ja nakon početne skepse ostao iznenađen. Zvuk je jako precizan, timbralno ispravan, a ono što je zapravo najveća vrijednost je da se to očuvalo i pri velikim glasnoćama. Ove Focalove Electre to može potjerati do glasnoće da otpuhuje prašinu s namještaja. Limit postoji, ali ne za "normalne" slušatelje. Drmale su tu i Šeheraezade i Carmine burane i slično. Nemam posebnih zamjerki, eventualno bi mi osobno odgovarao malčice mekaniji zvuk. Sa nekim drugim, kolorativnijim zvučnicima vjerojatno bi se i to lako postiglo.
U svakom slučaju odličan proizvod za svaku preporuku, manje od toga nisam ni očekivao :D


Hvala na recenziji, jako mi je zanimljivo cuti kako radi u raznim sustavima, to daje nove informacije za eventualna poboljsanja i tweakove, a do takvih je informacija inace gotovo nemoguce doci jer covjek jednostavno nema vremena isprobati pojacalo na desecima sustava, pogotov ne egzoticnijih.
Cinjenica je da koliko god da sam se trudio da Red bude prilicno neosjetljiv na zvucnike, ostaje jednostavna cinjenica da su sva pojacala a cijevna pogotovo osjetljiva na dobro uparivanje. Ovakva su iskustva zato dosta bitna, i kad treba nekom dati ideju s cim ocekivati bolju sinergiju.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la Roko » 22 kol 2014, 12:17

zbotic je napisao/la:Eh, sve je to relativno. Mene elektroni vole pa skoro uvijek svira dobro :). Prije ovog gore, pojačalo je probano i u jednom drugom sustavu gdje je situacija bila suprotna. Rekli su mi da su zvučnici bili Sonus faber mini cremona auditor i kabeli "na baterije". Ostalo nisam zapamtio. Sama činjenica ovih kabela meni daje neke informacije o kakvom se sustavu i vlasniku radi. Narod to lijepo kaže "nije sve za svakoga"... Hoću kazati, sve se može upropastiti pa tako i dobro pojačalo u neadekvatnom sustavu. ;)



Obzirom da imam prilično iskustva sa Sonus Faber zvučnicima, a imao sam prigodu isprobati doma i Željkovu Crvenu ivericu, a zatim i Alternativnu ivericu u vrijeme dok je još bila u razvojnom stadiju, mogu gotovo sa sigurnošću reći da je problem u tim SF Cremonama. Po mom iskustvu, svi Sonus Faber zvučnici zvuče pomalo muljavo, oni se i ne kupuju zbog zvuka nego zbog izvrsne talijanske stolarije koja jako lijepo figura i impresivno djeluje u svakom dnevnom boravku. WA-Factor jako visok, naše bolje polovice ih jednostavno obožavaju. Međutim, ako želimo dobar, visokovjeran zvuk, onda treba tražiti drugdje. Tako da sam zapravo siguran što se dogodilo, vlasnik tih Cremona je zapravo po prvi put čuo svoje obožavane prelijepe zvučnike upravo onako kako i stvarno zvuče. I nije mu se svidjelo, pa je uzročnika takvom muljavom zvuku potražio na pogrešnom ali psihološki lakše prihvatljivom mjestu, u ampu.
To je česta pojava u audiofilskom svijetu, moj dugogodišnji frend se pred nekih petnaestak godina, opčaran prekrasnom stolarijom Sonus Faber Extrema zvučnika, upotpunjenom sa afirmativnom Stereofilovom recenzijom, nije mirovao dok ih nije dovukao doma od jednog tadašnjeg čuvenog austrijskog dilera. Zatim je nekoliko godina bezuspješno tražio pojačala za njih, i svaki put kad nebi bio zadovoljan zvukom optuživao pojačala, dok je zvučnicima uvijek spremno opraštao napr. odvojenost visokotonskog područja i muljavost bass područja koje je prekrivalo srednje. I nakon dugogodišnje potrage za amplifikacijom na kraju ipak skužio da ti zvučnici imaju problem koji niti jedno pojačalo nemože riješiti i napokon se riješio zvučnika. Otišli najprije u Zg, pa u Mađarsku, i na kraju negdje u Sloveniju. U audiofiliji, pogotovo kod slušača brendom i očima, jako teško se odreći čuvenog brendiranog i prekrasno dizajniranog proizvoda.
Željkova "iverica" je još u toj ranoj fazi izvedbe pokazivala karakteristike koje si i ti Zoki naveo, vjerujem da je tijekom vremena Željko još u fino ispolirao i doradio taj ampić, tako da nije čudo da u jednom finom izbalansiranom visokovjernom sustavu radi izvrsno.
Ako te volja, ajde nabaci malo usporedbe sa Alephom 5 i Borinom Thetom, (može i sa Studiom). Onako, ne moraš puno, da te ne gnjavim previše, par rečenica, vjerujem da bi mnogima bilo zanimljivo.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

PrethodnaSljedeća

Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron